Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zamiennik magnetronu 2M236-M42 Panasonic NN-V621M

02 Jan 2015 12:51 1380 4
 • Level 6  
  Witam! Jakiś czas temu kupiłem za "gorsze" kuchenke mikrofalową Panasonic NN-V621M. Była taka tania gdyż magnetron był zepsuty. Postanowiem naprawić ten sprzęt i mam pytanie czy można wybrać jakiś zamiennik magnetronu bo oryginalny kosztuje zbyt dużo! Oryginalny jaki był założony miał parametry 2M236-M42 a w internecie na aukcji znalazłem podobny Toshiba 2M240J (DE) [on ma jeszcze wbudowany czujnik temperatury, oryginalny nie]. Czy można tak zrobić? Co sie stanie gdy takie założe? I czy bez podłączonego czujnika będzie działał?
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
 • Helpful post
  Home appliances specialist
  Magnetron także ma moc 1000W i max napięcie jest prawie identyczne. Więc pracować będzie poprawnie. Zostaje tylko ew. problem krótkich przewodów do magnetronu.
  Jeżeli w mikrofali na obudowie magnetronu nie było czujnika temperatury / termostatu, to nie ma potrzeby montażu, ale najczęściej jest przynajmniej termostat, który odłączy zasilanie, gdy magnetron się przegrzeje.
 • Level 6  
  Z kablami nie ma problemu gdy by były za krótkie to bym je ewentualnie przedłużył. A co do magnetronu to na tym co był zamontowany oryginalnie nie ma czujnika (termostatu) na tym jednak co znalazłem w ogłoszeniu jest wbudowany. No czyli ten magnetron może tak samo funkcjonować bez podłączonego czunika?
 • Helpful post
  Home appliances specialist
  Tak. skoro producent nie przewidział zabezpieczenia, to tak można zostawić. No chyba, że czujesz się siłach termostat szeregowo włączysz z transformatorem WN.
 • Level 6  
  Ok dzięki za pomoc ;)