Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dorabianie kluczyka z immobilizerem - Opel Corsa C '04

polska112345 02 Jan 2015 01:27 13611 29
Optex
    polska112345
    Level 11  
    Chciałbym samemu dorobić kluczyk do Opel Corsa C '04 immobilizerem. Na forach piszą, że wystarczy dokupić oryginalny kluczyk od innego Opla i po przekreceniu w stacyjce należy uruchomić z pilota centralny zamek. Co w tym przypadku się programuje komputer czy kluczyk?
  • Optex
    piotrekwoj1
    Level 40  
    Pilot od centralnego zamka. A tak poza tym to każda stacyjka jest inna i jak Ty chcesz przekręcić kluczyk od innego auta, następnie immo trzeba dokodować kluczyk ale trzeba mieć pin.
    polska112345
    Level 11  
    Gdzie ten pin można znalezc. Samochod był sprowadzony z zagranicy z jednym kluczykiem, bez ksiazek itp.
    mikavel
    Level 10  
    Jak handlarz ci sprowadzal i dal tylko jeden kluczyk, to zeby nie okazalo sie ze ci auto zniknie z przed domu.

Kluczyka bez komputera raczej nie zaprogramujesz, a od innego auta nie moze pasowac, bo drzwi w kazdy takim modelu bys mogl otworzyc :)
    Idz do punktu gdzie dorabiaja klucze i ci zrobia na miejscu, a jak dobrze trafisz, to dobiora identyczny do twojego oryginalnego, tylko bez znakow firmowych. Koszt nowego takiego klucza to ok 100-150 zl, chyba ze masz alarm, to bedzie drozszy.
    polska112345
    Level 11  
    Auto było sprowadzane z krzywa belka tylnia, i zapewne z placu, dlatego drugi kluczyk pewnie ubezpieczyciel zabrał. Czy warto takie auto wogole kupowac, czy na geometrii kół coś wyjdzie
    piotrekwoj1
    Level 40  
    Jak będzie dobrze zrobiony to nic nie wyjdzie pin można odczytać z auta odpowiednim sprzętem.
    goldwinger
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Można zrobić klona z tego co jest, ale wołają drożej jak zamówienie oryginału w ASO plus kod. Jedyne co taniej wyjdzie u kogoś to dopisanie nowego.
  • Optex
    polska112345
    Level 11  
    A czy ktoś może wysłać zdjęcie jak powinien wygladać oryginalny fabryczny kluczyk od corsy c
    goldwinger
    pełno tego na alle... zobacz
    kmitki
    Level 22  
    Nie bardzo rozumie o co dokładnie ci chodzi ale mechanicznie kluczyk dorobić może każdy punkt dorabiania kluczy. Imo można zakodować mając kod pin któty powinien być dostarczony z kartą kodową razem z autem , jeśli go nie ma w ASO opla można go zdobyć płacąc 120 zł . Jeśli chodzi o centralny zamek to można też bez problemu zakodować dowolny pilot oplowski do danego auta.
    polska112345
    Level 11  
    Dokładnie chodzi mi o to jaki komplet kluczy (przede wszysktim ile kluczyków) dostaje się wraz z nowym autem i jak one wygladaja. Mam taki problem, ze samochod był sciagany z zagranicy i nie dostałem zadnych ksiazek i karty kodowej z pinem. Dodatkowo wydaje mi się ze jeden jedyny kluczyk był poprostu dorabiany.
  • Helpful post
    mikavel
    Level 10  
    w komplecie powinny byc dwa klucze, jak masz centralny, to klucz powinien wyglądać tak :

Dorabianie kluczyka z immobilizerem - Opel Corsa C '04

Zeby zakodowac immo, potrzebujesz podpiac sie pod kompa.
    Jak jestes gdzies z centrum polski, to moge pomoc, a jak nie to zostaje ci znalezienie kogos z dobrym kompem, albo wizyta w zakladzie, gdzie dorabiaja klucze.
    polska112345
    Level 11  
    Dzięki, a czy zwykly kabel obd wystarczy, i jaki soft bedzie potrzeby do odczytania kodu immo
  • Helpful post
    jokerro
    Level 34  
    Pin poczytasz z byle kąd.Ecu,licznik,box itd.
    Nie,zwykły kabel obd nie wystarczy,potrzebne cos co wyciaga przez ganiazdo takie tematy.
    Srednio myślac uwazam ze nie bedzie ci sie opłacało kupowac sprzetu zeby to zrobić.
    Klucze z zakupionym autem dostaje sie najmniej 2,a jak dostajesz jeden i to jeszcze dorabiany to oznacza ze były zabrane przez władze za granica po szkodzie całkowitej.
    Pozniej polaczki kupuja takie auto za bezcen,klepią,ewentualnie robia z trzech jedno,dorabiaja klucz i sprzedaja jako bezwypadek a my idioci dajemy sie nabierać.
    polska112345
    Level 11  
    Kluczyk dostałem jeden, identyczny jak na zdjeciu, samochod byl uszkodzony, ale miał tylko krzywą jedną oś. Na geometrii na jednym lekko wyszło jedno koło poza norme (jedno miało odchylenie 1' drugie 5'), ale mechanik powiedział, ze nie minimalnie i raczej nie ma sie czym martwic
  • Helpful post
    mikavel
    Level 10  
    polska112345 wrote:
    Dzięki, a czy zwykly kabel obd wystarczy, i jaki soft bedzie potrzeby do odczytania kodu immo

