Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki Blu-Ray z wbudowanym wzmacniaczem

Piotrek84r 02 Sty 2015 12:26 2850 13
  • #1 02 Sty 2015 12:26
    Piotrek84r
    Poziom 11  

Witam serdecznie
    Zastanawiam się nad zakupem Blu-raya z wbudowanym wzmacniaczem, do tej pory miałem kino domowe LG 5.1 nie pamiętam modelu - lecz to nawet nie istotne kosztowało ok 1000-1200 było to tak dawno że już nie pamiętam, i teraz chciał bym zakupić Blu-ray nie znam się kompletnie na tym i jak odróżnić te ze wzmacniaczem od tych bez (na pewno wielkością). Mój Lg-k nie nadaje się już nawet jako wzmacniacz więc sam odtwarzacz nie wystarczy. Nie jestem jakimś megafanem krystalicznie czystego dźwięku, a głośniki które posiadam chcę wykorzystać(przerobienie końcówek to nie problem), więc prosty sprzęt mi wystarczy. Prosił bym o przytoczenie takich odtwarzaczy z niskiej oraz średniej półki cenowej. Budżetu nie podam bo nie wiem po ile takie Blu-Raye w ogóle chodzą.
    Pozdrawiam

EDIT
    Czy jeśli bym się może kiedyś zdecydował na amplituner + Blu-ray to :
    http://www.yamaha-audio.pl/index.php5?theme=pricelist&task=print_product&product_id=9336 po podłączeniu do amplitunera (z wyjściem 5.1) przez optykę dźwięk 5.1 był by prawdziwy czy amplituner odtwarzał by tylko 5.1 z podzielonego stereo czy jak to się tam zwie. Oczywiście przy odtwarzanym filmie z dźwiękiem 5.1. Oraz czy jeśli mam odtwarzacz 3D tv też musi być 3D czy tv wyświetli to co dostanie. jaka była by różnica w odtwarzanym filmem 3D z tv3d a zwykłym tv.

0 13
  • Pomocny post
    #2 02 Sty 2015 15:04
    k52
    Poziom 32  

Bałagan w Twoim opisie, oj duży.
    Co chcesz kupić znów kino 5.1 plastikowe ? Mini wieżę stereo z opcją filmu, prawdziwe kino domowe czyli amplituner kinowy, odtwarzacz bluray i 5 lub 6 kolumn ? Bluray/dvd z amplitunerem w jednej obudowie to kino domowe "all in one" plastikowa tandeta sprzedawana z plastikowymi wąskimi głośnikami więc łatwo to odróżnić, od samego odtwarzacza bluray i samego amplitunera wielokanałowego, także wzmacniacza stereo... z czym problem ?

Posiadanych jakiś tam głośników od kina domowego LG nie wykorzystasz do jakiegoś innego kina domowego, nawet też plastikowego, bo takowe są już ze swoimi głośnikami, a dwa są pod nie konkretnie strojone wewnątrz jednostki sterującej, taki zestaw jest nierozerwalny(dlatego nazywany często nierozwojową jednorazówką).
    W zasadzie bluray z wbudowanym wzmacniaczem stereo policzyć można na palcach ręki. Bo pisząc wzmacniacz masz chyba na myśli stereo ?
    Niezły do małego pokoju jest Harman/Kardon BDS 380 i nawet daje radę z prawdziwymi niedużymi kolumnami podłogowymi .
    Z tanich wieżyczek stereo z blurayem do filmów i wyjściem na sub : Yamaha MCR-755, 840.
    Ciężko radzić bo nie wiadomo o co Ci chodzi .

EDIT kupując jak ten bluray z linku potrzebujesz owszem amplitunera kinowego, plus kompletu prawdziwych kolumn, plus sub jeśli lubisz . Jeśli nie masz tv 3D obraz będzie wyświetlany normalnie. Przecież jak masz i puścisz sygnał na coś co nie jest dostosowane do takiego sygnału, to cudów niema i samo się nie stanie... radio z jednym głośnikiem w stereo nie gra, stary tv czarno biały nie gra w kolorze, a nowszy płaski kineskopowy nie ma obrazu HD, mimo że moga dostać sygnał ;)

0
  • Pomocny post
    #3 02 Sty 2015 19:00
    Pablo1964
    Moderator

Piotrek84r napisał:
    głośniki które posiadam chcę wykorzystać(przerobienie końcówek to nie problem), więc prosty sprzęt mi wystarczy.

