Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mercedes sprinter 316 cdi

02 Sty 2015 21:11 1440 7
  • Poziom 2  
    witam.mam problem z instalacją. włączam światła i jednocześnie włącza się pompka spryskiwaczy oraz kierunek prawy świeci ciągle,włączam kierunek przy wyłączonych światłach działa pompka i zapalają się światła w rytm kierunku.może ktoś pomóc od czego zacząć.
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 38  
    Od znalezienia zwarcia.
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 2  
    Dzięki kolego ,domyślam się że to zwarcie ,myślałem też że brak masy. Przy lampie jest ok. co typujesz gdzie szukać dalej.
  • Poziom 38  
    Ciężko powiedzieć trzeba szukać, no chyba że jest tam jakiś moduł odpowiadający za działanie tych funkcji.
  • Spec od Mercedesów
    Nie piszesz co to za Sprinter, bo "316 CDI" to tylko oznaczenie handlowe i nie ma nic wspólnego z modelem. Może to być zarówno ten poprzedni, jak i ten produkowany obecnie. A schematy elektryczne mają zupełnie inne. Nawet roku nie podałeś. Szczegóły ludzie - SZCZEGÓŁY!
    Tu nie ma wróżek!
  • Poziom 2  
    sorry. powinienem był od tego zacząć . rok prod. 2004
  • Spec od Mercedesów
    O ile mnie pamięć nie myli, to zbiornik płynu spryskiwacza jest też po stronie prawego kierunkowskazu (mam nadzieję, że sie nie mylę - pracuję obecnie z "angolami', ale nie wszystko to lustrzane odbicie).
    Jeżeli tak jest to najprawdopodobniej jest zwarcie w ciągu wiązki prowadzącej do prawego reflektora. Można wyjąć na próbę bezpiecznik prawego pozycyjnego. Jeżeli po włączeniu świateł postojowych kierunkowskaz się nie zapali, to zwiększy się prawdopodobieństwo, że to jednak wiązka.
    Zarówno kable do świateł jak i do silniczka spryskiwacza są na wtyczce nr 5 skrzynki bezpieczników pod kierownicą.
  • Poziom 2  
    wielkie dzięki. sprawdzę po świętach i napiszę.