Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vito 110 D 97 - Sprężarka klimatyzacji urwana

mariuszmarkon 02 Sty 2015 23:15 450 2
  • #1 02 Sty 2015 23:15
    mariuszmarkon
    Poziom 9  

Hejka, to stało się na długiej trasie, najpierw delikatnie hałasowała na wolnych obrotach - wówczas podejrzewam że poszła 1 śruba, potem coraz głośniej lecz na szczęście w okolicach domu poszły pozostałe i tak że sobie leży a pasek spadł, może te śruby się odkręciły a nie urwały - to nie istotne.
    Ponieważ nie specjalnie mi zależy na klimatyzacj bo i tak jej od 2 lat praktycznie nie używam, a bardziej na tym by auto jeżdziło a wykręcanie urwanych śrub w takim miejscu niedostępnym to spore koszta,

zatem pytanie o to czy w łatwy sposób można ją stamtąd wyjąć, oglądałem to dziś lecz nie mam warunków na kombinowanie przy takiej pogodzie.
    Pierwszy lepszy mechanik bez demontażów większych poradzi sobie z tym czy potrzeba do tego specjalizujący zakład? I wyciąga się ją dołem przy kole czy od góry przy filtrze powietrza?
    A tak kombinuje ponieważ skoro nie używam to poco wpadać w koszta z wykręcaniem pourywanych śrub jak można poprostu dać pasek klinowy od wersji bez klimy. Już nawet myślałem by taki założyć i jeździć a sprężarka niech sobie tam leży i obija się aż przyjdzie na jej czas ale to trochę hadkor już chyba:), z drugiej strony jak by była pogoda to sam bym może ją wyjął.
    Oczywiście wolał bym by to była tylko kwestia odkręconych a nie ukręconych śrub lecz to chyba mało prawdopodobne.

0 2
  • #3 03 Sty 2015 19:27
    mariuszmarkon
    Poziom 9  

żeby to dokładnie sprawdzić to trzeba ją wyjąc bo odkręcona/urwana już jest oddzielona od silnika i stąd moje pytanie główne było czy można to jakoś w miare łatwo zrobić czy trzeba coś rozbierać

0