Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor 50cali do laptopa

SirDuch 03 Sty 2015 15:44 1275 15
  • #1 03 Sty 2015 15:44
    SirDuch
    Poziom 7  

Witam

Chciałbym wymienić swój wysłużony tv na coś nowego i zdecydowanie większego. Interesuje mnie tv 50" do którego będzie głównie podłączony laptop. Ponieżej odpowiedź na pytania. Mam nadzieję, że coś doradzicie, chciaż kierunek w którym warto szukać.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? - ok 25m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? - ok 4m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? - 2-3
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? - na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? - tv będzie wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju? - okna balkonowe są zachodnie więc w czasie oglądania lubi świecić (tv na ścianie południowej)
    7. Jaki masz obecnie telewizor? - Samsung LE37R82BX
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? - możliwie najlepszy obraz,tv będzie głównie podłączony do laptopa, zdecydowanie nie zależy mi na bajerach typu smart tv czy 3D
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? - telewizja jedynie cyfrowa naziemna
    10. Jakie urządzenia? - laptop przez hdmi oraz ps3
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? - 3-4h
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? - raczej matową ze względu na ew. odbicia światła (boczne)
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? - filmy i youtube z laptopa
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? - nie przez tv
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? - podłączone ps3, sporadycznie używane
    16. Preferencje co do marki? - brak, liczy się stosunek jakość/cena
    17. Preferencje co do wielkości? - 50cali
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? - w obecnym bardzo kiepska czerń / zbyt jasne brzegi ekranu, odbicia w słoneczny dzień
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? - po południu/wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? - 3000zł to absolutne maximum
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? - Nie

Pozdrawiam

0 15
  • #2 03 Sty 2015 17:37
    tipos
    Poziom 6  

Wszystko zależy od zasobności portfela. Można rzucić się na jakąś plazme np panasonic, masz wtedy spokojniejszy przyjemny obraz, potem w kolejce samsung i sony led. Osobiście też tak wykorzystuje swój laptop, spinajac z plazma 42" i jest fajny efekt

0
  • #3 04 Sty 2015 01:43
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Jeśli do laptopa to dot to dot - czyli Toshiba 47L 7453.
    http://www.hdtv.com.pl/forum/toshiba/109088-t...-podswietleniem-led-czyli-uczta-dla-oczu.html
    Dla członków forum jest specjalna oferta i kalibracja gratis o radyjko.
    Do porównania:
    - Philips 47PFS7109
    http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/107897-p...na-obsluga-philips-wychodzi-przed-szereg.html
    - Panasonic 50 AS 650
    http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/111960...rty-wyjatkowe-rozwiazania-w-nowej-klasie.html

0
  • #4 04 Sty 2015 18:17
    SirDuch
    Poziom 7  

@tipos
    Plazma odpada z kilku względów - nowych Panasonic'ów nie ma, duże zużycie energii, waga

@LOCOLOCO
    Ta toshiba wygląda zacnie, ale kosztuje 3300 i ma 'tylko' 47"
    Philips jakos mnie nie przekonuje
    Panasonic tez ciekawy łapiący się w max budżecie ale 'znalazlem' coś takiego Panasonic TX-50A400

wiem ze seria A400 to najniższa, ale czy różnica w jakości obrazu jest aż tak duża?
    zaznaczam, że nie interesuje mnie 3D ani internet w tv czy inne bajery.

0
  • #5 05 Sty 2015 00:25
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Toshiba kosztuje poniżej 3 tyś i to z kalibracją dla członków forum.
    Ten Panasonic 50A400 jest bardzo ubogi i nie ma żadnych szans rywalizować z Toshibą czy Philipsem.
    Zrobisz jak uważasz.

0
  • #6 05 Sty 2015 09:34
    SirDuch
    Poziom 7  

Proszę rozwiń temat? Ubogi i będzie mieć dużo gorszy obraz czy ubogi bo nie ma podłaczenia do netu i 3d?

Widziałem ze toshiba ma jakies super podswietlenia i inne bajerki od obrazu, jednak czytajac temat (ten ktory podeslales) spotkalem sie z kilkunastoma nie-pozytywnymi opiniami (zeby nie powiedziec negatywnymi)

Podeslij prosze linka do ceny tej toshiby (mam taki sam nick na hdtv jak tu) albo sama cene

0
  • #7 05 Sty 2015 12:20
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Ma gorsze procesory, czyli inaczej obrabia sygnał.
    Toshiba ma tylne podświetlenie strefowe , dlatego ma lepsza jakość.

0
  • #8 05 Sty 2015 12:39
    tipos
    Poziom 6  

Na moje oko, jeśli nie zależy ci na rozbudowanym module rozrywki w tv to polecał bym pakować się w wielkość. na przykład takie rozwiązanie Philips 55PFH5609
    Co do sporu o matryce, nie wiem czy dostrzeżesz różnicę pomiędzy jedną a drugą marką, zwłaszcza ze często jest tak że matryce robi jeden producent dla kilku marek.

0
  • #9 05 Sty 2015 12:41
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Wow - naprawdę jeden producent robi matryce ???

0
  • #10 05 Sty 2015 16:12
    tipos
    Poziom 6  

czy jeden na świecie to nie wiem, ale miałem na myśli że jeden producent matryc na kilku producentów tv, producenci wzbogacają tylko swoje produkty w oprogramowania czy wyposażenie. Taki los kiedy najważniejszym inżynierem w firmie jest księgowy ;)

0
  • #11 05 Sty 2015 16:15
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Nie masz racji.
    Producentów matryc obecnie jest kilkunastu i matryce różnią się od siebie.

0
  • #12 09 Sty 2015 18:23
    tipos
    Poziom 6  

Napisz na co się zdecydowałeś. Widzę że w mediamarkt jest oferta samsung ue58h5203 za 2899, super oferta

0
  • #13 09 Sty 2015 18:33
    SirDuch
    Poziom 7  

Spodobala mi sie ta toshiba ale 55", co przekracza budzet. Zastanawiam sie czy czekac czy wybrac cos innego.

Jest decyzja o kupnie 55" zamiast 50" po weekendowych ogledzinach w sklepach. Dodatkowo 55" idealnie pasuje pod zabudowę, którą mam zrobioną.

To teraz kwestia modelu.

Pierwsza przymiarka to Panasonic 55AS640 - ok 3300zł.

Czemu AS640 a nie AS650, bo głównie oglądamy wieczorami tv, a 640 ponoć dużo lepiej się do tego nadaje, a kąty boczne nie mają znaczenia (ew możliwość regulacji tv na wieszaku, a i tak siedzimy na wprost)

Jakieś inne sugestie?

W zeszłym tygodniu na aukcji widzialem tą toshibe za 3600, jakaś jednorazowa 'promocja' teraz najtańsze to 4300 więc dużo.

0
  • #14 13 Sty 2015 01:17
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

To zostań przy pierwszej przymiarce.
    Teraz jest jeszcze taniej.

0
  • #15 09 Lut 2015 08:09
    SirDuch
    Poziom 7  

Koniec końców kupiłem 55AS640. Jak przyjdzie to podziele się opinią czy warto.

0
  • #16 16 Lut 2015 09:06
    SirDuch
    Poziom 7  

Z czystym sercem polecam. Ojciec ma plazme i nawet on byl pod wrazeniem.

Do zamkniecia

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo