Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung UE55H6800, podczas oglądania bolą oczy.

jovi123 03 Jan 2015 19:00 6480 19
 • #1
  jovi123
  Level 11  
  Witajcie, mam tydzień ten telewizor, obraz ustawiałem kilka godzin aby uzyskać odpowiedni dla swoich oczu ( 53 jasność, 79 kontrast, 12 podświetlenie funkcja eco pierwszy stopień, kontrast dynamiczny i czerń minimum), wszystko wydaje się raczej stonowane. Od tygodnia bolą mnie oczy jestem tym mocno zaniepokojony. W tunerze nc+ zmieniłem rozdzielczość 1080i z przeplotu na 720p aby nie było migotań i nic to nie dało. Telewizor ma bardzo głęboką czerń wręcz z przesadą ,nawet przy niskim poziomie jasności biel wypala oczy, jeśli białe poduszki leżą na białej kołdrze i białym łóżku wszystko praktycznie zlewa się razem. Odległość oglądania 3,5-4metry, wcześniej miałem Philipsa 47" pixel plus HD i nie było takich problemów. Na razie jestem lekko podłamany ponieważ nie znam przyczyny tych problemów, obawiam się czy ta zaawansowana technologia nie przekroczyła granicy zdrowia i możliwości ludzkiego organizmu.
 • #2
  User removed account
  User removed account  
 • #3
  jovi123
  Level 11  
  Problem mam taki kolego że bolą mnie oczy być może dla ciebie to mały mankament, może ma ktoś pomysł co może być powodem, jakiś pomysł z ustawieniami, opinia użytkowników tego modelu co zmienić,poprawić.
 • #4
  User removed account
  User removed account  
 • #6
  intenso
  Level 39  
  Masz racje,niewiedza ludzi ma wiedzę, ciekawe z jakiej odległości by oglądał materiał UHD na tv UHD 75"
 • #7
  User removed account
  User removed account  
 • #8
  Mirek Z.
  Moderator
  Mam wrażenie, że dywagacje o odległości od ekranu nie są najważniejsze. Jeśli autor ma problem z właściwym ustawieniem obrazu, to może skorzystać z pomocy fachowca? Zakładając, że dany TV jest sprawny, co nie jest tak bardzo pewne (jeśli inny dało się oglądać w miarę dobrze).
 • #9
  User removed account
  User removed account  
 • #10
  KOCUREK1970
  Network and Internet specialist
  mihal2002 wrote:
  Znając TU pytających szkoda "5zł" na fachowca a na TV 5000 zł nie żal.

  Bo tv kupił dla siebie, a "5 zl" da "w łapę" obcemu.....
 • #11
  jovi123
  Level 11  
  to jest skandal co się dzieje na tym forum prywata kilku osób wraz z moderatorem pozostawianie chamskich i bezczelnych wypowiedzi użytkowników tylko dla tego że mają ogromną liczbę postów jest wyrazem strachu moderatora o złą opinie pod jego adresem albo zwyczajne kolesiostwo, nikt widzę nad tym burdelem nie panuje

  Moderated By _PREDATOR_:

  Jak rozpoczynamy zdania/ brak znaków przystankowych!
  A za takie słowo upomnienie!

 • #12
  intenso
  Level 39  
  @mihal2002, @KOCUREK1970 teraz to we dwóch piszecie bzdety, za 5 zł to można sobie kupić dwa piwa, wiecie ile kosztuje kalibracja tv, zapewne nie wiecie i dlatego kolejna docinka.
  Zapewne nie wiecie jak ona przebiega, ile zajmuje czasu i ile kosztuje sprzęt do takiej kalibracji.Za 5 zł to nawet nikt nie przyjdzie anteny do dvb-t zamontować.
 • #13
  kry1972
  Level 18  
  Jovi123, a może byś zredukował kolory i oglądał tv przez jakiś okres w obrazie czarno-białym. Dowiedział może byś się, czy oczy bolą cię z powodu kolorów, czy też z wielkości cali, które twój wzrok nie ogarnia. Domownicy mają ten sam problem z oczami oglądając tv co ty?
 • #14
  jovi123
  Level 11  
  kry1972 wrote:
  Jovi123, a może byś zredukował kolory i oglądał tv przez jakiś okres w obrazie czarno-białym. Dowiedział może byś się, czy oczy bolą cię z powodu kolorów, czy też z wielkości cali, które twój wzrok nie ogarnia. Domownicy mają ten sam problem z oczami oglądając tv co ty?


