Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung UE55H6800, podczas oglądania bolą oczy.

03 Sty 2015 19:00 4554 19
  • Poziom 10  
    Witajcie, mam tydzień ten telewizor, obraz ustawiałem kilka godzin aby uzyskać odpowiedni dla swoich oczu ( 53 jasność, 79 kontrast, 12 podświetlenie funkcja eco pierwszy stopień, kontrast dynamiczny i czerń minimum), wszystko wydaje się raczej stonowane. Od tygodnia bolą mnie oczy jestem tym mocno zaniepokojony. W tunerze nc+ zmieniłem rozdzielczość 1080i z przeplotu na 720p aby nie było migotań i nic to nie dało. Telewizor ma bardzo głęboką czerń wręcz z przesadą ,nawet przy niskim poziomie jasności biel wypala oczy, jeśli białe poduszki leżą na białej kołdrze i białym łóżku wszystko praktycznie zlewa się razem. Odległość oglądania 3,5-4metry, wcześniej miałem Philipsa 47" pixel plus HD i nie było takich problemów. Na razie jestem lekko podłamany ponieważ nie znam przyczyny tych problemów, obawiam się czy ta zaawansowana technologia nie przekroczyła granicy zdrowia i możliwości ludzkiego organizmu.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Problem mam taki kolego że bolą mnie oczy być może dla ciebie to mały mankament, może ma ktoś pomysł co może być powodem, jakiś pomysł z ustawieniami, opinia użytkowników tego modelu co zmienić,poprawić.
  • Poziom 39  
    Masz racje,niewiedza ludzi ma wiedzę, ciekawe z jakiej odległości by oglądał materiał UHD na tv UHD 75"
  • Moderator
    Mam wrażenie, że dywagacje o odległości od ekranu nie są najważniejsze. Jeśli autor ma problem z właściwym ustawieniem obrazu, to może skorzystać z pomocy fachowca? Zakładając, że dany TV jest sprawny, co nie jest tak bardzo pewne (jeśli inny dało się oglądać w miarę dobrze).
  • Specjalista Sieci, Internet
    mihal2002 napisał:
    Znając TU pytających szkoda "5zł" na fachowca a na TV 5000 zł nie żal.

Bo tv kupił dla siebie, a "5 zl" da "w łapę" obcemu.....
  • Poziom 10  
    to jest skandal co się dzieje na tym forum prywata kilku osób wraz z moderatorem pozostawianie chamskich i bezczelnych wypowiedzi użytkowników tylko dla tego że mają ogromną liczbę postów jest wyrazem strachu moderatora o złą opinie pod jego adresem albo zwyczajne kolesiostwo, nikt widzę nad tym burdelem nie panuje

Moderowany przez _PREDATOR_:

Jak rozpoczynamy zdania/ brak znaków przystankowych!
    A za takie słowo upomnienie!

• Poziom 39  
    @mihal2002, @KOCUREK1970 teraz to we dwóch piszecie bzdety, za 5 zł to można sobie kupić dwa piwa, wiecie ile kosztuje kalibracja tv, zapewne nie wiecie i dlatego kolejna docinka.
    Zapewne nie wiecie jak ona przebiega, ile zajmuje czasu i ile kosztuje sprzęt do takiej kalibracji.Za 5 zł to nawet nikt nie przyjdzie anteny do dvb-t zamontować.
  • Poziom 18  
    Jovi123, a może byś zredukował kolory i oglądał tv przez jakiś okres w obrazie czarno-białym. Dowiedział może byś się, czy oczy bolą cię z powodu kolorów, czy też z wielkości cali, które twój wzrok nie ogarnia. Domownicy mają ten sam problem z oczami oglądając tv co ty?
  • Poziom 10  
    kry1972 napisał:
    Jovi123, a może byś zredukował kolory i oglądał tv przez jakiś okres w obrazie czarno-białym. Dowiedział może byś się, czy oczy bolą cię z powodu kolorów, czy też z wielkości cali, które twój wzrok nie ogarnia. Domownicy mają ten sam problem z oczami oglądając tv co ty?

