Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
e-miernikie-mierniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kocioł grzewczy Brotje 24CTE nie wyłącza się wogóle , cieknie z pod mebrany woda

03 Sty 2015 19:37 3150 21
  • Poziom 7  
    Witam.
    Mam pytanie do ludzi, którzy się znają i mogą mi pomóc a mianowicie mam kocioł grzewczy BROTJE 24 CTE z zamkniętą komorą spalania.
    Piec się wogóle nie wyłącza a mianowicie nie ważne, czy jest nastawiony na czujnik temperatury (sterownik) czy na grzanie samej wody, czy na grzanie wody i grzejników cały czas pracuje.
    Jedyna opcja wyłączenia pieca to wyjęcie wtyczki z gniazdka bądź ustawienie w pozycji zero.
    Żadna lampka nie sygnalizuje błędu.
    Był spec od pieców i powiedział, że płyta padła główna.
    Wymienił koszt 1000zl ale okazało się nie to.
    Wstawił z powrotem moja płytkę, powiedział, że musi zasięgnąć porady i się nie zjawił.
    Z tego tytułu nie poniosłem kosztów za płytkę.
    Co to może być?
    Proszę o pomoc by kolejny spec nie przyszedł i nie powiedział, że płytka do wymiany.
  • e-miernikie-mierniki
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Ale jak grzeje? Działa pokrętło od temp. wody w kotle?

01012015 napisał:
    się wogóle nie wyłącza a mianowicie nie ważne, czy jest nastawiony na czujnik temperatury (sterownik) ...

Jak wygląda ta nastawa? Pytam, bo nie ma 3 różnych nastaw. Jest albo tryb letni albo zimowy.
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Uszkodzony jest mikro wyłącznik pierwszeństwa ciepłej wody użytkowej.
    Ma zwarte styki w pozycji pracy na cwu. ( kocioł "myśli", że otwarty jest cały czas kran z ciepłą wodą)
    Jeśli jest tak jak piszę to w pozycji przełącznika rodzaju pracy w trybie lato lub zima działa tylko termostat regulujący temperaturę wody ciepłej idącej do wylewki, a termostat od centralnego ogrzewania nie działa( nie reguluje temperatury).
    Pozdrawiam.
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 7  
    W trybie zimowym ma grzać wodę i grzejniki i tak jest ale się nie wyłącza wo gule pozycja zero go wyłącza a trybie lato jest to samo po włączeniu pokrętła lato dalej odpala piec i grzeje mi wodę i grzejniki.Próbowałem rozłączyć ( STEROWNIK ) na kostce i rozłącza czyli jak temperatura spada na czujniku daje sygnał i się załącza i na odwrót jak osiągnie temperaturę to się wyłącza tzn rozlana czujnik bo patrzyłem miernikiem.Czyli sterownik nie jest uszkodzony działa.W piecu po za tym wszystko działa pokazuje temperaturę ciśnienie w barach grzeje ale się nie chce wyłączyć morze pracować aż go rozsadzi.Próba zresetowania pieca nie dala żadnej poprawy.

Dodano po 6 [minuty]:

Co do wypowiedzi serwis25 to skoro ma zwarte styki to czemu na pozycji zima zachowuje się tak samo jak na pozycji lato ?? Czyli grzeje cały czas dopiero zgaśnie jak wyjmę go z prądu bądź dam na pozycje zero.A czy ten piec ma czujnik za mrożeniowy ze nie ważne ile jest ustawiona temperatura to i tak jak spada do 5 stopni to go odpala.
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    01012015 napisał:
    W trybie zimowym ma grzać wodę i grzejniki i tak jest ale się nie wyłącza wo gule pozycja zero go wyłącza a trybie lato jest to samo po włączeniu pokrętła lato dalej odpala piec i grzeje mi wodę i grzejniki.Próbowałem rozłączyć ( STEROWNIK ) na kostce i rozłącza czyli jak temperatura spada na czujniku daje sygnał i się załącza i na odwrót jak osiągnie temperaturę to się wyłącza tzn rozlana czujnik bo patrzyłem miernikiem.Czyli sterownik nie jest uszkodzony działa.W piecu po za tym wszystko działa pokazuje temperaturę ciśnienie w barach grzeje ale się nie chce wyłączyć morze pracować aż go rozsadzi.Próba zresetowania pieca nie dala żadnej poprawy.

Dodano po 6 [minuty]:

Co do wypowiedzi serwis25 to skoro ma zwarte styki to czemu na pozycji zima zachowuje się tak samo jak na pozycji lato ?? Czyli grzeje cały czas dopiero zgaśnie jak wyjmę go z prądu bądź dam na pozycje zero.A czy ten piec ma czujnik za mrożeniowy ze nie ważne ile jest ustawiona temperatura to i tak jak spada do 5 stopni to go odpala.