  Dzięki za rade, kombinuje dalej w takim razie, obniżyłem jasność do 31 ,kontrast 67 dynamika czerni wyłączona , trochę obraz traci na atrakcyjności ale jak by odczucie reakcji oczu na zmiany z czarnego na białe trochę lepsze, może i z tymi calami to racja , choć projektor 170" z 4 metrów nie robił na mnie wrażenia ( o czym już pisałem tylko moderator wykasował ten post wypaczając tok dyskusji), rodzina nic nie mówi a ja się nie odzywam ponieważ nie chcę nic sugerować gdyż siła auto sugestii może popsuć wszystko
 • #15
  intenso
  Level 39  
  A czy wszystkie ulepszacze obrazu są powyłączane?
  Może masz włączoną konwersję z 2d do 3d.
 • #16
  jovi123
  Level 11  
  intenso wrote:
  A czy wszystkie ulepszacze obrazu są powyłączane?
  Może masz włączoną konwersję z 2d do 3d.


  Masz racje intenso może jeszcze powyłączam te płynności obrazu choć w philipsie z racji funkcji natural motion było wszystko ok , głupieje bo od monitora 23" w kompie mam 1 metr i nic się nie dzieje, fakt że obraz ma mało dynamiki bo w zasadzie same strony internetowe więc nic nie rozprasza wzroku.
 • Helpful post
  #17
  Mirek Z.
  Moderator
  Kolego - nie jest ważny rząd wielkości jednostek kontrastu, jaskrawości itd. - ważne jest takie ustawienie (łącznie z tym, co powyżej), żeby oglądanie obrazu Tobie nie przeszkadzało. Po to w końcu jest możliwość regulacji.
  Zwróć uwagę, że właściwie do dziś wadą tych TV w stosunku do plazm jest mniejszy kontrast i praktyczny brak czerni, stąd w ogóle nie rozumiem powodów, dla których założyłeś ten temat... W końcu po to są możliwości regulacji, przełączeń i innych historii, że powinieneś sobie poradzić bez większego problemu z dostosowaniem obrazu do własnych wymagań.
 • #19
  KOCUREK1970
  Network and Internet specialist
  intenso wrote:
  @KOCUREK1970 teraz to we dwóch piszecie bzdety, za 5 zł to można sobie kupić dwa piwa, wiecie ile kosztuje kalibracja tv, zapewne nie wiecie i dlatego kolejna docinka.

  A czy poprawi Koledze nastrój, jeśli zamiast 5 zł pojawi się tam 100 zł, a może 200 zł, a może 200$ - co to za różnica jaką kwotę tam napisano.
  intenso wrote:
  Zapewne nie wiecie jak ona przebiega, ile zajmuje czasu i ile kosztuje sprzęt do takiej kalibracji

  Przepraszam kolegę najmocniej - ale co MNIE! to obchodzi, ile to kosztuje.
  Jeśli autor nie potrafi sam tego zrobić, to niech PŁACI za usługę - tyle.

  Jak autor dostanie zawału, to też będzie szukał tu na forum porady, czy za kasę pójdzie do lekarza?.
  Ma tv w domu, ma pilota - niech ustawia.
  A od problemów z oczami jest okulista a nie forum.
  Nic nie wspomina, że domownicy mają taki sam dyskomfort - to w sklepie jak kupował tv tego nie zauważył, to na co zwracał uwagę?.

  Wszyscy zbulwersowani, że z tego forum robi się syf, a co taki wątek tu robi?.
  Mirek Z. wrote:
  stąd w ogóle nie rozumiem powodów, dla których założyłeś ten temat... W końcu po to są możliwości regulacji, przełączeń i innych historii, że powinieneś sobie poradzić bez większego problemu z dostosowaniem obrazu do własnych wymagań.

  Co, lenistwo, wygoda, bo się komuś należy...
  Jak mnie nie stać na paliwo do auta, to nie narzekam, ze benzyna droga - tylko odstawiam auto do garażu i na piechotę zasuwam.

  Jeszcze trochę, to będziemy mieli temat:
  "Kupiłem nowy tv, i nie wiem, gdzie i jak go podłączyć do prądu...., dodam jednak, ze mój stary 20 letni kineskopowy tv działał świetnie w tym samym miejscu"
 • #20
  Pablo1964
  Moderator
  Wszystko na temat możliwych regulacji zostało powiedziane. Jeżeli to nie pomoże, przyczyna nie leży w ustawieniach telewizora. Dalsza dyskusja prowadzi do nikomu niepotrzebnych konfliktów. W kwestii merytorycznej uznaję temat za wyczerpany. Zamykam.