Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konica Minolta Magicolor 2500 - Po regeneracji solenoid wychodzi wyblakły wydruk

02 Sty 2015 11:04 978 8
  • Poziom 10  
    Witam.
    Ponieważ drukarka nie drukowała na kartce od początku zgodnie z poradnikiem z forum https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1182964&highlight=magicolor&sid= wszystkie elektromagnesy (solenoid) zaizolowałem taśmą.
    Teraz drukuje już od początku kartki, lecz wydruk czarno biały jest blady, nieczytelny. W kolorze nie drukuję. Jak dam do druku całą czarną kartkę to wychodzi wydruk wyblakły, poszarpany (jakby drobny labirynt-wzorek).
    Wymieniłem w niej toner na oryginał czarny, bęben światłoczuły na nowy oryginał, pas transferowy oryginał. Wyczyściłem rolkę, wyciąganą na sprężynkach. Nic nie pomogło. Co może być przyczyną? Może obklejenie taśmą klejącą któregoś z elektromagnesów było niepotrzebne?
    Proszę o pomoc.
    Pozdrawiam
  • Poziom 24  
    Może to następny problem do przebrnięcia, a może po prostu nie masz styku na masie do bębna lub transfer jest źle założony?
    A przed tą reanimacją napędu papieru druk był na zacinanych kartkach jakikolwiek, blady czy dobry, nasycony tylko nie utrwalony?
  • Poziom 10  
    Przed regeneracją solenoidów druk był bardzo dobry i utrwalony tylko zaczynał się 3-4 cm poniżej krawędzi kartki.
  • Poziom 24  
    Oklejenie selenoidów nie ma nic do rzeczy , nie powinno mieć wpływu na jakość tworzenia obrazu. Co najwyżej na przekazywanie obrazu, czyli transfer i separację.
    Coś mi to na styki wygląda. Sprawdź jak po dociśnięciu ręką i trzymaniu klapy (transportu pionowego) podczas drukowania wydruk wygląda.
    Cześć :)
  • Poziom 10  
    Nie rozumiem, jak trzymaniu klapy? Z góry pokrywę dociskać?

Zauważyłem że na folii transferowej zostaje wydruk-proszek. Jak np zadam do druku czarny kwadrat, to na kartce jest wyblakły a na transferowej zostaje ten kwadrat niemal że idealny.
  • Poziom 24  
    jarosm napisał:
    Nie rozumiem, jak trzymaniu klapy? Z góry pokrywę dociskać?

Zauważyłem że na folii transferowej zostaje wydruk-proszek. Jak np zadam do druku czarny kwadrat, to na kartce jest wyblakły a na transferowej zostaje ten kwadrat niemal że idealny.

Tak, dokładnie tak. Prawdopodobnie nie ma transferu z foli na papier
    Spróbuj też założyć stary transfer.
    Cześć ;)
  • Poziom 10  
    Nadal nic. Dociskałem klapę, zakładałem stary transfer. Nawet rozłożyłem ją w drobny mak, wyczyściłem wszystko i skręciłem na nowo (żadne śrubki nie zostały :) )
    Mam wrażenie jakby listwa poprzeczna nie wyciskała rolki dociskowej - całego mechanizmu dociskowego kartki do folii. Ale przecież to nie możliwe, bo na listwie jest "języczek", który wchodzi między czujnik. Może ta rolka dociskowa jest do wymiany? Może tą rolkę owinąć taśma aby ją pogrubić odrobinę? Nie wiem czy mogę tak eksperymentować.
  • Poziom 24  
    jarosm napisał:
    Nadal nic. Dociskałem klapę, zakładałem stary transfer. Nawet rozłożyłem ją w drobny mak, wyczyściłem wszystko i skręciłem na nowo (żadne śrubki nie zostały :) )
    Mam wrażenie jakby listwa poprzeczna nie wyciskała rolki dociskowej - całego mechanizmu dociskowego kartki do folii. Ale przecież to nie możliwe, bo na listwie jest "języczek", który wchodzi między czujnik. Może ta rolka dociskowa jest do wymiany? Może tą rolkę owinąć taśma aby ją pogrubić odrobinę? Nie wiem czy mogę tak eksperymentować.

Nie radzę nic nawijać na rolkę dociskową! Takie działanie może spowodować zjechanie, porwanie transferu.
    A może dobierz się do tego co rozbierałeś i sprawdź jeszcze raz czy czegoś przy składaniu nie złożyłeś źle? To może być subtelne ułożenie jakiegoś zaczepu, blachy itd co może wpływać na geometrię całej drukarki, transportu papieru na wysokości transferu i separacji.
    Cześć :)
  • Poziom 10  
    Rozkładałem drukarkę do śrubki. i składałem ją zgodnie z service manualem już kilka razy. Chyba sobie odpuszczę bo w ostatnich dniach spędziłem na jej rozkładaniu, czyszczeniu i składaniu kilkadziesiąt godzin, a nowy samsung kolorowy to koszt 400-500 zł