Kiedyś mówiliśmy o tym: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=9875978#9875978
    W dużym skrócie: zintegrowane systemy kina domowego to jednorazowe zabawki, dlatego sprzedawane są wyłącznie z dedykowanymi kolumnami, które nie zagrają dobrze z niczym innym. Dlatego zezłomuj stare kino w komplecie z głośnikami. I teraz masz dwa wyjścia: albo kupisz nową taka samą zabawkę różniąca się rodzajem zastosowanego odtwarzacza (blu-ray zamiast DVD) albo
    Piotrek84r napisał:
    bym się może kiedyś zdecydował na amplituner + Blu-ray
    - dwa odrębne urządzenia i do tego komplet pełnowymiarowych kolumn. Polecam drugie rozwiązanie. Będzie drożej ale dopiero wtedy będziesz mógł się naprawdę delektować dźwiękiem.

0
  • #4 03 Sty 2015 13:47
    Piotrek84r
    Poziom 11  

Dziękuję za odpowiedzi, wiem że to czego chcę (nie myląc czego pragnę :D ) nie zagra jak powinno, niestety pieniędzmi nie szastam i mam ważniejsze rzeczy na które mam przeznaczyć fundusze. Chcę tylko aby to grało i miało ten efekt 5.1 nawet jeśli będzie minimalny.
    Gdyby jakoś się udało znaleźć fundusze co sądzicie o takim zestawieniu:
    http://www.skapiec.pl/site/cat/3320/comp/2389229
    oraz
    http://usa.yamaha.com/products/audio-visual/h...components/stereo-receivers/rx-v620_black__u/

0
  • #5 03 Sty 2015 13:54
    Pablo1964
    Moderator

Zagra przyzwoicie ale trzeba będzie dokupić kolumny.

0
  • Pomocny post
    #6 03 Sty 2015 14:58
    k52
    Poziom 32  

Trzeba dokupić, nie rób sobie nadziei się że jakoś to będzie z kolumnami LG. Minimum jakie trzeba liczyć to jakieś stx f-, Taga, Jamo, Koda, czy jakaś nowa marka która co rusz się pojawia na rynku, może 900- 1200zł na zestaw 5.1 z subem starczy, jak poklikasz w porównywarkach.
    Co do Yamahy to wolę inne brzmienie, bliżej Denona, Pioneera, mają więcej emocji, basu w filmie, a i w muzyce trochę przyjemniej, mniej ostro- zwłaszcza z tanimi kolumnami.
    Niezły, a tańszy jest bluray Pioneer bdp170.

1
  • #7 05 Sty 2015 09:53
    Piotrek84r
    Poziom 11  

k52 napisał:
    Pioneer bdp170
    niestety nie ma optyka :(
    Kolumny to wiadomo że do takiego sprzętu trzeba będzie ogarnąć, ale chyba tymczasowo na LG pogra? Nie mówię tu u wyciskaniu maxa z tego ale by coś cykało.

0
  • #8 05 Sty 2015 10:07
    k52
    Poziom 32  

Ale bdp 170 łączysz z amplitunerem kablem HDMI ( i jeden kabel wystarcza wtedy), bo samym optykiem nie będzie obrazu... więc jaki sens bluraya?
    Optykiem to sobie łączysz tv z amplitunerem kinowym jak nagłaśniasz programy telewizyjne :)

A jak koniecznie chcesz puścić dźwięk oddzielnie z bluraya na jakiś kabelkach RCA(chinch) za kilkaset złoty by było lepiej i bardziej profesjonalnie niż z pospolitego optyka, to bdp 170 ma również wyjście out na 2RCA.

