Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ROP-01 Zamel - Podłączenie jako schodowy

03 Sty 2015 17:37 2976 7
  • Poziom 10  
    Witam

Proszę Was o pomoc, chciałbym podłączyć do układu 2 włączników schodowych jeszcze jeden (wiem krzyżowy) niestety ścian nie mogę już kuć i ktoś zaproponował mi żebym kupił ROP-a 01 Zamela . Wszystko jest dobrze do czasu jak nie załączę radiowo, wtedy oba schodowe już nie reagują.
    Macie na to lekarstwo, podłączyłem to tak jak na rysunku.
  • Poziom 32  
    ROP-a należy ustawić w trybie bistabilnym a zamiast łączników schodowych zastosuj łączniki chwilowe (dzwonkowe).
  • Poziom 10  
    jann111 napisał:
    ROP-a należy ustawić w trybie bistabilnym a zamiast łączników schodowych zastosuj łączniki chwilowe (dzwonkowe).

W tym samym miejscu co schodowe?
  • Poziom 32  
    W tym samym. Ale trochę połączenia należy zmodyfikować.
  • Poziom 10  
    jann111 napisał:
    W tym samym. Ale trochę połączenia należy zmodyfikować.

Pomożesz jak?
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Należy dołożyć do ROP-a przekaźnik bistabilny w ten sposób aby ten przekaźnik był sterowany z dwóch łączników dzwonkowych oraz z wyjścia nr14 ROP-a.
    Na forum nie podajemy rozwiązań na tacy, wymagany wkład własny oraz minimum wiedzy.
  • Poziom 10  
    jann111 napisał:
    Należy dołożyć do ROP-a przekaźnik bistabilny...
    Na forum nie podajemy rozwiązań na tacy, wymagany wkład własny oraz minimum wiedzy.

W ten sposób to ja wiem, chciałem się upewnić czy bez dołączenia do układu nowych elementów da rade to zestawić.
    Teraz wiem ze nie.
    Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Witam,

podepnę się pod temat, gdyż stoję aktualnie przed podobnym dylematem.
    Posiadam również przełączniki schodowe i chciałbym jeden zamienić na ropa i w miejsce pierwszego schodowego założyć krzyżowe, czy wtedy taki układ mógłby zadziałać jak schodowy?