Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ekonomiczne ustawienie piecyka eurostar ZWE 24-3MFK

michauuek 01 Sty 2015 22:58 975 10
  • #1 01 Sty 2015 22:58
    michauuek
    Poziom 4  

witam jestem tutaj nowy i potrzebuje pomocy.
    otoz miesiac temu wraz z kobieta przeprowadzilismy sie do mieszkania ktore grzane jest gazem [w tym woda]. z uwagi na to iz jestesmy mlodzi zalezy nam na oszczednosciach i z taka prosba zwracam sie do uzytkownikow majacych pojecie w temacie.
    posiadamy piecyk eurostar ZWE 24-3MFK ktory ogrzac ma niewielkie mieszkanie 35m2. aktualnie pokretlo od grzania na piecu [to po lewej stronie] ustawione mam na 5 bo tak zalecila nam wlascicielka. sam termostat ustawilem tak ze za dnia mamy 19,5/20*c a na noc 18,5/19*c.
    czy to jest dobra konfiguracja? czy moze musze cos zmienic?
    dziekuje za odpowiedzi

0 10
  • Pomocny post
    #2 01 Sty 2015 23:20
    serwisszulborski.pl
    Specjalista - systemy grzewcze

Oszczędne te ustawienia, ta Twoja kobieta będzie się mocno przytulać....a teraz poważnie. Ja z reguły ustawiam dla klientów temp. grzania 21°C oszczędzania 19°C. Dodatkowo poszatkowany program w tygodniu pn-pt jeżeli regulator na ścianie to Euroster a. Auraton usawiam PROG 3. Ustawienie na kotle przy temp. powyżej +5 na 3 poniżej +5 na 5 ale to zależy : od typu instalacji, od obliczeń strat cieplnych i zapotrzebowania mocy grzewczej, od doboru grzejników itd.... Na podstawie dobowych odczytów gazomierza sam możesz określić czy zmiany w ustawieniach temperatury zasilania kotła mają sens. Oczywiście tryb ECO włączony.

0
  • #3 02 Sty 2015 12:08
    michauuek
    Poziom 4  

to eco to jakie ma zadanie? na jakiej zasadzie to dziala?
    a i druga sprawa zauwazylem ze piecyk caly czas dziala w sensie ze nie swieci sie kontrolka plomienia ale jakby caly czas pracowal. nie wiem czy martwic sie tym czy poprostu tak musi byc?

0
  • Pomocny post
    #4 02 Sty 2015 21:43
    serwisszulborski.pl

Tryb ECO to mniej załączeń, brak utrzymywania w gotowości ciepłego wymiennika (dotyczy cw)....Drugie pytanie. Kocioł powinien się definitywnie wyłączyć po osiągnięciu zadanych temperatur na regulatorze pokojowym. Zatrzyma się palnik i pompa. Oczywiście pompa ma 3-minutowy wybieg po rozkazie wyłącz się. Jeżeli jest inaczej możliwe że zadane temperatury jeszcze nie zostały osiągnięte.

0
  • #5 02 Sty 2015 22:54
    michauuek
    Poziom 4  

dzis sprawdzilem no i tak piecyk sie wylacza po osiagnieciu temperatury. ale drugi problem jaki mam to z termostatem bo wydaje mi sie ze troche oszukuje. ustawiona mam temperature 20*c i wylacza piecyk przy 20,5*c czyli tu wszystko wporzadku ale gdy wlaczam ten tryb oszczedny gdy wychodzimy z domu]to temperatura jakby sie zawieszala mimo ze na domowym termometrze mam np 19*c to termostat wskazuje 20,5*c i po kilku godzinach spada moze o jeden stopien.

0
  • #6 03 Sty 2015 15:13
    serwisszulborski.pl

Podaj typ-nazwa+symbol regulatora pokojowego.

0
  • #7 03 Sty 2015 16:21
    michauuek
    Poziom 4  

junkers ceracontrol tr200

0
  • #8 03 Sty 2015 17:26
    serwisszulborski.pl

Regulator już ma swoje lata...Po 10 latach pracy można przymierzać się powoli do wymiany regulatora. Warto od czasu do czasu pokręcić pokrętłami lewo-prawo-lewo-prawo. Jest również poziom korekcyjny (» 5sek) ale potrzebna do tego oryginalna instrukcja. Jak również poziom odczytu na informacji (i) w regulatorze.

1
  • #9 03 Sty 2015 19:11
    Micho30
    Poziom 9  

Podepnę się pod temat by nie zakładać nowego. Spieram się z teściem na temat metody oszczędnego ogrzewania. Teść mieszka w starym, drewnianym domu, nieocieplany, drewniane okna. Ma piec gazowy który jest sterowany przez czujnik w jednym z pokoi. Ustawiony jest na 19 C. Jak tam jade w okresie zimowym to jest zimno (może przyzwyczajenie z bloku). I teraz. Piec uruchamia się przy około 18C i grzeje do 19.5C. i tak w kółko. Czy nie taniej byłoby ustawić piec by utrzymywał temp. kaloryferów? Bo teraz to stygną szybko i potem masa gazu idzie na rozgrzanie całej wody w układzie. Nie wspominając o tym że jest spora wilgoc.

0
  • #10 03 Sty 2015 19:35
    serwisszulborski.pl

To zależy : od typu instalacji. od ilości wody w układzie, od typu grzejników. Jeżeli bezwładność układu jest bardzo mała, układ z regulatorem włącz-wyłącz będzie oszczędny. Regulator programowany, ogrzewanie-oszczędzanie z różnicą temperatur 1-2°C. Wychładzanie poniżej 15° i nadganianie temperatury do ponad 20°C będzie nieekonomiczne.....Z kolei duża pojemność układu, to duża bezwładność i w tym wypadku praca ciągła na niższych parametrach może okazać się bardziej korzystna. W tym wypadku kocioł kondensacyjny lepiej się sprawdzi....Jeżeli chodzi o to czy ktoś ma zimno bądź ciepło, zależy od upodobań, przyzwyczajeń, zdrowia...itd. Spotkałem się ze skrajnościami kiedy ktoś prosi by mu ustawić regulator na 12°C a w innym przypadku 30°C to było za mało i klient kazał odłączyć regulator.

0
  • #11 03 Sty 2015 20:23
    michauuek
    Poziom 4  

mam oryginalna instrukcje. a co to za poziom korekcyjny?

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo