Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ciągłe błędy w windows 8 - kłopot w uruchomieniu programów

01 Sty 2015 23:59 822 4
  • Poziom 11  
    Witam. Od wczoraj zaczął pojawiać się problem z uruchomieniem niektórych programów oraz gier (zwłaszcza na steam).
    Zdarzyło się to z niewiadomych przyczyn, nic nie grzebałem, dlatego zaraz po próbach aktualizacji sterów oraz przywracania systemu do ustawień sprzed 2 tygodni, przywróciłem system do ustawiań fabrycznych gdyż nie miałem juz pomysłu co zaradzić.
    Zacząłem od początku instalować wszystko na świeżo od podszewki z nadzieją, że jak zwykle po restarcie wszystko wróci do normy.
    Błędy nie zniknęły, dla przykłądu gdy odpalam jedną grę słychać jedynie dźwięk a obrazu już nie, gdy odpalam kolejną wyskakuję błąd z dierctxem, (ss na dole) uruchamiam program do obróbki zdjęć, w ogóle się nie włącza.
    Tych błędów jest wiele a ja próbując znaleeźć rozwiązanie każdego z nich jestem bezsilny gdyż żadna z porad w forach odnośnie nawet identycznego problemu nie odnosi u mnie skutków.
    Pomyślałem, że nie zaszkodzi tutaj zasięgnąć języka tak więc jeśli ktoś ma jakiś pomysł co mogło spowodować taki stan rzeczy albo jak zaradzić to proszę choć mając na uwadze rezultaty moich wcześniejszych apeli tutaj mogę takowej pomocy nie potrzymać.

Ciągłe błędy w windows 8 - kłopot w uruchomieniu programów

Konf.
    Laptop Lenovo Z500, Windows 8 Procesor Intel Core i7-3612QM CPU 2x 2.10GHz, 12GB RAM, 64bit.
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Reinstalacja DirectX na początek. Jaką wersję masz zainstalowaną?
  • Poziom 11  
    najnowsza dla mojego systemu czyli 11

Teraz nawet kilkanaście błędów, nie mogę uruchomić gier ani programów ;/
    W większości przypadków jest to czarny ekran i sam dźwięk w tle.
    Myśle że jest jeden tego powód niestety nie jestem w stanie zweryfikować jaki.

Czasami pojawia się taki dymek: Ciągłe błędy w windows 8 - kłopot w uruchomieniu programów

Ciągłe błędy w windows 8 - kłopot w uruchomieniu programówCiągłe błędy w windows 8 - kłopot w uruchomieniu programówCiągłe błędy w windows 8 - kłopot w uruchomieniu programów

Dodatkowo info z zakładek System i Display z dxdiag
    Ciągłe błędy w windows 8 - kłopot w uruchomieniu programówCiągłe błędy w windows 8 - kłopot w uruchomieniu programów
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    1. Przeinstalować sterowniki obu grafik (tylko i wyłącznie sterowniki ze strony lenovo do tego modelu).
    2. Przeinstalować DX.

3. Ostatecznie - przywrócenie całego systemu z recovery łącznie ze starymi sterownikami.

Jeśli powyższe nie dadzą pozytywnego rezultatu - proponuję wysłać laptop do serwisu, bo sam wiele więcej nie zwojujesz. Przygotuj się na utratę wszystkich danych i reinstalację systemu.