Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

le32s81bx - problem z HDMI i kluczem HDCP

03 Sty 2015 08:47 1779 2
  • Poziom 2  
    Witajcie . Problem polega na tym że pod telewizor marki Samsung le32s81bx/xec miałem podłączone urządzenia typu dekoder Multimedia Polska , konsola Sony PS3 , ale brakowało mi wejść HDMI i kupiłem rozdzielacz HDMI na 4 wejścia i podłączyłem jeszcze DVD Samsung oczywiście wszystko dobrymi kablami HDMI wszystko działało super ale pewnego dnia coś się popsuło i teraz:
    * Konsola PS3 pokazuje czarny ekran lub brak sugnału- na innym TV działa prawidłowo
    * Dekoder Multimedia pokazuje we wszystkich rozdzielczościach komunikat ,że TV nie posiada ochrony przed kopiowaniem HDCP -(TV takie posiada sprawdzałem) na innym TV działa prawidłowo
    * DVD Samsung brak całkowicie sygnału przez HDMI
    Podejrzewam że uszkodzone są klucze HDCP w TV czy coś da się z tym zrobić czy tylko wymiana płyty głównej ?
    Może macie jakieś inne pomysły wskazówki?
    ps. gdzie kupić taką płytę żeby mieć pewność że na 100% jest sprawna lub nową ?
    typ płyty to BN41-00878A
  • Poziom 43  
    darkside2005 napisał:
    Podejrzewam że uszkodzone są klucze HDCP w TV czy coś da się z tym zrobić czy tylko wymiana płyty głównej ?

Da się.
    darkside2005 napisał:
    Może macie jakieś inne pomysły wskazówki?

Tak. Odwieźć do serwisu RTV.
    darkside2005 napisał:
    ps. gdzie kupić taką płytę żeby mieć pewność że na 100% jest sprawna lub nową ?

Nigdzie. Zawsze istnieje ryzyko, że nie spełni tych kryteriów.
  • Pomocny post
    Spec od monitorów
    Na foto masz taką płytę od26" (jak napisano) na Main
    BN94-01194M ( * na takiej samej " gołej" płytce druk. BN41-00878A)
    BN94- ... powstaje po dodaniu elementów elektronicz. do Twojej "gołej płytki" BN41-..

Zapewne uszkodziły sie:
    albo klucz HDMI Switch PI3HDMI IC405 Link
    lub HDMI MT8293AE

Szukaj nowej płyty po nr. BN94-... (jak u Ciebie ) lub szukaj serwisu dla wymiany w/w elementów

le32s81bx - problem z HDMI i kluczem HDCP