Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekspres DeLonghi ECAM 23.450 - peknieta rurka, brak goracej pary do spieniania m

02 Sty 2015 21:10 11859 61
  • Poziom 6  
    Czesc, z gory przepraszam za brak polskich znakow, ale nie mam ich na klawiaturze. To moj pierwszy post tutaj, aczkolwiek forum podczytuje od dluzszego czasu..

Mam nastepujacy problem. Ekspres przestal spieniac mleko, buchal para i nic wiecej. Kawe mozna bylo wciaz robic bez problemu. Po wlaczeniu przycisku "goraca woda" buchala para, pozniej leciala goraca woda. Niedlugo, bo nagle cos glosno strzelilo w srodku.
    Po rozkreceniu okazalo sie ze pekla jedna rurka. Chce ja wymienic, ale nie mozna jej wyjac (albo cos zle robie). Tak mocno sie trzyma w tym gwincie, ze ani wyrwac, ani wykrecic jej nie mozna. Wiem ze wiele osob tu z forum robilo juz takie rzeczy, wiec prosze o podpowiedz jak wyjac te durna rurke :wink:
    Mam nadzieje ze sama wymiana rurki pomoze. Oby..

Z gory dziekuje za porady!

• Specjalista AGD
    Podpowiem, że wymiana wężyka zda egzamin na krótko, do kolejnego zacięcia się elektrozaworu, który należy bezwzględnie wymienić, gdyż nie wypuszcza on po spienianiu ciśnienia z układu - Wada fabryczna, obecnie oferowane elektrozawory są pozbawione tejże wady.
  • Poziom 6  
    Dziekuje za rade :) Tylko co to znaczy "obecnie oferowane"? Pytam, bo ekspres jest z 2012r. Czy moge miec pewnosc, ze jesli teraz kupie gdzies elektrozawor, to bedzie on pozbawiony tej wady? Bo moze w sprzedazy sa te starsze? Do ktorego roku byly produkowane te z fabryczna wada?
  • Pomocny post

Specjalista AGD
    Dokładnie Ci nie powiem, wiem ze minimum od roku z tego co pamiętam producent przysyła mi już poprawiowe jego wersję, które posiadają większy skok trzpienia wewnątrz.
    Z zewnątrz wyglądają identycznie
  • Poziom 2  
    Witam!
    Mi rownież ekspres odmówił posłuszeństwa ;( robi czarna kawę i gorąca wodę
    ale problem jest z para i kawami z mlekiem. Rozkrecilem elektrozawor ale nic tam specjalnego nie znalazłem wiec wydaje mi sie ze go wymienię na nowy.
    Wiesz moze gdzie mozna zamówić nowy typ zaworu?
  • Poziom 6  
    W Polsce widzialam na stronie north. Nie wiem czy gdzies jeszcze sa.
    Ja zamowie z Francji, bo nawet po doliczeniu kosztow przesylki (do Anglii), tam mi wychodzi najtaniej.
  • Poziom 2  
    czy ktoś może mi pomóc i powiedzieć w jaki sposób mam rozebrać ECAM 23.450 i dostać się do elektrozaworu- nie spienia mleka
  • Poziom 23  
    Normalnie odkrecasz obudowę. Elektrozawory to takie male niebieskawe kostki do ktorych dochodza białe rurki i 3 przewody. Wynienisz je i problem ustąpi o ile nie masz zatkanego adaptera tam gdzie dajesz dyszę gorącej wody.
  • Poziom 2  
    Dzięki, ok, ale mam nadal problem z obudową.
    Odkręciłem cztery wkręty po wyjęciu pojemnika na wodę i wszystko dość mocno jest spasowane. jak dalej poradzić sobie z obudową.
  • Poziom 23  
    Wyciagasz ciagnąc do siebie oba boki. Dość mocno siedza ale trochę sprytu i sobie poradzisz. Oba boki do siebie tzn w kierunku tylnej klapy.
  • Poziom 2  
    Dzięki
    Jutro będę próbował-:)
  • Poziom 23  
    Spoko jak coś to służę pomocą.
  • Poziom 6  
    Peknieta rurka wymieniona, elektrozawor wymieniony.
    Pierwsze uruchomienie i proba spieniania mleka - znow strzela para/mlekiem.
    Co mozna jeszcze sprobowac zrobic?? Bede wdzieczna za rady
  • Poziom 23  
    Który zawór wymieniony? Czy dobrze rozumiem że gorąca woda nie leci przez dysze?
  • Poziom 6  
    Yy, ten elektrozawor na dole.

