Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki system grzania kotłem dwukondenasycjnym MCR3 24/28 MI ?

walpi 03 Sty 2015 10:57 855 11
  • #1 03 Sty 2015 10:57
    walpi
    Poziom 12  

Od jakiego czasu grzeję nowy 100 metrowy dom piecem jak w tytule. Dół podłogówka góra kaloryfery. Przy ostatnich mrozach -10 bez wiatru w domu 21stopni mam spalanie 11m3/24h z tym,że mam zasadę rano i wieczorem wietrzenie domu przez 5 minut. Dom ocieplony, tradycyjnie murowany. Obecnie mam ustawiony piec na 40 stopni a głowice otwarte na full, ponieważ nie widzę efektów pośrednich jak przykręcam chyba, że przykręcę na 2 to wtedy robi się chłodniej. Wczoraj, że było ciepło to sobie na piecu zmniejszyłem na 30 oczywiście spalanie wtedy też spada. Czy można wprowadzić jakiś inny system, który wprowadziłby znaczne oszczędności ? Może lepiej grzać wyższą temperaturą i zamontować czujnik pokojowy, który będzie częściej i na dłużej wyłączał piec, ale jak z późniejszym nadrabianiem ciepła ? Na podłogówce mam puszczoną temperaturę 25-30 stopni to wystarcza by było ciepło (siłowniki termiczne cały czas otwarte) czy w tej kwestii też coś kombinować ? Podsumowując jest to wymyślony z krótkiego pierwszego doświadczanie prosty system czy inny system da mi dużo większe oszczędności ?

0 11
  • #2 03 Sty 2015 12:20
    William Bonawentura
    Poziom 31  

Jeśli nie odczuwasz przegrzewania pomieszczeń (dla mnie 21 stopni w sypialni to trochę za dużo) to żaden dodatkowy regulator nie zmniejszy zużycia ciepła. Jeśli masz głowice termostatyczne to korzystaj z nich. Zacznij od pozycji "3" (20 stopni) i co 24h rób korektę o 1 kreskę (nie cyfrę) do osiągnięcia pożądanej temperatury w pomieszczeniach.

0
  • #3 04 Sty 2015 10:01
    GregZorbaEmmanuelYork
    Poziom 16  

walpi napisał:
    grzeję nowy dom 100 = spalanie 11m3/24h
    Czy można wprowadzić jakiś inny system, który wprowadziłby znaczne oszczędności ?
    Tak, regulator pogodowy, pracujący po OT, zamontowany w pomieszczeniu referencyjnym + sterownik z siłownikami sterowanymi elektrycznie w zakresie pomijania nieużywanych pomieszczeń.
    Pamiętaj że nowy dom należy wygrzać, a to w zależności od materiałów może trwać krócej lub dłużej. Należy zbadać wilgotność, bo to poza energochłonnością decyduje o zużyciu gazu.

0
  • #4 26 Lis 2015 21:31
    kamil007ok
    Poziom 7  

Pytanie do właściciela pieca, jakie są Pana odczucia po tym okresie użytkowania, czy jest pan zadowolony ze zużycia gazu, regulatora pogodowego i pokojowego?
    Czy wybrałby Pan ponownie ten sam piec?

pozdrawiam

0
  • #5 26 Lis 2015 21:36
    grzesiek234
    Specjalista - systemy grzewcze

Nie jestem włąścicielem takiego kotła i powiem więcej mcr3 na pewno nigdy nie kupię do siebie do domu. Za tą kwote można kupić coś lepszego.

0
  • #6 26 Lis 2015 21:43
    kamil007ok
    Poziom 7  

Jaki wg Pana kocioł gazowy za ta cenę jest lepszy?

Jestem zainteresowany 2 funkcyjnym.

0
  • #7 26 Lis 2015 21:45
    grzesiek234

NP. Immergas Victrix 26 2l. W MCR głównie chodzi w późniejszym czasie o ceny części zamiennych.

0
  • #8 26 Lis 2015 22:44
    kamil007ok
    Poziom 7  

Ten piec wygląda całkiem ciekawie.
    Orientuje się ktoś co do awaryjności, usterkowości?

0
  • #9 27 Lis 2015 08:12
    grzesiek234

Co do awaryjności to praktycznie jak wszystkie marki. Mało który się psuje na gwarancji. Jak dla mnie solidne wykonanie w przystępnej cenie. Gwarancja do 5 lat, aby ją utrzymać wystarczy co roku przegląd. Z tym że mówię o tym konkretnym modelu, jest tańszy model ale jakoś budowa i łątwość serwisu akurat mi nie odpowiada a mówię o Victrix TT więc jeśli chcesz kupić przyzwoity kocioł za rozsądne pieniądze to z tej półki cenowej Victrix 26 2l wydaje się być odpowiedni.

0
  • #10 27 Lis 2015 20:46
    kamil007ok
    Poziom 7  

A jaki jest orientacyjny koszt takiego zestawu gotowego do montażu, bo ten piec chyba jest sprzedawany bez płyty montażowej i przyłączy.
    Nie mówię tu o przewodach kominowych bo to będę miał w standardzie.

Żeby później się nie okazało że wyjdzie podobnie cenowo jak buderus gb062 z czujnikiem temp i rc300 lub beretta green exclusive z kompletnym zestawem, bo oba wychodza 5900zł.

0
  • #11 27 Lis 2015 22:09
    grzesiek234

Szczerze to nie porównywałem tego nigdy gdyż nie zajmuję się instalatorką. Sprawdź po prostu w sklepie. Aczkolwiek nie sądzę aby wyszło drożej gdyż komin musisz mieć do każdego. Płyta montażowa dobremu hydraulikowi nie zawsze jest potrzebna i umie sobie bez niej poradzić. Sterownik pokojowy z czujką zewnętrzną chyba coś do niego kosztuje w granicach 500 zł więc też nie tragedia. Wszystko zależy co chcesz mieć. Jak chcesz dobrego hydraulika to daj znać i polece jakiegoś na priv bo podejrzewam że Ci nasi razem z dojazdem będą mieli taką cene jak Twój z Krakowa.

0
  • #12 28 Lis 2015 14:57
    walpi
    Poziom 12  

Po roku użytkowania pieca MCR3 ogólnie jestem zadowolony. Wodę do mycia bardzo szybko podgrzewa. Gdyby jeszcze na górę hydraulik nie pociągnął mi wody do mycia okrężnymi drogami byłoby super. Zastosowałem czujnik pokojowy, który cały czas utrzymuje stałą temperaturę.
    Niestety miesiąc temu wysiadł mi czujnik ciśnienia, ale jest już w drodze nowy i zostanie wymieniony na nowy.

0
  Szukaj w 5mln produktów