Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pinnacle 150E - Brak dźwięku przy zgrywaniu kaset VHS

02 Sty 2015 08:58 774 2
  • Poziom 10  
    Witam.
    Kupiłem ostatnio tuner pctv Pinnacle 150E/55E. Zainstalowałem ładnie wszystkie sterowniki pod Windows 7.

Pojawia się dziwny problem przy zgrywaniu kaset VHS. Magnetowid podłączyłem kabelkiem chinch do tunera. Do zgrywania zawsze wcześniej używałem programiku WinDVR 3, można tam sobie ustawić wszystkie parametry zgrywania itp.

Podczas zgrywania leci normalnie obraz z kasety w programiku WinDVR, ale niestety jest bez dźwięku. W ustawieniach programu mam do wyboru tylko i wyłącznie (wybór audio): PCTV EMP Audio Service.

Najśmieszniejsze w tym momencie jest to, że po zainstalowaniu pinnaclowskiego TVCenter i próbie nagrania materiału leci i obraz, i dźwięk kasety. Wszystko byłoby fajnie ale niestety nie da się w TVCenter ustawić żadnych parametrów nagrywania i dalszej konwersji.

Chyba że to problem WinDVR 3, nie wiem. Może poleci ktoś jakiś inny program, w którym mogę ustawić parametry zgrywania?

Dzięki za pomoc. :|
  • Poziom 23  
    Witam!
    Ja testowałem tą kartę. Prawdopodobnie nie masz połączenia kabelkiem karta-komputer dodatkowym kabelkiem. Gdyby nie było możliwości podłączenia na płycie komputera to można spróbować podłączyć się do wejścia mikrofonu w komputerze. Przy takim podłączeniu trzeba wejść do regulacji głosu i odpowiednio ustawić.
    Ja rozwiązałem przegrywanie kaset w bardzo prosty sposób. 1. to wgrywam na nagrywarkę Philipsa na twardy dysk i tam przegrywam na płytkę. 2 metoda to jak mi zależy na materiale to wgrywam na magnetowid cyfrowy Sony DHR-1000 NAGRYWAM na kasetę DV 60 lub 120 to kasety takie jakie używa telewizja. wybrane odcinki wrzucam na komputer i montuję. zwłaszcza te moje filmy z lat 70, które nagrywałem na taśmach celuidowych 16mm później jak nie było 16mm to 8mm.
    Pozdrawiam Miro Nasz.
  • Poziom 10  
    Tylko że ja zgrywam to na laptopie starym dosyć. Karta jest podłączona do USB w laptopie. Do karty 1 czincz do video i kupiłem taką rozdzielkę z mini-jackiem do audio, w ten sposób podpiąłem 2 czincze.

Czyli miałbym wpiąć tą rozdzielkę audio (z dwoma czinczami wpiętymi) do gniazda mikrofonu?