Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat 500 1.2 8V - dokładka klimatyzacji manualnej

02 Sty 2015 19:12 2211 2

• Poziom 34  
    Witajcie,

Auto dostałem już z dołożoną instalacją. Okablowanie czujnika oraz sterowanie sprężarki , drugi bieg wentylatora, wszystko zrobione.
    W ECU zrobiłem reset konfiguracji, i wygląda na to że zorientował się że ma klimę.
    Mogę wysterować oba biegi wentylatora, sprzęgło klimy, i w parametrach widać ciśnienie w układzie.
    Problem po stronie BODY. Sygnał z włącznika leci przez moduł z czujnikiem temperatury parownika, i dociera do NBC. zezwolenie na włączenie klimatyzacji to już niestety CAN między NBC a NCM. Sęk w tym ,że nie nigdzie nie widzę opcji programowania takich bajerów.
    Czy ktoś dysponuje wiedzą jak to ugryźć?
    KO-CAR w Tychach twierdzi że to nierealne, ja sądzę że to tylko kewstia paru bajtów w EEPROMie :)
    Chyba,że ktoś ma takiego, i może wyfiltrować mi ramki CAN które lecą do NCM po włączeniu klimy, wtedy zrobię to na okrętkę ;)

Zachęcam do dyskusji.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Niestety Body nie da się programować do różnych opcji jak np w Peugeocie.
    Jedyną opcją raczej było by zdobycie wsadu do Body Computera z auta w dokładnie takiej samej wersji jak twoja, tylko że z klimą manualną, i takowym zaprogramować.

Dostęp do Examinera mam, jak trafi się takie autko i będzie chwila na zabawę to mogę spróbować podejrzeć co leci po CAN w momencie włączenia klimy.
  • Poziom 10  
    Witam.
    Mam taki sam problem.
    Udało się wam dokodować klimę ?
    Czy tylko wymiana BCM ?