Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tenda 3G622R+ - Konfiguracja Routera

02 Sty 2015 21:05 1140 15
  • Poziom 6  
    Witam. Szukam jakiegoś specjalisty od tego typu routera. Na starym modemie router trybi ok, lecz po włożeniu nowego nie działa net. Czy na stronie konfiguracyjnej http://192.168.0.1/ trzeba wpisać jakiś adres/numer/ czy coś nowego modemu ??
  • Specjalista Sieci, Internet
    Jaki ten nowy modem? Ta Tenda go obsługuje, FW zaktualizowane do najnowszego? jaka sieć? Chiński wynalazek pewnie nie jest kompatybilny z nowymi modemami LTE.
  • Poziom 6  
    matek451 napisał:
    Jaki ten nowy modem? Ta Tenda go obsługuje, FW zaktualizowane do najnowszego? jaka sieć? Chiński wynalazek pewnie nie jest kompatybilny z nowymi modemami LTE.

Model modemu taki sam jak poprzedni więc raczej musi go obsługiwać. Sieć niezmiennie mam z Playa
    Jakie te modemy?
  • Poziom 6  
    matek451 napisał:
    Jakie te modemy?

HUAWEI E173
    Tak myślałem. Ten modem występuje w kilku wersjach. Pewnie w Play jesteś w zasięgu sieci UMTS900. Ten stary modem to wersja s-2 lub u-2 czyli obsługująca UMTS900. Są też wersje s-1, u-1 , które nie obsługują UMTS900 i jeśli faktycznie masz zasięg UMTS900 Play to jeśli ten nowy to s-1 lub u-1 to nie skorzystasz z 3g Play.
  • Poziom 6  
    matek451 napisał:
    Tak myślałem. Ten modem występuje w kilku wersjach. Pewnie w Play jesteś w zasięgu sieci UMTS900. Ten stary modem to wersja s-2 lub u-2 czyli obsługująca UMTS900. Są też wersje s-1, u-1 , które nie obsługują UMTS900 i jeśli faktycznie masz zasięg UMTS900 Play to jeśli ten nowy to s-1 lub u-1 to nie skorzystasz z 3g Play.

ha ha :D wreszcie ktoś kompetentny . To podpowiedz mi kolego czy jest jakiś sposób aby sprawdzić która to wersja ??
    Pod klapką znajdziesz jaka to wersja. Jeśli to modem z Ery/T-Mobile to s-1. Te z Play mają UMTS900 i są s-2, u-2.
  • Poziom 6  
    matek451 napisał:
    Pod klapką znajdziesz jaka to wersja. Jeśli to modem z Ery/T-Mobile to s-1. Te z Play mają UMTS900 i są s-2, u-2.

A jeśli to u-2 :( to co dalej mi poradzisz ??
    A ten pierwszy to też u-2?
  • Poziom 6  
    matek451 napisał:
    A ten pierwszy to też u-2?

Dokładnie tak.
    A jak umieścisz go bezpośrednio w komputerze to działa z Play?
  • Poziom 6  
    matek451 napisał:
    A jak umieścisz go bezpośrednio w komputerze to działa z Play?

Tak. jeśli bezpośrednio włożę go do laptopa to wszystko ok.
    No to już nie mam pomysłu. Router sam rozpoznaje modem i powinien łączyć na obu jeśli to taka sama wersja.
  • Poziom 6  
    matek451 napisał:
    No to już nie mam pomysłu. Router sam rozpoznaje modem i powinien łączyć na obu jeśli to taka sama wersja.

A nie trzeba jakiegoś numeru modemu wpisać na stronce konfiguracyjnej ??
    Walczę już z tym trzy miesiące i nie mam zielonego pojęcia co mam zrobić :(
  • Poziom 6  
    Pomoże ktoś sprytny ??