Glupio sie przyznac, ale ekspres stal jakis czas rozebrany i zagubila sie ta nasadka do goracej wody, wiec nie moge sprawdzic :(
    Natomiast jak wlalam do pojemnika na mleko wode i wlaczylam funkcje "spienione mleko", to ekspres ta wode pobieral i staral sie ja spienic, tylko zamiast wypuszczac ta wode do filizanki, to ja tak wypluwal.
    No to wlalam juz normalnie mleko do pojemnika, zeby sprawdzic czy przy mleku bedzie tak samo. Pobiera mleko, stara sie spienic ale najpierw do filizanki bucha para, a pozniej dysza strzela tym mlekiem, troche spienionym. Wiecej nie probowalam, bo sie przestraszylam ze znow rurka peknie, skoro tak bucha ta para.
    Mam nadzieje ze w miare jasno wytlumaczylam ;)
  • Poziom 23  
    Jaki zawór kupiony? Chodzi o kod. Dolny to 8311 ale to za mało jeszcze trzeba wymienić górny koło grzałki pary. Zawór ten nie robi zrzutu pary dlatego wywala pojemnik z mlekiem. Oraz pasuje wymienić adapter czyli to do czego podłącza się pojemnik z mlekiem. Może być zatkany. Zawór górny kod 8421.
  • Poziom 6  
    O rany, powinnam byla jednak oddac ekspres do serwisu.. :(

Kierujac sie poprzednimi radami - na temat fabrycznie wadliwego elektrozaworu - kupilam tylko ten jeden. Nawet nie wiedzialam ze jest ich wiecej :(
    Ekspres DeLonghi ECAM 23.450 - peknieta rurka, brak goracej pary do spieniania m
    Moderowany przez mrhari:

Na przyszłość proszę stosować się do tej instrukcji: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html
    Poprawiłem.

• Poziom 23  
    Ale to jakis uźywany badziew chyba. Po 50zl chodza nowe zawory. U mnie w krk jest dobry serwis jakby co.
  • Poziom 6  
    To jest stary zdemontowany elektrozawor :))
    Nowy dzis przyszedl z Niemiec i juz jest zamontowany.
    Dziekuje za info o serwisie, ale z Manchesteru do Krakowa troche za daleko ;)
    Wlasnie dlatego usilujemy naprawic ekspres na wlasna reke..
  • Poziom 23  
    To prosze odczytac kod z nowego zaworu. I szczerze polecam wymienic drugi oraz adapter. I o ile nie jest zatkana grzalka pary to wymiana tych elementow pomoze napewno. Bo zakladam.ze pokrywka pojemnika na mleko jest czysta i sprawna a mleko odpowiednio zimne.
  • Poziom 6  
    Tylko o ktory kod chodzi?? Bo przygladam sie napisom na starym zaworze i tam jest pelno roznych symboli. Nowy mial wszystkie takie same, oprocz (przypuszczalnie) dat produkcji.
    Jest np takie cos: 5220VN2
    Serie588
  • Poziom 23  
    Kod jest 4ro cyfrowy. Na dole na samym srodku zaworu. Jesli mozesz zrob zdjecie nowego. No jesli kupisz stare ale nie uzywane moze znowu usterka wrocic bo one sie zacinaja.
  • Poziom 6  
    Kod to chyba 8311, ale prosze, tu jest zdjecie

Hmm, teraz tak patrze ze stary zawor mial kod 4081. Czy to znaczy ze kupilam nieprawilowy zawor?? Sprzedawca mnie zapewnial ze ten jest do mojego modelu..
  • Poziom 23  
    Tak zawor jest dobry. Ale jeden nic nie da, bo za pare odpowiada drugi zawor kod 8421 i adapter. Wymin to i bedzie smigac
  • Poziom 6  
    Niech to szlag! Czyli wymienilam nie ten zawor co trzeba??
    Ale jeszcze pytanie co do gornego - napisales ze to ma byc 8421, a na moim gornym jest kod "4021". To mam szukac takiego, czy tego 8421??
  • Poziom 23  
    Ten tez zawsze wymienia sie tzw zestaw naprawczy. Czyli 2 elektrozawory plus adapter. Tak to co masz to jest stary model i jego trzeba wymienic. Na ten co pisalem 8421.
  • Poziom 6  
    Bardzo dziekuje za wyjasnienie! A czy bylbys jeszcze tak uprzejmy i podal mi symbol tego adaptera? Nie chcialabym pomylic w zamowieniu.
  • Poziom 23  
    7291 o ile pamietam. Ale jutro sprawdze dla pewnosci.
  • Poziom 6  
    Super, jeszcze raz dziekuje! 😊
  • Poziom 23  
    Nie ma sprawy. Daj znac czy udalo sie zamowic czesci i potem czy ecam spienia mleko.