Uniwersalnymi kablami tego sie nie zrobi, najlepiej zrobic to interfejsem, jak i oprogramowaniem typowo do opla, np opcom.
    pusty20
    Level 25  
    mikavel wrote:
    polska112345 wrote:

Uniwersalnymi kablami tego sie nie zrobi, najlepiej zrobic to interfejsem, jak i oprogramowaniem typowo do opla, np opcom.

A jak opcom-em odczytasz kod immo?
    mikavel
    Level 10  
    trzeba troche poszukac i pogrzebac, i przez chinczyka chyba nie da rady.
    michal200848
    Level 23  
    Nie da rady op-comem odczytać pinu, podjedź do elektronika to za 50zł ci wyciągnie odpowiednim sprzętem.
    polska112345
    Level 11  
    kolego chodzi mi o dokładny soft, co z tego ze napiszesz ogolnie pojedz do tego, to nie rozwiaze proplemu. Chodzi o to aby zrobic samemu i uniknac kosztow, bo te wynasza nawet w setkach zlotych
  • Helpful post
    tzok
    Moderator of Cars
    polska112345 wrote:
    Chodzi o to aby zrobic samemu i uniknac kosztow, bo te wynasza nawet w setkach zlotych
    Samemu nie zrobisz taniej. Sprzęt jest droższy niż to auto. Jak dostaniesz w Oplu duplikat karty to możesz dopisać OP-COMem (ale nie tym piratem krążącym po sieci) albo Autoscannerem (Opelscanner). Każdy z tych interfejsów to koszt kilku tysięcy PLN... za dopisanie klucza, mając PIN, zapłacisz 50-100zł. Z zakupem duplikatu karty lub odczytaniem PINu ze sterownika powinieneś się zmieścić w 500zł, w porównaniu z miesięcznymi kosztami utrzymania samochodu, myślę że to nie jest dużo, zwłaszcza że to jednorazowy wydatek.

Jeśli 10 letnie auto w kolizji miało ruszoną tylną belkę to to była szkoda całkowita.
    jokerro
    Level 34  
    polska112345 wrote:
    Chodzi o to aby zrobic samemu i uniknac kosztow

Nie unikniesz zebyś na uszach stawał.PIN samochodu to nie kod do radia ze go może znajdziesz zapisanego na obudowie.Chcial nie chciał to albo wydasz na sprzet który wyciąga piny albo komus zapłacisz.
    Pozniej kupisz sobie cos żeby zakodować nowe tp.
    Każdy ci pisze jasno i przejzyscie ze inaczej tego nie przeskoczysz.
  • Helpful post
    pusty20
    Level 25  
    Ewentualnie w punkcie dorabiania kluczy dorób sobie "klona" z pilotem i tylko pilota możesz spróbować zaprogramować.
    Z tym że jeżeli był już wcześniej programowany pilot bodajże powyżej 3 nieudanych razy to będzie Ci niestety potrzebny i tak PIN do immo.
    Poza tym i tak pasowałoby wtedy wylogować wszystkie kluczyki poza tym który posiadasz żeby Ci auto z parkingu nie zniknęło.
    Tak czy inaczej sam bez sprzętu niewiele zdziałasz.Wyjść jest kilka ale każde kosztuje a decyzję musisz podjąć sam.
    piotrekwoj1
    Level 40  
    A co ma pin do kodowania pilota ?
    polska112345
    Level 11  
    A tak wogole, skoro mowimy o dorabianiu kluczyków, to czy ktoś mogłby opisać cały proces od A do Z jak nalezaloby sie za to zabrac
    pusty20
    Level 25  
    piotrekwoj1 wrote:
    A co ma pin do kodowania pilota ?

Po kilku nieudanych próbach kodowania pilota z przekręconym kluczykiem w stacyjce trzeba to już zrobić programowo.Taki przypadek miałem w Vectrze.Jeśli jest inny sposób to sorry nie wiedziałem o nim.W moim przypadku skończyło się to wizytą w ASO.Koszt kodów plus programowanie pilota 150zł.
    kmitki
    Level 22  
    W ASO duplikat karty z kodami dostaniesz za 120 zł. Ja tyle płaciłem za kartę do Omegi u Kanclerza w Rudzie Śląskiej.
    jokerro
    Level 34  
    pusty20 wrote:
    Ewentualnie w punkcie dorabiania kluczy dorób sobie "klona"

nie ta epoka kolego,to nie corsa b czy astra f,tp już inne
    MAN Electronics
    Temat uznaję za wyczerpujący.
    Zamykam.