Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestaw do monitoringu domu i działki

numer226 02 Sty 2015 21:06 1074 5
  • #1 02 Sty 2015 21:06
    numer226
    Poziom 7  

Witam chcę zrobić monitoring domu i dużej działki, niestety nie za dobrze się znam więc pytam się o poradę.

Pytałem się w firmie zajmującej się takimi rzeczami i powiedzieli mi, że koszt zestawu i podłączenia to ok. 14000 zł !!!!

Wchodziło w to telewizor 32 cale, dysk 1TB, rejestrator na 16 kamer, 7 kamer zewnętrznych, 8 wewnętrznych, 1 obrotowa FullHD,

Monitor i dysk mam, jak również kabel

Znalazłem zestaw taki jak by mi odpowiadał

Tylko mam pytanie:
    Czy taki zestaw się opłaca? Czy łatwo będzie można go podłączyć?

Dziękuję z góry za odpowiedź.

Moderowany przez suworow:

Usunąłem link do populranego serwisu aukcyjnego.3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).

0 5
  • #2 10 Sty 2015 23:10
    Marcin8626
    Poziom 11  

ten zestaw co podałeś to system analogowy, i obrotówka nie bedzie w Full HD. za samą obrotówke musisz wydać około 3tyś po juz dobrych rabatach. jak znajde czas to moge CI zrobić wycene na Twoj sprzet

0
  • #3 11 Sty 2015 13:25
    sosarek

Poziom 43  

Takich tematów na Forum jest mnóstwo - każdy tylko patrzy na gotowe zestawy bo "fachowcy" chcą go orżnąć na kasę - ale NIKT nie zdaje sobie sprawy z tego, że taki fachowiec będąc na miejscu, widząc warunki tam panujące itp. jest w stanie dobrać optymalny sprzęt. Dla większości kamera to po prostu kamera, i skoro jedna kosztuje 1000zł a druga 100zł to po co przepłacać, skoro wyglądają tak samo.

0
  • #4 11 Sty 2015 13:45
    jaro5090
    Poziom 12  

Cena faktycznie nie mała, ale ten zestaw z allegro sobie odpuść. Może i będzie działał, ale nie wiele zobaczysz...
    Zgadzam się z kolegą sosarek, że dobranie optymalnego rozwiązania jest niemożliwe bez wizji lokalnej. Czasem bywam w okolicach Wałbrzycha, więc jak sobie potrzebujesz pomocy to pisz na PW.

0
  • #5 20 Sty 2015 21:27
    MaciejTech
    Poziom 14  

Witam, cena idzie z jakością w parze mała cena = słaba jakość!!
    Zastanowił bym się nad kamerami IP min 720P (zapis1280x720) ten zestaw z allegro
    to zapis D1 (720x547pix) no i już z analogowymi systemami jesteś w tyle bo to już powoli
    przeszłość:) , to tak jak z samochodami kiedyś maluch dla 4 osób był dobry i tani ale dzisiaj już
    nie da rady :)

0
  • #6 21 Sty 2015 01:10
    suworow
    Moderator Zabezpieczeń

Panowie, proponuję wstrzymać się za jakimkolwiek pisaniem w tym temacie zanim
    sam autor nie wykaże nim jakiegokolwiek zainteresowania oraz nie przedstawi danych, umożliwiających zajęcie merytorycznego stanowiska.
    Pozdrawiam

0