Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ekonomiczne ustawienie piecyka eurostar ZWE 24-3MFK

michauuek 01 Jan 2015 22:58 1800 10
 • #1
  michauuek
  Level 7  
  witam jestem tutaj nowy i potrzebuje pomocy.
  otoz miesiac temu wraz z kobieta przeprowadzilismy sie do mieszkania ktore grzane jest gazem [w tym woda]. z uwagi na to iz jestesmy mlodzi zalezy nam na oszczednosciach i z taka prosba zwracam sie do uzytkownikow majacych pojecie w temacie.
  posiadamy piecyk eurostar ZWE 24-3MFK ktory ogrzac ma niewielkie mieszkanie 35m2. aktualnie pokretlo od grzania na piecu [to po lewej stronie] ustawione mam na 5 bo tak zalecila nam wlascicielka. sam termostat ustawilem tak ze za dnia mamy 19,5/20*c a na noc 18,5/19*c.
  czy to jest dobra konfiguracja? czy moze musze cos zmienic?
  dziekuje za odpowiedzi
  Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
 • Helpful post
  #2
  serwisszulborski.pl
  Heating systems specialist
  Oszczędne te ustawienia, ta Twoja kobieta będzie się mocno przytulać....a teraz poważnie. Ja z reguły ustawiam dla klientów temp. grzania 21°C oszczędzania 19°C. Dodatkowo poszatkowany program w tygodniu pn-pt jeżeli regulator na ścianie to Euroster a. Auraton usawiam PROG 3. Ustawienie na kotle przy temp. powyżej +5 na 3 poniżej +5 na 5 ale to zależy : od typu instalacji, od obliczeń strat cieplnych i zapotrzebowania mocy grzewczej, od doboru grzejników itd.... Na podstawie dobowych odczytów gazomierza sam możesz określić czy zmiany w ustawieniach temperatury zasilania kotła mają sens. Oczywiście tryb ECO włączony.
 • #3
  michauuek
  Level 7  
  to eco to jakie ma zadanie? na jakiej zasadzie to dziala?
  a i druga sprawa zauwazylem ze piecyk caly czas dziala w sensie ze nie swieci sie kontrolka plomienia ale jakby caly czas pracowal. nie wiem czy martwic sie tym czy poprostu tak musi byc?
 • Helpful post
  #4
  serwisszulborski.pl
  Heating systems specialist
  Tryb ECO to mniej załączeń, brak utrzymywania w gotowości ciepłego wymiennika (dotyczy cw)....Drugie pytanie. Kocioł powinien się definitywnie wyłączyć po osiągnięciu zadanych temperatur na regulatorze pokojowym. Zatrzyma się palnik i pompa. Oczywiście pompa ma 3-minutowy wybieg po rozkazie wyłącz się. Jeżeli jest inaczej możliwe że zadane temperatury jeszcze nie zostały osiągnięte.
 • #5
  michauuek
  Level 7  
  dzis sprawdzilem no i tak piecyk sie wylacza po osiagnieciu temperatury. ale drugi problem jaki mam to z termostatem bo wydaje mi sie ze troche oszukuje. ustawiona mam temperature 20*c i wylacza piecyk przy 20,5*c czyli tu wszystko wporzadku ale gdy wlaczam ten tryb oszczedny gdy wychodzimy z domu]to temperatura jakby sie zawieszala mimo ze na domowym termometrze mam np 19*c to termostat wskazuje 20,5*c i po kilku godzinach spada moze o jeden stopien.
 • #6
  serwisszulborski.pl
  Heating systems specialist
  Podaj typ-nazwa+symbol regulatora pokojowego.
 • #7
  michauuek
  Level 7  
  junkers ceracontrol tr200
 • #8
  serwisszulborski.pl
  Heating systems specialist
  Regulator już ma swoje lata...Po 10 latach pracy można przymierzać się powoli do wymiany regulatora. Warto od czasu do czasu pokręcić pokrętłami lewo-prawo-lewo-prawo. Jest również poziom korekcyjny (» 5sek) ale potrzebna do tego oryginalna instrukcja. Jak również poziom odczytu na informacji (i) w regulatorze.
 • #9
  Micho30
  Level 10  
  Podepnę się pod temat by nie zakładać nowego. Spieram się z teściem na temat metody oszczędnego ogrzewania. Teść mieszka w starym, drewnianym domu, nieocieplany, drewniane okna. Ma piec gazowy który jest sterowany przez czujnik w jednym z pokoi. Ustawiony jest na 19 C. Jak tam jade w okresie zimowym to jest zimno (może przyzwyczajenie z bloku). I teraz. Piec uruchamia się przy około 18C i grzeje do 19.5C. i tak w kółko. Czy nie taniej byłoby ustawić piec by utrzymywał temp. kaloryferów? Bo teraz to stygną szybko i potem masa gazu idzie na rozgrzanie całej wody w układzie. Nie wspominając o tym że jest spora wilgoc.
 • #10
  serwisszulborski.pl
  Heating systems specialist
  To zależy : od typu instalacji. od ilości wody w układzie, od typu grzejników. Jeżeli bezwładność układu jest bardzo mała, układ z regulatorem włącz-wyłącz będzie oszczędny. Regulator programowany, ogrzewanie-oszczędzanie z różnicą temperatur 1-2°C. Wychładzanie poniżej 15° i nadganianie temperatury do ponad 20°C będzie nieekonomiczne.....Z kolei duża pojemność układu, to duża bezwładność i w tym wypadku praca ciągła na niższych parametrach może okazać się bardziej korzystna. W tym wypadku kocioł kondensacyjny lepiej się sprawdzi....Jeżeli chodzi o to czy ktoś ma zimno bądź ciepło, zależy od upodobań, przyzwyczajeń, zdrowia...itd. Spotkałem się ze skrajnościami kiedy ktoś prosi by mu ustawić regulator na 12°C a w innym przypadku 30°C to było za mało i klient kazał odłączyć regulator.
 • #11
  michauuek
  Level 7  
  mam oryginalna instrukcje. a co to za poziom korekcyjny?