Kolego proszę czytaj ze zrozumieniem co napisałem wcześniej i nie kombinuj - jest uszkodzony mikrowyłącznik pierwszeństwa cwu.
    Pisałem wyraźnie, że kocioł odbiera informację że masz cały czas odkręcony kran z ciepłą wodą i po prostu cały czas pracuje tak jak na potrzeby cwu.
  • Poziom 7  
    Dobrze a teraz pytanie czy jestem w stanie sam wymienić ten mikro włącznik czy to jakaś skomplikowana sprawa i główne pytanie jak jak on wygląda i gdzie się znajduje i czy musi być nowy bo mam 2 piec na części.Jak by co to mogę dodać foto pieca aby się bliżej dowiedzieć gdzie ona jest jeśli trzeba.

Dodano po 45 [minuty]:

Zauważyłem ze jak się wysuwa iglica to wysuwa kropelkę wody czyli uszczelka na iglicy do wymiany także i czy to jest ten mikro włącznik.
    Kocioł grzewczy Brotje 24CTE nie wyłącza się wogóle , cieknie z pod mebrany woda
    Mikrowyłącznik łatwo można sprawdzić omomierzem.
    Takie zachowanie kotła też może wywołać uszkodzenie czujnika temperatury( z tego co pamiętam, to za duży opór lub przerwa). |Automatyka widzi wtedy niską temperaturę i zaczyna bronić kocioł przed zamarznięciem.
    pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Tak uszczelniacz na iglicy do wymiany i właśnie ten mikro wyłącznik z trzema przewodami, który jest na nim zamontowany.
    Nie musisz nic sprawdzać żadnym omomierzem po prostu go wymień bo jest uszkodzony.
    Pozdrawiam
  • Poziom 27  
    01012015, data w aparacie Ci się przestawiła.Sorka za OT, ale może nie zauważyłeś :D
    serwis25 napisał:
    ......................
    Nie musisz nic sprawdzać żadnym omomierzem po prostu go wymień bo jest uszkodzony.
    Pozdrawiam

Dobra praktyka i rozsądek nakazują lokalizację usterki poprzez pomiary i logiczne myślenie.
    Metoda macajewa jest niedopuszczalna.
    pozdrawiam
  • Poziom 27  
    serwis25 napisał:
    Kolego jeśli nie masz pojęcia o jakim kotle tu się mówi to lepiej nie pisz niepotrzebnych postów, które wprowadzają pytającego w błąd.

Pozwolę sobie zapytać co wskazuje, że jednych kotłach wykonuje się pomiary, a w innych nie. Po czym to poznać? Mam immergasa zeus mini i nie wiem, w której klasie on jest.
  • Poziom 7  
    Serwis25 strzał w dziesiątkę mam 2 piec na części wyjąłem z drugiego czujnik 30 minut pracy parę rozciętych trety tek i montaż nowego ( używki z 2 pieca ) i działa piec się wyłącza reaguje na pokrętło lato - zima wszystko działa jak powinno natomiast nie wiem czy dam rade wymienić membranę i uszczelkę iglicy bo jestem totalnym laikiem.Mimo wszystko dziękuje za pomoc nie wiem jak mogę się odwdzięczyć gdyż jestem nowy na elektrodzie zaznaczyłem ikonkę pomógł ale nie wiem czy to coś da DZIĘKUJE.Chciałbym również podziękować za zainteresowanie się moim tematem wszystkim którzy się udzielali tacy ludzie pomagają nam by żyło się lżej dzięki wszystkim i pozdrawiam.
  • Poziom 19  
    Nie ma za co.
    Membrany nie musisz wymieniać tylko ten mosiężny uszczelniacz pod mikro wyłącznikiem - odkręca się kluczem 14- tką. Pamiętaj aby zamknąć przed wymianą dojście zimnej wody do kotła i odkręć kran z ciepłą wodą aby zrzucić ciśnienie wody z kotła.
    Pozdrawiam
  • Poziom 7  
    Witam znowu jak pisałem piec się nie wyłączał z pomocą serwis 25 usunąłem usterkę ale pojawiły się wycieki z pod membrany i iglicy pojechałem do aso kupić 2 części nie zostały mi sprzedane bo klientów indywidualnych nie obsługują oki , przyjedzie do pana nasz serwisant z aso i naprawi oki pomyślałem zjawił się do mnie pan z aso i ku memu zdziwieniu powiedział ze to jest nie wymienialne ( jak ja sam w 2 piecu wykręcałem co widać na foto ) dodał również ze trzeba wymienić ta cala cześć i zażyczył siebie 1150 zł za wszystko.Myślałem ze padnę trupem i pytanie do wszystkich którzy przeczytają to gdzie kupić te część i czy wymienię to sam i na co uważać podczas wymiany.
    Kocioł grzewczy Brotje 24CTE nie wyłącza się wogóle , cieknie z pod mebrany woda Kocioł grzewczy Brotje 24CTE nie wyłącza się wogóle , cieknie z pod mebrany woda Kocioł grzewczy Brotje 24CTE nie wyłącza się wogóle , cieknie z pod mebrany woda Kocioł grzewczy Brotje 24CTE nie wyłącza się wogóle , cieknie z pod mebrany woda Kocioł grzewczy Brotje 24CTE nie wyłącza się wogóle , cieknie z pod mebrany woda Kocioł grzewczy Brotje 24CTE nie wyłącza się wogóle , cieknie z pod mebrany woda
  • Poziom 27  
    01012015 , czyli robiłeś coś w jednym miejscu, a samo się spaprało w innym, gdzie do tej pory było dobrze?
  • Poziom 7  
    Nie nie robiłem nic mianowicie ciekała mi woda z 1 fotki rozkręciłem piec (panel przedni ) i ujrzałem ze po odkręceniu wody wysuwa się iglica i z nią kropelka wody fotka 6 chciałem kupić części i zrobić ale resztę już znasz z linku wyżej.
    Podaj nr fabr. kotła.
  • Poziom 19  
    01012015 napisał:
    Witam znowu jak pisałem piec się nie wyłączał z pomocą serwis 25 usunąłem usterkę ale pojawiły się wycieki z pod membrany i iglicy pojechałem do aso kupić 2 części nie zostały mi sprzedane bo klientów indywidualnych nie obsługują oki , przyjedzie do pana nasz serwisant z aso i naprawi oki pomyślałem zjawił się do mnie pan z aso i ku memu zdziwieniu powiedział ze to jest nie wymienialne ( jak ja sam w 2 piecu wykręcałem co widać na foto ) dodał również ze trzeba wymienić ta cala cześć i zażyczył siebie 1150 zł za wszystko.Myślałem ze padnę trupem i pytanie do wszystkich którzy przeczytają to gdzie kupić te część i czy wymienię to sam i na co uważać podczas wymiany.
    Kocioł grzewczy Brotje 24CTE nie wyłącza się wogóle , cieknie z pod mebrany woda Kocioł grzewczy Brotje 24CTE nie wyłącza się wogóle , cieknie z pod mebrany woda Kocioł grzewczy Brotje 24CTE nie wyłącza się wogóle , cieknie z pod mebrany woda Kocioł grzewczy Brotje 24CTE nie wyłącza się wogóle , cieknie z pod mebrany woda Kocioł grzewczy Brotje 24CTE nie wyłącza się wogóle , cieknie z pod mebrany woda Kocioł grzewczy Brotje 24CTE nie wyłącza się wogóle , cieknie z pod mebrany woda

