Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Manta/MID717 - zmienny adres MAC

01 Sty 2015 22:31 1428 3
  • Poziom 11  
    Mam mały problem z tym tabletem, za każdym razem łącząc się z siecią WiFi używa on innego MACa co uniemożliwia używanie tabletu w sieci zabezpieczonej poprzez filtrowanie po adresach MAC. Czy ktoś rozwiązał ten problem ??
    Dodam, że Manta na moje zgłoszenia nawet nie odpowiedziała... Tablet ten ma Androida 4.2.2 z jądrem 3.4.5
  • Poziom 43  
    romcost napisał:
    Mam mały problem z tym tabletem, za każdym razem łącząc się z siecią WiFi używa on innego MACa co uniemożliwia używanie tabletu w sieci zabezpieczonej poprzez filtrowanie po adresach MAC. Czy ktoś rozwiązał ten problem ??
    Dodam, że Manta na moje zgłoszenia nawet nie odpowiedziała... Tablet ten ma Androida 4.2.2 z jądrem 3.4.5
    Zmienny MAC adres, niemożliwe, może chodzi Ci o zmienne IP ?
  • Poziom 11  
    Freddy napisał:
    romcost napisał:
    Zmienny MAC adres, niemożliwe, może chodzi Ci o zmienne IP ?

Nie, na 100% za każdym razem tablet zgłasza się z innym MACiem, widzę to na routerze... Adres IP przyznaje dopiero router, ale ze względu na niezgodność MACadresu blokuje połączenie i nie przyznaje IP...

Dodano po 30 [minuty]:

Załączam screeny z DHCPa Manta/MID717 - zmienny adres MAC
  • Poziom 1  
    Witam,

Mam identyczny problem tyle ze z telefonem Pentagram Rebel 4.0 - też przy każdorazowym włączeniu wifi zmienia się adres MAC. Z tego co widzę po screenach to nawet ma ten sam początek co u mnie: 00:08:22:... i tutaj dopiero się zmieniają. Ten sam android 4.2.2. Napisałem do pomocy technicznej ale nadal cisza. Sieć też zabezpieczona filtrowaniem MAC adresów więc jest to irytujące.