Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes A 170 W 169 2008 rok Wymiana termostatu

Marcyska170 02 Sty 2015 20:53 13026 0
    Marcyska170
    Poziom 2  
    W mercedesie mojej zony podczas jazdy czujnik temperatury falował pomiędzy 40* a 70*, nie osiągając temp. pracy silnika. Wizyta u mechanika - diagnoza Termostat , lekarstwo - wymiana, metoda - opuszczanie silnika! W klasie A wszyscy chętnie opuszczają silnik, co od razu podnosi cenę robocizny! Zrobiłem to sam (nie jestem mechanikiem samochodowym). 1 Narzędzia przeze mnie użyte. Płyn chłodniczy spuściłem poprzez zawór znajdujący się pod górnym wężem w dolnej części chłodnicy 2 Demontujemy zbiornik spryskiwacza, nie odłączając przewodów odkładamy na bok. 3 Demontujemy rurę plastikową wlotu powietrza do filtra (ruchy góra dół używając trochę siły). 4 Zdejmujemy dwie wtyczki podłączone do puszki filtra. 5 Demontujemy puszkę filtra, jest przykręcona dwiema śrubami (torx nasadowy 10). 6 Idąc za górnym wężem od chłodnicy dochodzimy do kopułki plastikowej W KTÓREJ ZNAJDUJE SIĘ TERMOSTAT podłączone do niej są dwa węże i czujnik temperatury (wymieniamy całą kopułkę), przykręcona jest trzema śrubami (ten sam torx). Przy okazji, gdy miałem zdjętą puchę filtra wyczyściłem przepustnicę. Gdy jest na niej nagar (brązowy nalot) powoduje falowanie silnika . Myślę że średnio inteligentna małpa wyrobi się w 2.5 h Pozdrawiam życzę udanej naprawy