Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Orno VD-272C - Sprzęganie dĽwięku z mikrofonu przy bramie

02 Jan 2015 21:50 4215 22
 • Level 17  
  Centralka jak w tytule. Klient zgłosił awarię. Faktycznie jest usterka która powstała przy pierwszych opadach deszczu. Poprzednik zainstalował przewód od centralki do furtki o długo¶ci około 10m (przewód 4x0,5mm2 firmy NoName puszczony luzem w ziemi). Od samego pocz±tku przy opadach deszczu sprzęgał głos słyszany z mikrofonu w centralce przy furtce. Obraz z kamery prawidłowy. Poprzedni monter wymienił przewód na nowy i wpakował w peszel. Nic to nie dało. Sprzęganie dĽwięku występuje nadal. Poprzednik rodem z programu " Usterka" znikn±ł i teraz ja szukam przyczyny. Chcę wymienic przewód na dobrej jako¶ci miedziaka 0,75mm2 w pierwszej kolejno¶ci. Dodatkowo dobry peszel.

  Bramofon to OR-VID AP 1008KV. Przewód typu Linka. Naczytałem się sporo w internecie i podpowiadaj± że winowajc± jest także zasilacz. Proszę o jakie¶ porady.
 • Intercoms specialist
  Zobacz czy przypadkiem dziurka od mikrofonu w kasecie nie jest czym¶ zapchana.

  Dobry przewód jest bardzo ważny, ale on na 100% nie jest powodem sprzęgania.
  Sprzęganie spowodowane jest zapewne przez marnej jako¶ci zestaw rodem z dalekich, tanich Chin i wymiana kabla nawet na najlepszy pewnie nie usprawni tego cudeńka.
  Najlepiej jest kupić co¶ markowego i mieć spokój na dłuższy czas.

  Pozdrawiam
 • Level 17  
  Ten marny sprzęt 8 paczek kobitę kosztował. Jak jej teraz wytłumaczyc że mp-trójki maj±cy i filmy odtwarzaj±cy bramofon jest lipny??
  Jako¶ trzeba temu zaradzic. Najlepsze jest to że sprzęganie jest tylko w jedn± stronę. Zapomniałem też dodac że przy bramce głosu z domu nie słychac. Chcę rozszyfrowac gdzie jest usterka. Nie wiem czy będę miał szansę zdemontowac bramofon i centralkę i zabrac do siebie na test. Zobaczymy w niedziele.
 • Intercoms specialist
  Polak m±dry po szkodzie, jak wytłumaczyć - pokazać cenę sprzętu markowego o tych samych parametrach.
  Pomęczysz się, najeĽdzisz, czas stracisz, a efekt i tak będzie (o ile w ogóle będzie :)) krótkotrwały. Powodzenia

  Pozdrawiam
 • Level 17  
  Babka ma zapas zielonych $$$. Postaram się delikatnie wytłumaczyc sprawę. Przy okazji w±tku - mogliby¶cie poleci jaki¶ videodomofon z kolorowym lcd itp. w przystępnej cenie?
  Nadmienię że babka ma bramę elektryczn± więc przydała by się funkcja sterowania bram±. Na zachodzie u znajomka widziałem videodomofon z kart± SD który miał funkcję nagrywania. Nagrywał obraz i dĽwięk gdy kto¶ nacisn±ł dzwonek. Dobra sprawa. Nie ma cie w domu i wiesz kto był pod bram±.
 • Helpful post
  Intercoms specialist
  Nie chciałbym tu komu¶ uprawiać reklamy, więc podam tylko tyle: www.gde.pl -->wideodomofony Commax --> Jednoabonamentowe --> Kolorowe ... i kamery i monitory do wyboru do koloru, z pamięci±, bez pamięci, mały ekran, duży ekran, takie, owakie...

