Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nadawanie obrazu na częstotliwości telewizji analogowej

02 Sty 2015 13:32 825 10
  • Poziom 2  
    Witam!
    Czy istnieje możliwość nadawania obrazu na częstotliwości telewizji analogowej?
    Chodzi o to, abym mógł nadawać obraz, przykładowo z komputera, i następnie aby wyświetlał się na telewizorze jako TV Analogowa.
    Jeśli tak, to czy jest to w pełni legalne?

--
    Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi,
    Cyjanowodorek
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Jeśli moc nadajnika nie będzie większa jak 5mW to możesz nadawać bez żadnych zezwoleń.
  • Poziom 2  
    A w jaki sposób można to technicznie rozwiązać?
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Swego czasu było coś takiego do magnetowidów .Podłączałeś pod A V.W drugim pokoju stroiłeś telewizor i to chodziło. Jeśli to stary TV ,może być dobrze .Przy nowych będzie pogorszenie jakości.
  • Poziom 39  
    Nazywało się to modulator ale czy bez wzmacniacza będzie to w stanie nadać coś w eter to nie jestem pewien. Może wybrane egzemplarze.
  • Poziom 27  
    Nie wiem jak to się nazywało. Modulator przekształca sygnał. To było z anteną, czyli musiało mieć wzmacniacz. Poszperam i znajdę to w internecie.
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    MDD napisał:
    Nie wiem jak to się nazywało. Modulator przekształca sygnał. To było z anteną, czyli musiało mieć wzmacniacz. Poszperam i znajdę to w internecie.

Zwykle nazywało się video sender.
  • Poziom 36  
    Cyjanowodorek napisał:
    Chodzi o to, abym mógł nadawać obraz, przykładowo z komputera, i następnie aby wyświetlał się na telewizorze jako TV Analogowa.
    Jedno pytanie: na jaką odległość chcesz nadawać?
  • Poziom 27  
    Audio Video Transmiter .Zasięg nawet 100 M . Wtedy to była radiówka ,teraz 2 G. 30 lat temu.?