Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Krups ea8005 cieknie przez obudowe zamiast robić kawe

tkulczynski 02 Sty 2015 18:29 2562 4
  • #1 02 Sty 2015 18:29
    tkulczynski
    Poziom 2  

Witam,
    Mam problem z ekspresem do kawy Krups ea8005.
    Od jakiegos czasu podczas robienia kawy woda zamiast wypoolywać rurkami do kubka wypływa dołem obudowy.
    Po rozebraniu okazało sie ze cała woda(nie kawa tylko czysta woda) wypływa po tłoku z srebrnego zaparzacza(zdjecie poniżej). Moze ktos jest mi wstanie pomóc.

Krups ea8005 cieknie przez obudowe zamiast robić kawe

Dziękuję z góry.

0 4
  • #3 03 Sty 2015 10:44
    tkulczynski
    Poziom 2  

Zjo dzięki za podpowiedz. a nie wiesz możne czy ta uszczelkę da sie wymienic(i jak) bo rozebrałem właściwe cały zaparzacz i wyglada jakby ona byla tam na stale zalana.

-1
  • Pomocny post
    #4 03 Sty 2015 11:26
    zjo
    Poziom 17  

Da się. Odkręcasz górny tłok i zdejmujesz z siłownika żeby nie przeszkadzał, od spodu kotła odkręcasz nakrętkę samokontrującą z trzpienia dolnego tłoka, zdejmujesz wszystko z trzpienia i dolny wyjeżdża ładnie do góry razem z trzpieniem. Wyrzucasz starą uszczelkę, wciskasz nową (ma wpasować się ładnie w otwór, nie latać po wierzchu ani wlecieć do środka, jak widać po fotce to gdzie góra, gdzie dół też ma znaczenie). Trzpień według mnie dobrze byłoby przesmarować smarem silikonowym do kontaktu z żywnością. Składasz w odwrotnej kolejności i cieszysz się smakiem kawy...

2
  • #5 03 Sty 2015 14:45
    tkulczynski
    Poziom 2  

dzieki, pomogło, uszczelka okazała sie mniejsza niż sie spodziewałem i przecisnęła mi się na tlok pod pojemnik zaparzacza dlatego chciałem jeszcze bardziej rozbierać zaparzacz co juz nie było konieczne i możliwe:) a gdy umieściłem uszczelkę na właściwym miejscu ekspres juz nie cieknie:)
    Dzkieki za pomoc

0