  Pozdrawiam
 • Level 17  
  Zapoznam się. Dzięki.
 • Helpful post
  Admin of Property security
  Bram± da się sterować prawie z każdego wideodomofonu, w tym i sugerowanego przez ircysa, Commaxa, który moze nie powala wygl±dem ale za to działa i to latami. Co do kabla to ziemny zelowany min 10 żył i ż±dne tam 0,75 mm kwadrat a wystarczy 0,5 mm bez kwadratu.
  Pozdrawiam
 • Level 17  
  Pani zlecaj±ca uparła się by pozostać przy aktualnym video-domofonie oraz rozważyć ewentualn± naprawę elektroniki. Przekopałem cały wjazd + kostka i wymieniłem przewód. Był w tragicznym stanie. Zwykła skrętka komputerowa z popękanym pancerzem. Peszel już nie istniał. Wsadziłem nowy żelowany 6x0,50. Wszystko ¶licznie poł±czyłem. W słupku na bramie napotkałem koszmar (wszystko na skrętki + izolacja) więc podł±czyłem nowe przewody wprost na płytę bramofonu. No i jest problem.
  DĽwięk w bramofonie idealny a po drugiej stronie trzaski. Sprzęgania już nie ma. S± same trzaski i przerywanie rozmowy (tak jak by¶ tracił zasięg w komórce). W drug± stronę idealnie. Obraz jest 100% ok. Próbowałem osłonić mikrofon od powiewów wiatru odsuwaj±c go 1cm od obudowy i wkładaj±c kawałeczek g±bki między otwór w obudowie a mikrofon. DĽwięk lekko się przytłumił, mniej trzasków lecz przerywa. Mówisz: Czy słychać mnie dobrze? a po drugiej stronie odbiorca słyszy: y.. ycha e brze...
  Szlak mnie trafi. Nie mam na miejscu takiego samego bramofonu.
  Czy wymiana mikrofonu (wylutowanie) co¶ da?
  Widzę że jeste¶ z Wawy. Nie masz czego¶ pod ręk±? Jaki¶ tani zamiennik ew. płyta z dobrym mickiem?

 • Level 43  
  Wymiana mikrofonu to koszt ok.3zł (w sklepie elektronicznym) a może przynie¶ć poprawę. SprawdĽ czy po podaniu jakiego¶ sygnału (bezpo¶rednio, zamiast mikrofonu) po drugiej stronie problem nadal występuje.
 • Level 17  
  A jaki sygnał masz na my¶li? Boję się uwalić centralkę z drugiej strony sygnał już pu¶ciłem przecież. DĽwięk z mikrofonu w centralce leci do bramki prawie w HI-FI :-)
  Masz jakie¶ namiary na elektroniczne sklepy w pobliżu Marek, Targówka, Pragi Pn. tak by nie lecieć po mikrofon na Wolumen? Ciekawe czy na WGE maj±...
 • Helpful post

  Level 43  
  Spójrz na lokalizację - jestem z Poznania, więc namiarów Ci nie podam na sklepy w Wawie ;)
  Je¶li nie masz niczego innego pod ręk± niż multimetr z miernikiem zwarć możesz nim spróbować - po drugiej stronie powiniene¶ słyszeć pisk.
  Zwykły mikrofon komputerowy (kupiony za 5zł. w markecie) też można by podpi±ć w celu sprawdzenia.
 • Level 17  
  Rozpędziłem się czytaj±c. Lokalizację pomyliłem z suworow'em. Sorry. Ok, no to do poniedziałku. W poniedziałek podjadę tam raz jeszcze z nowym mikrofonem i zobaczymy. 3zł czy 5zł to nie "pini±dz" a może to będzie to.
 • Admin of Property security
  t.marynski wrote:
  Przekopałem cały wjazd + kostka i wymieniłem przewód. Był w tragicznym stanie. Zwykła skrętka komputerowa z popękanym pancerzem. Peszel już nie istniał. Wsadziłem nowy żelowany 6x0,50.

  Tyle roboty tylko po to aby położyć przewód bez żadnych zapasów żył ?