Na pierwszym foto ten wyciek nie jest z membrany.
    Może być z tylnego uszczelnienia przełącznika hydraulicznego ( tam jest zwykły o-ring 2,6x1,9 pod mosiężną nakrętką na klucz 8) lub z uszczelnienia zaworu trójdrożnego albo z jednego i drugiego miejsca.
    Musisz rozłączyć te dwa podzespoły i zobaczyć skąd ten wyciek.
    Dołączam kartę katalogową części zamiennych do tego kotła.
    Pozdrawiam
  • Poziom 7  
    Witam trosze się boje rozłączać ta cześć w piecu aktywnym bo nie wiem czy można to raz i czy przypadkiem nie narobię gorzej bo jak na razie korzystam z pieca a pod spodem stoi garnuszek na kropelki wody i pojawia się kwestia części gdzie je kupić jak tak milo zostałem spławiony z ASO i czy rzeczywiście to tyle kosztuje co zaśpiewał sobie serwis 1150zl na co zwracać uwagę przy ewentualnym rozkręcaniu bądź uważać bo jak mam piec 2 na części to - poszedł rozkręcił i zobaczył bo i tak to dawca a ten troszkę się obawiam.
  • Poziom 19  
    Demontaż jest prosty.
    Zamknij zawór na dojściu zimnej wody pod kotłem, odkręć zawór ciepłej wody w umywalce (aby zrzucić ciśnienie wody) woda nie powinna lecieć.
    Odkręć te dwie rurki impulsowe kluczykiem 8, wyciągnij je następnie poluzuj dwie śrubki (na rysunku, który dołączyłem w poście powyżej) oznaczone numerem 121 na rys F i wysuń przełącznik hydrauliczny do przodu.
    Sprawdź gdzie jest wyciek (może być z części 129 lub 120 na iglicy)
    Oczywiście zdejmij też mikro wyłącznik. Zmontuj w odwrotnej kolejności.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 17  
    Witam

Nie zakładam nowego tematu bo u mnie też cieknie z tego pieca tak więc podpinam się. Może mi ktoś napisać jakie niezbędne oringi, uszczelki, potrzebuję do wyeliminowania wycieków? Chciałbym to rozebrać i wymienić za jednym zamachem a nie latać w trakcie po sklepach. W załączniku zdjęcia wycieków. . Na złość cieknie też pompa :/

Kocioł grzewczy Brotje 24CTE nie wyłącza się wogóle , cieknie z pod mebrany woda Kocioł grzewczy Brotje 24CTE nie wyłącza się wogóle , cieknie z pod mebrany woda Kocioł grzewczy Brotje 24CTE nie wyłącza się wogóle , cieknie z pod mebrany woda