Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot boxer 3.0 - alternator i rozrusznik nie dziala

03 Sty 2015 20:55 2661 6
  • Poziom 2  
    Witam posiadam peugeota boxera z 2011 z silnikiem 3.0 160km. Samochód stal 3 miesiące nie odpalany. Chciałem go odpalić ale zero reakcji rozrusznika przekrecam kluczyk i nic. Akumulator jest naładowany udało mi się go odpalić na holu. Ale co się okazało jak odpaliłem zaświeciła się kontrolka akumulatora mruga kontrolka świec żarowych nie ma ładowania a samochód chodzi na podwyższonych obrotach. tak jak by nie miał oporu na alternatorze. może wie ktoś co to może być z góry dziękuje za odpowiedz.
  • Poziom 11  
    Sprawdź przewody prądowe idące z akumulatora do rozrusznika i prądowy do alternatora. Nie zaszkodzi również poprawić przewodu masowego akumulatora. Jak akto stało mogło wsio zaśniedzieć.

• Poziom 34  
    bezpiecznik płytkowy na dodatnim biegunie akumualatora - sprawdź.
  • Poziom 2  
    bezpiecznik sprawdziłem.
  • Moderator Samochody
    Wszystkie duże masy i plusy sprawdź, kostka stacyjki jeszcze wchodzi w grę.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Pewnie brak masy na silniku. po odpaleniu, możesz mieć kolejne usterki, np rozwalony alternator.
  • Poziom 11  
    Po prostu pewnie wsio zaśniedziało. Przewód prądowy na rozruszniku oraz od bendiksu oczyść oraz prądowy alternatora i świec żarowych popśikać jakimś środkiem do kontaktu elektrycznego i powinno świało wsio zadziałać.