Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszkodzony sterownik lampek choinkowych ciągle świecą nie migają

krychu0505 03 Sty 2015 19:04 579 2
  • #1 03 Sty 2015 19:04
    krychu0505
    Poziom 20  

Witam tak jak w temacie mam uszkodzony sterownik lampek choinkowych który steruje żaróweczkami w kuli. Otóż szukałem na forum i przeważnie albo coś sie komuś sfajczyło, albo nie świeciło, więc pisze ten post. ;)
    Dobra przejdźmy do rzeczy na początek wymieniłem za żywicowany chip przełożyłem z jakichś innych lampek no i niestety nie pomogło lampki świecą cały czas jedynie można zaobserwować delikatnie mruganie. Na tyrystory raczej nie obstawiam bo by raczej w ogóle nie świeciło. Dioda prostownicza też sprawna jest tylko jedna, a przeważnie są cztery :)
    Może ktoś z was sie z tym spotkał. Wiem że jak świecą to nie ruszać bo chińszczyzna ale... :D

0 2
  • Pomocny post
    #2 03 Sty 2015 19:09
    itadek
    Poziom 21  

Odłącz sygnały idące do bramek tyrystorów i zobaczysz czy same przechodzą w stan nasycenia.

0
  • #3 03 Sty 2015 19:15
    krychu0505
    Poziom 20  

Dziękuje kolego za odpowiedź faktycznie mogły się przebić niestety będe mógł sprawdzić to dopiero w poniedziałek ;)

Miałeś racje :D po odłączeniu bramek tyrystorów lampki nadal świeciły a nie powinny ;) . Niestety na dwóch innych znalezionych sterownikach tyrystory były spalone więc narazie wlutowałem zworki zamiast tyrystorów ;). Czy są może jakieś łatwo dostępne zamienniki ??

0