Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekspres DeLonghi ECAM 23.450 - peknieta rurka, brak goracej pary do spieniania m

jusandre 04 Lut 2015 20:29 11856 61
    jusandre
    Poziom 6  
    Na pewno dam znac :)
    Poki co, szukam sklepu gdzie sa obie czesci na stanie, zeby zaoszczedzic na kosztach przesylki. Ale w angielskich sklepach jest tylko adapter, a w niemieckich tylko zawor 😂

Dodano po 2 [minuty]:

A jeszcze tak dopytam.. A moze zaczac od wymiany samego adaptera? Bo ten akurat w Anglii jest dostepny od reki. Czy nie ma sensu i ten gorny zawor tez musi byc wymieniony od razu??
    Misiek85
    Poziom 23  
    Tak musi bo on odpowiada za podawanie pary i potem jej zrzut przez ta czarna grubsza rurke. Jak.tego nie zrobi to wlasnie potrafi wywalic pojemnik z mlekiem. A adapter moze powodac ze mleko bedzie po prostu sie rozbryzgiwac do filizanki zamiast leciec jednym strumieniem.
    puchatek007
    Poziom 11  
    Witam
    Mam ten sam ekspres do kawy.
    Ostatnio pojawiły sie problemy ze spienianiem mleka. Przestał je zaciągać z pojemnika.
    Ta przezroczysta rurka w pojemniku jak i sam pojemnik na pleko są czyste.
    Przy próbie spienienia mleka bardzo buczy i zdażyło się dwukrotnie że pojemnik na mleko wystrzelił.
    Po przeczytaniu wątku wiem że powinienem wymienic 2 elektrozawory (górny i dolny) oraz adapter (ten w który wciska się pojemnik z mlekiem).

Czy podrzucicie mi linki do sklepów w których mogłbym kupić te podzespoły?
    Jedyny który znalazłem to north.pl.
    Jestem z Wrocławia, może na miejscu da się je dostać?

Sam adapter chyba nie ma symbolu? Po rozkręceniu ekspresu, jest na nim na bialo napisane chyba 367.
    Dolny elektrozawór ma numer 5771 a górny nie wiem, nie udało mi sie dojrzeć a nie chciałem na razie rozkręcać grzałki... Wy tu w watku pisaliście o innym numerze elektrozaworu. Skąd ta róznica? Ekspres jest z 2013r.
    nioop

Specjalista AGD
    Numery katalogowe :

Adapter dyszy - 7313217291
    Pokrywka pojemnika speniacza - 7313221801
    Elektrozawór V3 - 5213218421
    Elektrozawór V2 - 5213218311
    Misiek85
    Poziom 23  
    Zobacz czy adapter nie jest zatkany jakimis paprochami szarymi badz kamieniem. Jesli jest otwor zatkany wymien jeszcze grzalke pary.
    puchatek007
    Poziom 11  
    Przeczyścić i spróbować bez wymiany tych podzespołów?
    Misiek85
    Poziom 23  
    A jest zatkany? Jesli tak czyszczenie nic nie pomoze za jakis czas znowu sie stanie to samo. Trzeba to wymienic. A zwlaszcza grzalke i zawory.
    puchatek007
    Poziom 11  
    To proszę jeszcze o symbol grzałki.
    Czy macie jakieś sklepy internetowe w których mógłbym dostać wszytskie te części?
    Misiek85
    Poziom 23  
    Nie wiem chyba tylko ten na allegro north czy jakos. O ile pamietam 7332196700 ale moge sie mylic. Jak cos w poniedzialek podam poprawny.
    puchatek007
    Poziom 11  
    Dzięki.
    W sumei to zastanawiam się co do tej grzałki bo ekspres robi gorące kawy i kawa dobrze wypływa do filiżanek. Problem jest tylko ze spieniaczem kawy czyli wymieniłbym ten adapter który mógł sie rzeczywiście zatkać i elektrozawory. Czy oba elektrozawory są od spieniania mleka?
    Misiek85
    Poziom 23  
    Ale ta vrzalka nie sluzy do robienia kawy. Ona jest odpowiedzialna za pare przy spienianiu. Tak oba. Jeden puszcza wode do grzalki a drugi po spienianiu robi zrzut pary i uwalnia cisnienie.
    Rossi88
    Poziom 6  
    Witam wszystkich na forum. Mam problem z wyjęciem wężyka, tak, jak jusandre. Szkoda, że nie było odpowiedzi na ten temat. Przeszukałam cały portal, i tylko tu jest wzmianka o tym. Jest wężyk dochodzący do zaworu wody, wciskany na końcówkę zaworu (ekspres DeLonghi ECO310.BK). Wężyk jest tak mocno wciśnięty, że nie sposób go zdjąć, ani drgnie. Muszę wymienić ten zwór, ponieważ pękł on na gwincie, ale problemem jest wężyk. Następnie, jak się już uda zdjąć wężyk, to jakim sposobem założyć go na nowy zawór? Jak przypuszczam, będzie to drugi problem. Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie.
    Rossi88
    Poziom 6  
    Ekspres DeLonghi ECAM 23.450 - peknieta rurka, brak goracej pary do spieniania m

