Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Arduino UNO, RC522 - nie czyta UID kart mifare clasic

Bonius 03 Sty 2015 14:43 1860 10
  • #1 03 Sty 2015 14:43
    Bonius
    Poziom 11  

Witam :D

W temacie Arduino jestem świeży, stąd ciągle pojawiające się problemy :p

Do tematu.

Kupiłem Arduino UNO oraz płytkę czytnika kart RC522 z kartą i brelokiem RFID.
    Do arduino zaimportowałem biblioteki jakie znalazłem w internecie: RFID-master
    oraz MRC522.

Na początek chciałem posiłkować się gotowymi przykładami. Poniżej kod DumpInfo:

Kod: arduino
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Niestety po wrzuceniu kodu do płytki, mogę jedynie odczytać dołączony brelok RFID, natomiast przykładając kartę Mifare (próbowałem z wieloma), nie widać żadnej reakcji :(
    Dodam, że próbowałem również innych przykładowych kodów (wszystko co było w bibliotece i co tylko udało mi się znaleźć w internecie) i efekt zawsze jest taki sam :|

0 10
  • #3 03 Sty 2015 17:42
    Bonius
    Poziom 11  

Tak na pewno są to karty MIFARE.

Skanowałem je programem NFC READER na androida. Zarówno karty jak i brelok mają 4 bajtowe ID, 1024 kb pamięci, 16 sektorów i 64 bloki.

Nie mogę dojść dlaczego czyta brelok a karty nie...

0
  • #5 03 Sty 2015 18:37
    Bonius
    Poziom 11  

Poniżej screny odczytu karty oraz breloka telefonem. Zarówno karta jak i brelok zostały dostarczone razem z czytnikiem RC522.
    Próbowałem również karty MIFARE UltraLight, którą mam z kontroli dostępu.

Program przy odczycie karty nie przechodzi, po prostu przez funkcję:
    mfrc522.PICC_IsNewCardPresent()

Może z jakiegoś dziwnego powodu winny jest czytnik ?:>

Arduino UNO, RC522 - nie czyta UID kart mifare clasic Arduino UNO, RC522 - nie czyta UID kart mifare clasic

0
  • #6 03 Sty 2015 18:57
    piotrva
    Moderator na urlopie...

Hmm, bardzo dziwna sprawa, brellok i karta są tego samego typu, zatem jeśli czyta brelok a nie czyta karty jest to bardzo dziwna sprawa. Sam mam ten sam komplet i takich numerów nie było - albo nie czytał nic, bo coś źle podłączyłem, albo czyta wszystko.

Jeszcze poszukam, bo nie wiem na którym komputerze mam, i podeślę Ci swoje kody do tego zestawu.

Dodano po 3 [minuty]:

Proszę, tam masz tylko dodatkowo kawałek odpowiedzialny za zliczanie impulsów na karcie, bo tym się bawiłem jeszcze w Arduino.

0
  • #7 04 Sty 2015 13:10
    Bonius
    Poziom 11  

Wrzuciłem ten programik i nic :p Ciągle czyta brelok a karty nie (mam różne karty i z każdą to samo...

Pobawię się jeszcze z mocą anteny, choć wątpię aby tu był problem :(

Dodano po 1 [godziny] 4 [minuty]:

Moc antenki ustawiana na różne wartości, w tym max 48dB (max) i nic :/

Co ciekawe na maksymalnej mocy dystans odczytu breloka nie jest szczególnie imponujący (ok 2cm).
    Może, coś jest nie tak z płytką RC522 ? Zastanawiam się już czy nie kupić drugiego modułu :p

0
  • #9 09 Sty 2015 21:14
    Bonius
    Poziom 11  

Działa !

Kupiłem drugi moduł RC522, podłączyłem i jest ok.

Zielonego pojęcia nie mam z jakiego powodu poprzedni moduł czytał tylko breloczki :/

0
  • #11 10 Sty 2015 16:54
    Bonius
    Poziom 11  

Ja też nie wiem i nie będę dalej dociekał.
    Ważne, że drugi moduł działa.

Temat zamykam :)

0