  Pozdrawiam
 • Level 16  
  Rozkręc monitor . Do mikrofonu w monitorze podł±cz równolegle kondensator 220 nF.
  Rozkręc kamerę . Do mikrofonu w kamerze podł±cz równolegle kondensator 220 nF.
  Jak nie pomoże to pozapinaj 470nF.


  pozdr. Andrzej
 • Level 17  
  suworow wrote:
  Tyle roboty tylko po to aby położyć przewód bez żadnych zapasów żył ?
  Klient nasz Pan. Chciałem wrzucić drugi 6x0,50 ale sobie nie życzył. Centralka działa na 4 żyłach. Dwie pozostałe to zapasowe. Tyle mi się udało. Ok, zrobię z tymi kondensatorami tak jak mówisz. Mam nadzieję że nic nie uwalę.
 • Admin of Property security
  Nie centralka, bo tam nie ma żadnej centralki. Owszem działa na 4, bo w tym chińskim badziewiu nie ma wydzielonego zasilania zaczepu. Ale skoro zasilanie panela zew. i zaczepu idzie po tych samych, żyłach to warto je podwoić.( i po zapasie).

  t.marynski wrote:
  Klient nasz Pan. Chciałem wrzucić drugi 6x0,50 ale sobie nie życzył
  Ja tam się o takie rzeczy klienta nie pytam. Daję min 10 żyłowy i tyle. Nadajesz na poprzedniego instalatora a sam robisz fuszerkę. Wymiana sprzętu na inny o innej funkcjonalno¶ci, jakakolwiek rozbudowa i co kolejne zrywanie kostki.

  Pozdrawiam
 • Level 17  
  Zrozum że chciałem. Mi to lotto ile żył! Ma być cztery bo w instrukcji pisze i koniec. Robię albo nie.
 • Level 17  
  Tak! cyt. "Pan pokarze co to za kabel bo już jeden tu taki montował i zamontował nie taki"
  Policzyła żyły, żyły miały być proste a nie skrętka a sam przewód czarny (PE).
  Co miałem zrobić? Szmal - nasz Pan. Powiedziałem że daję max. 3 miechy gwarancji i godzinki lec± :-) Wiele argumentów do ludzi w ogóle nie dociera. Czy sprzedawca butów będzie się z Tob± kłócił o to czy pasuj± czy nie? Logiczne... ...
  Wiem że wygl±da to jak wygl±da ale jest sporo takich z którymi nie pogadasz. Chce to ma... proste.
  A tak wygl±dała robota poprzednika. Skrętka LAN zajeb..... poł±czona. W takim stanie jak widzisz była sobie nie w puszce, nie w ¶cianie tylko na ¶cianie zaizolowana izolacj± której resztki widzisz na ziemi. No cóż...
  Orno VD-272C - Sprzęganie dĽwięku z mikrofonu przy bramie
 • Level 17  
  Wymontowałem ten bramofon. W ¶rodku wszystko wydaje się być ok prócz dwóch kondensatorów które oznaczyłem na foto. W stosunku do pozostałych s± bardzo, bardzo delikatnie podniesione (brzuszek). Blaszka nie jest kompletnie prosta lecz widać że zaczynaj± puchn±ć. Wymieniać???

  Mikrofonu na "słowo honoru" mi nie dobrali. Mieli tego na WGE po uszy więc musiałem wyj±ć tamten. Nie znam podziału mikrofonów, nie znam się na nich. Jest to jaki¶ szczególny czy obojętnie jaki mam kupić?

  Orno VD-272C - Sprzęganie dĽwięku z mikrofonu przy bramie Orno VD-272C - Sprzęganie dĽwięku z mikrofonu przy bramie Orno VD-272C - Sprzęganie dĽwięku z mikrofonu przy bramie Orno VD-272C - Sprzęganie dĽwięku z mikrofonu przy bramie Orno VD-272C - Sprzęganie dĽwięku z mikrofonu przy bramie Orno VD-272C - Sprzęganie dĽwięku z mikrofonu przy bramie Orno VD-272C - Sprzęganie dĽwięku z mikrofonu przy bramie Orno VD-272C - Sprzęganie dĽwięku z mikrofonu przy bramie
 • Level 10  
  A czy mógłby kto¶ pu¶cić zdjęcie elektroniki ramki, ponieważ zerwałem przewody mikrofonu i nie mogę doj¶ć gdzie przylutować..
  Dzięki z góry.
 • Level 17  
  Nie mam już Orno. Naprawiony, oddany, zamontowany.