Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Reset komputera w czasie gry

Przemo88PL 03 Sty 2015 14:21 867 15
  • Poziom 6  
    Witam mam problem z komputerem. Problem polega na tym, że po ok. 1 godzinie komputer się zawiesza i sam po chwili resetuje. Problem występuje tylko w grze. Gram na średnich detalach np.Euro Track Simulator 2, Counter Strike: Global Offensive.

Procesor: AMD a8-5600k 3.6GHz
    Grafika: Radeon hd7870 2GB
    płyta głóna: Asus a88xm-e
    dysk: WDC WD50 00AADS-00M2B0 SATA
    Ram: 4GB 1866
    zasilacz: Coolermaster GX550W
    system: Win 7 64bit

Chłodzenie procesora: Thermaltake NiC F3
    Chłodzenie karty graficznej: Referencyjne 7870 AMD

Dodam, że karta graficzna + zasilacz zostały przetestowane na innej płycie Asusa z Athlonem2 x2 3.2GHz w grze Crysis 3 i chodziły prawie na max detalach przez 4h bez problemu.
    Post poprawiłem. Dbaj o wysoki poziom wypowiedzi na forum. Stosuj odpowiednie jednostki. swiercm
  • Poziom 43  
    Pierwsze co do sprawdzenia, to temperatury.
    Zainstaluj HWmonitor, uruchom go, następnie uruchom jakąś grę i po10-15 minutach grania, wrzuć screen z tego programu.
  • Poziom 6  
    Screen po ok. 20min gry w CS:GO.
    Reset komputera w czasie gry
  • Poziom 43  
    Procesor ma chyba za ciepło, zrób konserwację układu chłodzenia z wymianą pasty.
    Warto sprawdzić działanie sprzętu na innym zasilaczu, ważne aby to był zasilacz markowy.
    Oczywiście jak czyszczenie nie pomoże.
  • Poziom 43  
    Właściwie to procesor i grafika na takich grach praktycznie nie są obciążone.
    Sprawdź jak to wszystko zachowa się na bardziej wymagających grach.
  • Poziom 6  
    Podmieniałem zasilacz na Tagan 600W model: TG600-U33II i resety pojawiają się tak samo jak na moim zasilaczu. Podjadę dziś jeszcze po nową pastę i ją wymienię na CPU. Dodam ze radiator od Thermaltake NiC F3 jest chłodny.
  • Poziom 36  
    Procesor ma ciepło... Za ciepło...
    Jeżeli po 20 minutach gry zdążył się rozgrzać do 86*C (max. dla tego procesora to 74*C) to nie chcę wiedzieć ile osiąga po godzinie (tuż przed resetem).

Układ chłodzenia do konserwacji (wyczyścić, nałożyć świeżą pastę, przy zakladaniu upewnić się czy dobrze zamontowany).
    Nie ukrywam że dobrym pomysłem byłoby zakupienie jakiegoś innego chłodzenia jeśli obecnie masz założone boxowe.

Dodano po 1 [minuty]:

Przemo88PL napisał:
    Dodam ze radiator od Thermaltake NiC F3 jest chłodny.

Więc albo czujnik leci w kulki albo masz źle zamontowane chłodzenie.
  • Poziom 6  
    Paste zmieniłem, a chłodzenie mam zamontowane tak:
    Reset komputera w czasie gry Reset komputera w czasie gry
    Podmienię jeszcze chłodzenie na zwykle AMD i wtedy zobaczę.

//Edit
    Przy okazji podmiany chłodzenia wyciągłem procesor by mu sie przyjrzeć i zauważyłem brak 1 nózki...więc będzie reklamacja.
  • Poziom 29  
    Chłodzenie zamontowane jest poprawnie. Brak nóżki może natomiast zostać uznany jako uszkodzenie mechaniczne, nie wiem czy to przyjmą na gwarancję.
  • Poziom 6  
    Reklamacja dla tego co mi składał ten "zestaw", bo niekupowałem nie kupowałem go w sklepie. Czy ten brak nóżki właśnie może wpływać na to, że procek procesor się grzeje?
  • Poziom 29  
    Nie wiemy której nóżki brakuje. Zrób zdjęcie lub określ na podstawie schematu sam.
  • Poziom 6  
    Reset komputera w czasie gry Reset komputera w czasie gry
    Czerwona kropka na zdjęciu oznacza brak nózki.
  • Poziom 6  
    Witam ponownie nie wiem co to za nalot, ale usunąłem go pędzelkiem (ten nalot był suchy).
  • Poziom 43  
    To używany procesor? Zabrudzenie to mogły być resztki pasty termo jeśli ktoś napchał jej za dużo. Ale skoro zeszło to OK. Ułamana nóżka kwalifikuje tego APU do wymiany mimo że może pracować sprawnie choć nie do końca stabilnie.
    Wg mnie narazie masz problem z utrzymaniem odpowiedniej temperatury i włącza się zabezpieczenie termiczne po czym masz restart.
  • Poziom 6  
    Tak kolega składał mi ten "zestaw" z używanym procesorem i mogło coś zostać. Procesor wymieniam w tym tygodniu.