Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Rozstrojenie radia aiwa NSX-V900?

02 Jan 2015 15:33 711 7
  • Level 8  
    Witam!
    Może mi ktoś wytłumaczy jako sporadycznemu użytkownikowi radia i zielonemu w budowie i działaniu sprzętu RTV. Mam magnetofon z radiem-aiwa NSX-V900, czy możliwe jest, że rozstroiłem radio, przez odłączenie go od sieci?
  • Level 38  
    A jakie objawy masz na myśli pisząc "rozstroiłem" ?
  • Level 8  
    Qbuś wrote:
    A jakie objawy masz na myśli pisząc "rozstroiłem" ?

Bo widzisz, sam nie pamiętam tej sytuacji, chodzi o to, że pewna osoba oskarża mnie o to, że ja rozstroiłem radio w domu ;p. I o ile pamiętam, to po prostu radio raz odbierało a potem nagle przestało odbierać, ale czy ja mogłem to zrobić, bo wyjąłem wtyczkę z sieci?, wątpię.
  • Moderator on vacation ...
    W zależności od konstrukcji radia jest możliwe, że taka sytuacja mogła nastąpić - czyli rozprogramowanie. Innymi słowy były zaprogramowane stacje radiowe na konkretne przyciski skrótów np. na pilocie - wybranie stacji jednym przyciskiem.

Niektóre radia zapamiętują nastawy w pamięci nieulotnej, a inne w ulotnej podtrzymywanej przez np. superkondensator, czy baterię. Jeżeli więc ten model tak właśnie jest zaprojektowany, to tak właśnie mogło się zdarzyć, bo np. bateria była zbyt słaba, lub okres wyłączenia z sieci zbyt długi (gdy wykorzystano superkondensator).

Jednakże radio powinno dać się zaprogramować ponownie - czy to jest możliwe?
  • Level 8  
    dondu wrote:

Jednakże radio powinno dać się zaprogramować ponownie - czy to jest możliwe?

Tak, jest :)
  • Level 8  
    dondu wrote:
    No to po problemie :)

No tak, tylko chciałem się dowiedzieć, czy to mogła być moja wina :).