1
  • #9 05 Sty 2015 10:12
    Piotrek84r
    Poziom 11  

k52 napisał:
    bdp 170 łączysz z amplitunerem kablem HDMI

Ale ta Yamaha nie ma HDMI :(

0
  • Pomocny post
    #10 05 Sty 2015 10:37
    k52
    Poziom 32  

Nie patrzyłem na nią. Czyli nawet nie ma skalowania do FullHD, czy HD bo połączenie "komponent" to co najwyżej 720 linii (jak się mylę to chyba nie dużo). Bluray musiałbyś podłączyć prosto do tv, aby nie mieć pikselozy na tv przez stary ampli. Faktycznie ten model u Ciebie odpada, zresztą taki amplituner też jest trochę bezsensu-wobec oczekiwań . Pewnie sporej liczby aktualnych kodeków audio też nie ma ten amplituner. Tak to jest z technologiami tv, które ciągle ewoluują, nic dziwnego że stare amplitunery są za grosze, jak nowy można kupić za 700-1000zł. Niestety dobre nagłośnienie i sprzęt kosztują, dawniej jeszcze więcej, to nie było tanie hobby dla byle kogo. Bo teraz podstawowy model prawdziwego amplitunera kinowego z oddzielnym blurayem i 5 kolumnami kupisz za ok.2000 zł.

1
  • #11 05 Sty 2015 11:49
    Piotrek84r
    Poziom 11  

Mniej więcej już wiem jak szukać i jakich marek, a jak odpowiednio wybrać głośniki? nie muszę mieć pierdyknięcia na cały blok (niestety blok) a pokój ma 30m2. Nie wiem jak zacząć, mój ojciec ma 2 stojące słupki plus 3lub5 głośników prócz tego. Jak to się nazywa gdy będę już szukał i jak wybrać tańsze ale dobrych firm.
    A co myślicie o Denon AVR-1909 oraz o Pioneer VSX-329 - i jak z głośnikami do tego Pioneerka czy sub musi być do niego aktywny i ma być podłączony pod center? I w takim wypadku gdzie podłączyć center. Czy w takim przypadku "bas" ma być w przednich głośnikach i mają one wtedy już być podłogowe? Nie wiem nawet jak to nazwać, czy mógł by ktoś mi podać jakieś głośniki które by pasowały do tego pioneerka?
    Pozdrawiam

1
  • #12 09 Sty 2015 13:27
    k52
    Poziom 32  

Nie kupuj najtańszych amplitunerów kinowych typu yamaha 377, Pioneer 323 bo one nie nagłośnią średnich podłogówek, najwyżej monitory, one ciągną z gniazdka poniżej 300W, więc jakie tam 5x100W ?. Jak już to dołóż te 150zł i kup model 424 ma silniejszy zasilacz http://www.pioneer.pl/pl/products/42/98/405/compare.html?__P28=68825&__P32=64945 za 900zł spokojnie kupisz. Amplitunery mają wyjścia na sub aktywny, które podłączasz pod wyjście sub out, a nie center, center to kolumna centralna do dialogów w kinie. Kolumny jeśli kupisz prawdziwe podłogowe ( nie tyczki plastikowe od zestawu Lg) ustawiasz jako large ( nie small). Bas jak najbardziej też w przednich głośnikach, bo prawdziwe kolumny je odtwarzają. Dlatego też mając normalny amplituner i normalne kolumny (nawet tani zestaw) można słuchać muzyki na przednich frontach, w plastikowym kinie musi towarzyszyć sub, bo jak wspomniałem tyczki-głośniki nie mają pasma basu. Salon masz duży 30 metrów to nie przelewki, podłogówki na przodzie muszą być, jak ma być najtaniej poniżej zestawu 5.0 stx f-200, Magnat Supreme set 800, czy Tagi 606 nie masz co schodzić plus sub. Większych kolumn nie ma co brać bo znów ,amplituner nie pociągnie i koło się zamyka.

1
  • Pomocny post
    #13 10 Sty 2015 17:55
    Rafal_JSN
    Poziom 21  

Poszukaj może używanego amplitunera AVR255, w cenie ok 1000zł myślę że go spokojnie znajdziesz. On już w miarę nieźle napędzi średnie kolumny podłogowe. Ma szereg najpotrzebniejszych wejść m.in. 3x HDMI, 2x optyczne, 3x coaxial.

1