Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odmowa dostępu przy instalacji programów

03 Sty 2015 11:50 1293 7
  • Poziom 21  
    Witam

Płyta Asus P5B
    Intel Core 2 Duo E8400
    Ram 2x 2GB, 1x 1GB
    Nvidia GeForce GTS450
    Dysk systemowy Plextor M6S 128GB
    Dysk twardy Samsung ST1000DM003
    Zasilacz Chieftec GPA500S8
    Windows 7 64bit, SP1
    Kingsoft antywirus

Przy instalacji niektórych programów wyskakuje "odmowa dostępu". Instalacji mogę dokonać po założeniu na chwilę drugiego konta administratora. Konto podstawowe też jest administratora, więc nie wiem czemu się tak dzieje. Da się to jakoś naprawić coś ustawić, żeby ten komunikat się nie pojawiał?
  • Poziom 21  
    Nie ma tu pomocnych dla mnie opcji żebym mógł uruchomić instalacje programów na obecnym koncie.
  • Poziom 29  
    W wyszukiwarce menu Start wpisać:kontrola - Enter.Wybieramy:"Zmień ustawienia Kontrola użytkownika"...suwak do dołu(oczywiście zgadzasz się ,że Wiesz co robisz).Wyjdź i zainstaluj program,z którym miałeś problem.
  • Poziom 39  
    Masz pewność, że te programy nie mają infekcji? może program antywirusowy je blokuje.
    Poza tym warto by było przeskanować system jakimś w miarę dobrym skanerem np. Malwarebytes Anti Malware.
  • Poziom 21  
    Mam pewność, że nie mają infekcji, antywirus nie blokuje. Zainstalowałem program bez problemu tworząc drugie konto administratora. Chyba sobie je zostawię i będę czasem przełączał jak na zwykłym administracyjnym też mi nie pójdzie nic. Chyba innej opcji nie mam?
  • Poziom 9  
    Prawdopodobnie coś zostało niewłaściwie udostępnione lub odmówiono dostępu na Pana koncie dotychczasowym. Być może Pan coś udostępniał np. w sieci lokalnej i nastapił jakiś błąd. To częsta przypadłośc. Dlatego pomogło założenie nowego konta. Proszę jednak spróbować całkiem wyłączyć GUI i zrestartować komputer. Jeśli uda się dokonać instalacji, to po jej zakończeniu dobrze byłoby przywrócić ustawienia, ale raczej na średni poziom - nie restrykcyjny i ponownie zrestartować PC.
  • Poziom 21  
    Ok pobawię się.