Dzięki za rade, kombinuje dalej w takim razie, obniżyłem jasność do 31 ,kontrast 67 dynamika czerni wyłączona , trochę obraz traci na atrakcyjności ale jak by odczucie reakcji oczu na zmiany z czarnego na białe trochę lepsze, może i z tymi calami to racja , choć projektor 170" z 4 metrów nie robił na mnie wrażenia ( o czym już pisałem tylko moderator wykasował ten post wypaczając tok dyskusji), rodzina nic nie mówi a ja się nie odzywam ponieważ nie chcę nic sugerować gdyż siła auto sugestii może popsuć wszystko
  • Poziom 39  
    A czy wszystkie ulepszacze obrazu są powyłączane?
    Może masz włączoną konwersję z 2d do 3d.
  • Poziom 10  
    intenso napisał:
    A czy wszystkie ulepszacze obrazu są powyłączane?
    Może masz włączoną konwersję z 2d do 3d.

Masz racje intenso może jeszcze powyłączam te płynności obrazu choć w philipsie z racji funkcji natural motion było wszystko ok , głupieje bo od monitora 23" w kompie mam 1 metr i nic się nie dzieje, fakt że obraz ma mało dynamiki bo w zasadzie same strony internetowe więc nic nie rozprasza wzroku.
  • Pomocny post
    Moderator
    Kolego - nie jest ważny rząd wielkości jednostek kontrastu, jaskrawości itd. - ważne jest takie ustawienie (łącznie z tym, co powyżej), żeby oglądanie obrazu Tobie nie przeszkadzało. Po to w końcu jest możliwość regulacji.
    Zwróć uwagę, że właściwie do dziś wadą tych TV w stosunku do plazm jest mniejszy kontrast i praktyczny brak czerni, stąd w ogóle nie rozumiem powodów, dla których założyłeś ten temat... W końcu po to są możliwości regulacji, przełączeń i innych historii, że powinieneś sobie poradzić bez większego problemu z dostosowaniem obrazu do własnych wymagań.
  • Specjalista Sieci, Internet
    intenso napisał:
    @KOCUREK1970 teraz to we dwóch piszecie bzdety, za 5 zł to można sobie kupić dwa piwa, wiecie ile kosztuje kalibracja tv, zapewne nie wiecie i dlatego kolejna docinka.

A czy poprawi Koledze nastrój, jeśli zamiast 5 zł pojawi się tam 100 zł, a może 200 zł, a może 200$ - co to za różnica jaką kwotę tam napisano.
    intenso napisał:
    Zapewne nie wiecie jak ona przebiega, ile zajmuje czasu i ile kosztuje sprzęt do takiej kalibracji

Przepraszam kolegę najmocniej - ale co MNIE! to obchodzi, ile to kosztuje.
    Jeśli autor nie potrafi sam tego zrobić, to niech PŁACI za usługę - tyle.

Jak autor dostanie zawału, to też będzie szukał tu na forum porady, czy za kasę pójdzie do lekarza?.
    Ma tv w domu, ma pilota - niech ustawia.
    A od problemów z oczami jest okulista a nie forum.
    Nic nie wspomina, że domownicy mają taki sam dyskomfort - to w sklepie jak kupował tv tego nie zauważył, to na co zwracał uwagę?.

Wszyscy zbulwersowani, że z tego forum robi się syf, a co taki wątek tu robi?.
    Mirek Z. napisał:
    stąd w ogóle nie rozumiem powodów, dla których założyłeś ten temat... W końcu po to są możliwości regulacji, przełączeń i innych historii, że powinieneś sobie poradzić bez większego problemu z dostosowaniem obrazu do własnych wymagań.

Co, lenistwo, wygoda, bo się komuś należy...
    Jak mnie nie stać na paliwo do auta, to nie narzekam, ze benzyna droga - tylko odstawiam auto do garażu i na piechotę zasuwam.

Jeszcze trochę, to będziemy mieli temat:
    "Kupiłem nowy tv, i nie wiem, gdzie i jak go podłączyć do prądu...., dodam jednak, ze mój stary 20 letni kineskopowy tv działał świetnie w tym samym miejscu"
  • Moderator
    Wszystko na temat możliwych regulacji zostało powiedziane. Jeżeli to nie pomoże, przyczyna nie leży w ustawieniach telewizora. Dalsza dyskusja prowadzi do nikomu niepotrzebnych konfliktów. W kwestii merytorycznej uznaję temat za wyczerpany. Zamykam.