Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BASCOM - Termometr - wybudzanie z trybu powersave

rekinisko 02 Sty 2015 13:41 627 5
  • #1 02 Sty 2015 13:41
    rekinisko
    Poziom 22  

Buduję termometr. Termometr ma być zasilany bateryjnie, chcę by wybudzał się dwa razy na minutę i odczytywał temperaturę z analogowego czujnika przez ADC. Jednak nie do końca wiem jak wybudzić procesor z trybu powersave dwa razy na minutę. Można do tego wykorzystać watchdoga, jakiś timer czy tylko z zewnątrz za pomocą pinów?

0 5
  • Pomocny post
    #2 02 Sty 2015 13:58
    373522
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 02 Sty 2015 14:22
    rekinisko
    Poziom 22  

Używam najczęściej atm48 i atm8. Koledzy ja nie pytam o pół kodu tylko o drobną rzecz, sprawniej by to szło gdyby po prostu ktoś życzliwie udzielił pomocy a nie odsyłał i kazał przetrząsać wiki. U mnie w grę wchodzi jedynie wybudzanie bez użycia pinów, inaczej sam bym sobie poradził.

0
  • Pomocny post
    #5 02 Sty 2015 14:29
    dondu
    Moderator Mikrokontrolery Projektowanie

rekinisko napisał:
    Używam najczęściej atm48 i atm8. Koledzy ja nie pytam o pół kodu tylko o drobną rzecz, sprawniej by to szło gdyby po prostu ktoś życzliwie udzielił pomocy a nie odsyłał i kazał przetrząsać wiki. U mnie w grę wchodzi jedynie wybudzanie bez użycia pinów, inaczej sam bym sobie poradził.

Przecież nie odesłałem Ciebie do Wiki, tylko do dokumentacji mikrokontrolera i dokładnie wskazałem czego i gdzie masz szukać. Dokumentację mikrokontrolera znajdziesz na stronie producenta używając zainstalowanej tam wyszukiwarki.

Niestety mikrokontrolery, to ciągłe grzebanie w ich dokumentacji.

Jeśli czegoś z dokumentacji nie zrozumiesz wtedy zapytaj, wskazując czego konkretnie.

0
  • Pomocny post
    #6 02 Sty 2015 14:41
    373522
    Użytkownik usunął konto