Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Punto 1.1 '94 - Zanikające napięcie pompy paliwa

02 Sty 2015 19:42 933 2
  • Poziom 15  
    Witam. Zniknęło zasilanie pompy. Bezpiecznik pompy ok. masa jest. Auto stało kilkanaście h i napięcie się pojawiło. Odpalił i po kilku minutach znów brak napięcia. Auto bez LPG.
  • Relpol przekaźniki
  • Pomocny post

Poziom 34  
    dokładany alarm, lub przekaźnik pod dekielkiem w komorze silnika - to w pierwszej kolejności bym sprawdził.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 15  
    Miernik i igła w rękę - sprawdziłem przewód brązowo-biały począwszy od gniazda bezpiecznika. Na wysokości fotela kierowcy zastałem przecięty przewód i odprowadzone dwa przewody pod wykładziną. Już nie chciało mi się sprawdzać czy ktoś sobie zrobił odcięcie pompy czy to pozostałości po alarmie. Zlutowałem i śmiga.

P.S. Napięcie sprawdzać kontrolką żarówkową. W moim przypadku miernik we wtyczce wskazywał, że napięcie jest. Pod obciążeniem jednak ginęło. No i oczywiście należy pamiętać, że po przekręceniu kluczyka przekaźnik załącza się na ok. 1 sekundę i wyłącza jeżeli nie wykryje obrotów silnika. Więc jeżeli ktoś przekręca kluczyk i myśli, że zmierzy napięcia na bezpieczniku, przekaźniku czy pompie, to powodzenia.