Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy tab 3 - Dziwne objawy ładowarki.

kurc1111 02 Sty 2015 11:44 930 0
 • #1
  kurc1111
  Poziom 12  
  Witam.
  Zaczęło się od tego iż tablet ładował się do np 50 % lub 30% po czym przestawał ładować. Wyglądało to na uszkodzoną ładowarkę, ale po podpięciu takiej samej ładowarki z drugiego tableta sytuacja się powtórzyła, tablet potrafił się wyłączyć sam z siebie bez żadnego powodu. A wiec poszukiwałam rozwiązania. Okazało się ze przy podpięciu ładowarki z telefonu o maksymalnym prądzie ładowania 0,7 A (napięcie nominalne 5V) tablet ładował się do poziomu 100 % bez większego problemu (dłuższy czas ładowania). Tablet trafił do serwisu usterka została niby usunięta.
  A ja chcąc sprawdzić czy ładowarka jest sprawna miedzy czasie podpiąłem ją do nowego sprawnego tableta monitorując cały proces aplikacją. [wyniki w załączniku :](Jest to spakowany .zip format zdięć .png) proszę zwrócić uwagę na plik 3.png naładowana bateria jest do wartości 50% po czym nagle wskakuje na 100 % bardzo dziwna sprawa.
  Dodam jeszcze że pliki są ustawione chronologicznie.
  Czy spotkał sie ktoś z takim zjawiskiem ?
  Co może być przyczyną takiego zachowania urządzenia ?
  Czy ładowarka jest sprawna?
  Czy posiada ktoś doświadczenie odnośnie ładowania innym modelem ładowarki o tym samym napięciu i prądzie znamionowym(czy nie zostanie uszkodzona bateria w urządzeniu)?
  Jeżeli będzie potrzeba jakichś dodatkowych pomiarów zostaną one wykonane i przedstawione.

  Pozdrawiam.