Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PS3 - Podlaczenie ps3 do monitora LG

miko409 02 Sty 2015 20:28 504 4
  • #1 02 Sty 2015 20:28
    miko409
    Poziom 2  

Witam,

Wiem, ze bylo juz pare podobnych tematow, ale nadal nie wiem jak rozwiazac swoj problem. Chce podlaczyc ps3 do monitora LG Flatron E2240 i w tym celu zakupilem adapter hdmi na vga.

Problem w tym, ze po podlaczeniu ps3 do monitora przy uzyciu tego adaptera mam ciemny ekran (momentami robi sie jasniejszy lub ciemniejszy) i nic wiecej. Czytalem, ze nalezy zresetowac ps ale nic to nie dalo. Ktos tez pisal, ze mozna zmienic zrodlo sygnalu z analogowego na cyfrowy ale nie widze takiego przycisku na moim monitorze. Nigdy wczesniej nie podlaczalem ps do monitora.

HELP!

0 4
  • #2 02 Sty 2015 22:07
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

miko409 napisał:
    Problem w tym, ze po podlaczeniu ps3 do monitora przy uzyciu tego adaptera mam ciemny ekran

Może uszkodzony adapter, może wejście VGA w monitorze.
    Sprawdzić i jedno i drugie.

0
  • #3 02 Sty 2015 22:11
    miko409
    Poziom 2  

Na pewno nie jest uszkodzone bo adapter jest nowy a monitor podpiety do kompa chodzi normalnie. A co z tym przelaczeniem zrodla sygnalu na cyfrowe - jak to zrobic na moim monitorze?

0
  • #4 02 Sty 2015 22:30
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

miko409 napisał:
    adapter jest nowy

I co z tego, że nowy! - to nie może być uszkodzony?.
    miko409 napisał:
    monitor podpiety do kompa chodzi normalnie.

No to chociaż to już wiemy, że monitor sprawny.
    miko409 napisał:
    A co z tym przelaczeniem zrodla sygnalu na cyfrowe - jak to zrobic na moim monitorze?

Jakie przełączanie sygnału w monitorze, skoro jedyny port video w tym monitorze to VGA?.

Albo reklamacja tego konwertera, albo zakup czegoś, co można konwerterem nazwać.
    To, że on u kogoś działa, nie znaczy, że u wszystkich (czego dowodzą wpisy na tym forum).

0
  • #5 02 Sty 2015 23:18
    WiOcHmAn_PL
    Poziom 12  

Posiadam PS3 tak na wstępie i robiłem taką kombinację ale monitor był z HDMI...
    Czy podpinałeś PS3 do innego telewizora?

miko409 napisał:
    ... Ktos tez pisal, ze mozna zmienic zrodlo sygnalu z analogowego na cyfrowy ale nie widze takiego przycisku na moim monitorze ...

Chyba chodzi o wyjścia PS3, bo masz HDMI (cyfrowe) i AV (analogowe), a tobie jest potrzebne wyjście cyfrowe.
    Aby je zmieniać między sobą trzeba przytrzymać guzik włącz/wyłącz na PS3.

0