Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie TV + Amplituner optyczne

xmaciejox 03 Sty 2015 15:28 1305 6
  • #1 03 Sty 2015 15:28
    xmaciejox
    Poziom 5  

Witam, posiadam TV-LG42LA691S

Specyfikacja ( na dole strony) :

http://www.oleole.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-42la691s.bhtml

TV używam również jako ekran do komputera stacjonarnego podpiętego za pomocą HDMI.

Pytanie następujące:

Jeśli kupię amplituner KENWOOD KRF-V5050D (+ jakieś głośniki):

Manual:

http://www.schematicsforum.com/schematics/Audio/Kenwood/KRF-V5050-V6050-X9050.pdf

I podłącze go do tv za pomocą kabla optical, to czy w ten sposób uzyskam dźwięk w pełnej jakości jaką oferuje TV oraz amplituner z wszystkich poniższych konfiguracji ???

Zarówno oglądając:
    1) TV + antena naziemna
    2) TV + dekoder cyfry
    3) TV + komputer

I jeśli tak to czy uzyskam również dźwięk 5.1 z tych wszystkich źródeł (oczywiście przy podpięciu do amplitunera również głośników 5.1) ??

Mam nadzieję, że w miarę jasno opisałem co mam na myśli, proszę o radę

PS: to samo pytanie lecz amplituner PANASONIC SA-HE 40

0 6
  • Pomocny post
    #2 03 Sty 2015 15:57
    intenso
    Poziom 38  

Nie otrzymasz dźwięku 5.1 podłączając wszystko do tv za pomocą HDMI i wypuszczając go z tv za pomocą kabla optycznego do amplitunera.Tv degraduje dźwięk 5.1 do postaci 2.0 z źródeł zewnętrznych.
    Uzyskasz dźwięk 5.1 na wyjściu optycznym w tv wtedy gdy będziesz oglądał film z dysku i z tv naziemnej o ile stacja będzie nadawała w 5.1
    Musiałbyś podłączyć każde urządzenie z osobna do amplitunera aby mieć dźwięk 5.1

Kenwood ma dwa wejścia coaxialne i jedno optyczne, natomiast Panasonic posiada dwa optyczne i jedno coaxialne.
    Sprawdź jakie ma cyfrowe wyjście audio tuner cyfry, jeżeli ma optyczne to będziesz musiał kupić panasonica, jedno wejście dla tv a drugie ta cyfry.
    Trzeba teraz dobrać amplituner z odpowiednią ilością wejść która Ci będzie potrzebna.

0
  • #3 03 Sty 2015 17:28
    xmaciejox
    Poziom 5  

Rozumiem, a jaki jest sposób aby dźwięk z gier z komputera był w 5.1 ??

Musiał bym zakupić jakąś specjalną kartę audio pod PCI i poprowadzić dźwięk z niej bezpośrednio do amplitunera ?

0
  • #4 03 Sty 2015 17:34
    intenso
    Poziom 38  

Tak kartę na Pci z wyjściem optycznym lub coaxialnym i nie aż taką specjalną, Twoja płyta główna nie posiada wyjścia coaxialnego albo optycznego?

0
  • #6 03 Sty 2015 18:17
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

xmaciejox napisał:
    Z tego co widzę to jest złącze SPDIF out czyli optyczne, no i gitara

Tylko, że audio na tej Mb, to kodek zintegrowany z MB - proszę się cudów po tym nie spodziewać - po prostu będzie grało.
    Mam porównanie, i wiem co mówię.

0
  • #7 03 Sty 2015 19:07
    xmaciejox
    Poziom 5  

Ok, będę miał to na uwadze. Jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi

0