Bardzo dziękuję za tak bardzo szybkie zainteresowanie :)
    Misiek85
    Poziom 23  
    A zawleczka wyciagnieta z zaworu zeby wezyk wyjac?
    Rossi88
    Poziom 6  
    Nie napisałam, że to chodzi o wężyk z lewej strony, ten gruby. On nie posiada żadnych zawleczek ani uszczelek. jest wciskany.
    Misiek85
    Poziom 23  
    Aaa to ciagnij porzadnie. Mozna tez lekko podgrzac zapalniczka. On jest od krocca zwrotnego zaworu.

Dodano po 1 [minuty]:

Mozesz tez jakims malym srubokretem wcisnac sie miedzy plastik a wezyk i zsuwac pomalu
    Rossi88
    Poziom 6  
    Dziękuję za odpowiedź. Ja bym chciała zdjąć ten wężyk bez rozkręcania spodu ekspresu, ponieważ nie posiadam odpowiedniego śrubokrętu typu trox, dwie śruby zostały wykręcone, ale pozostałe dwie nie chcą się odkręcić. Czy można jakoś wyjąć ten wężyk od góry? Ale właśnie jest ciężko, bo nie ma pola manewru i nie można mocno pociągnąć. A jak już się uda go wyjąć, to jak założyć na nowy zawór? Pewnie nie będzie chciał się wcisnąć? Chyba faktycznie podgrzeję ten wężyk ale suszarką do włosów, będzie bezpieczniej :)
    Misiek85
    Poziom 23  
    Zejsc moze faktycznie ciezko ale na nowy zawor powinien wejsc bez jakiegos duzego oporu. Poradzisz sobie😊
    Rossi88
    Poziom 6  
    Wielkie dzięki :) będę próbować, ale już jutro, na dziś już mamy dosyć. Pozdrawiam
    Rossi88
    Poziom 6  
    Do: Misiek85
    Wczoraj udało mi się uporać z tym wężykiem. Podgrzewanie niewiele dało, ale za to przy pomocy śrubokrętu udało się zdjąć w końcu ten wężyk. Było ciężko, ponieważ przy otwarciu tylko górnej pokrywy nie było miejsca na zbyt wielkie manewry. Przy zakładaniu wężyka też było trochę gimnastyki, jakoś się udało kawałek wężyka nałożyć, i dalej znów problem. Dopiero silne dłonie męskie dały radę :)
    Bardzo dziękuję za pomoc. Niby taka prosta, banalna sprawa, a jednak tyle trudności nastręczyła.
    Chciałam oznaczyć Twój post jako pomocny, ale nie chce się zaznaczyć :(
    Pozdrawiam
    Misiek85
    Poziom 23  
    Rozumiem milo ze bylem przydatny.
    nazarko
    Poziom 9  
    Witam,
    Czy mógłby ktoś podpowiedzieć jakich wymiarów jest ta rurka ze zdjęcia jusandra?
    U mnie tez prawdopodobnie strzelił i chciałbym go zamówić.
    z góry dzięki za pomoc.
    Marek
    Misiek85
    Poziom 23  
    Sa dwie jedna 150mm a druga 460mm prawdopodobnie
    nazarko
    Poziom 9  
    Czyli bez rozbierania się nie obejdzie.
    A kojażysz moze średnicę?
    2mm wewnętrz?
    Misiek85
    Poziom 23  
    Nie ma sr3dnicy muszisz kupic taka jaka tam jest. Wymontowac stara i zalozyc nowa. Nie mozna sobie kupic w castoramie np.
    nazarko
    Poziom 9  
    W north.pl mają własnie dwa wężyki tak jak pisałes 460mm na 2mm wewnętrzna to mają być właśnie do delonghi. zamówiłem dwa wężyki jakie mieli czyli 180mm i 460mm.
    najwyżej jeden zwróce.
    A tak na marginesie aby się do nich dostac i żeby zdjąć obudowę to odkręcam tył torxami czy za pojemnikiem na wodę philipsy tylko i odciągam obudowę?