Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gasnący citroen jumper 2.8 Hdi rok 2001

03 Sty 2015 21:01 7278 14
  • Poziom 9  
    Koledzy mam wielką prośbe może mi ktoś podpowiedzieć gdzie i jak podłączyć Komputer do Citroen jumper 2.8 Hdi i z rocznika 2001. jeśli jest taka możliwość chciałbym sprawdzić błędy Cisnienie itp. bo zaleciałem do Kolegi do Niemiec i odmawia posłuszeństwa chodzi wszystko niby cacy a nagle zgaśnie wymieniłem filtr paliwa wyczyściliśmy zawór Cisnienia żadnych wycieków. żadnego spadku mocy.. jedzie i nagle zgaśnie. odczekam z 15 sekund i pali znowu normalnie wczoraj przejechałem 320 Km. i nic dziś nie mogłem zrobić 10 km bo gasł co chwila dodam że czsami miga kontrolka Ciśnienia ta czerwona z kropelkami....może ktoś z Was miał jakiś podobny przypdek. Bardzo proszę o poradę
  • Poziom 32  
    Złącze diagnostyczne z tego co pamiętam jest pod kierownicą na wysokości lewego kolana (pod taką niewielką klapką, jeśli nie ma tam to z tego co pamiętam za lewym reflektorem dwie wtyczki (starsza wersja).
  • Poziom 9  
    no właśnie pod kierownicą nie ma program pokazuje że jest pod Maską. tylko mam problem bo jeśli motor jest 2.8 HDI to wydaje mi się ze powinna być wtyczka 16 Pin. chcielibyśmy odczytać błędy i parametry ! niż szukać na ślepo łatwiej by było gdybyśmy mieli części na podmiankę z innego ale niestety nie mamy takiej opcji :(
  • Poziom 32  
    Diagnostyka układu zasilania (pomiar ciśnienia przede wszystkim oraz sprawdzić przelewy).
    Masz to wgl. czym podłączyć?
    Popraw pisownię bo temat zaraz w koszu za te błędy wyląduje.
  • Poziom 9  
    Alfred mamy tu dojście do Auto Com !! a za błędy Przepraszam bo Kolega ma tylko niemiecką Klawiaturę i muszę się troszkę nakombinować żeby ich nie robić
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Tak jak mówiłem, diagnostyka układu wtryskowego w ruchu (ciśnienie, zadana dawka paliwa, korekcje itp), nie tylko odczyt błędów (chociaż też się przyda).
  • Poziom 9  
    Ok dziękuję .. w Poniedziałek postaram się zlokalizować zaginione gniazdo OBD odczytać Wszystkie parametry i dam znać jak i co
  • Poziom 9  
    No niestety nie udało nam się połączyć z Citroenem są jakieś 2 kostki zielona i czarna a kolega niema do tego odpowiedniego Adaptera. wyjąłem też dziś pompę paliwa ze zbiornika w celu sprawdzenia czy nie jest zabrudzona i okazało się że czyta zbiornik jak nowy.po złożeniu wszystkiego Auto rzuciło palenie.więc została nam metoda prób i błędów.ale to już od jutra
  • Poziom 9  
    udało się uruchomić :) a przyczyna był tylko i wyłącznie
    zanieczyszczony; czujnik cisnienia w rurze wtryskowej
  • Poziom 9  
    Jakie było moje zdziwieni kiedy po dwóch dniach znów zapaliła się kontrolka wtrysku.nie wytrzymałem i kupiłem przejśćiówke Pin 2 (foto) sprawdziłem co jest przyczyną i okazało się że winowajcą był regulator ciśnienia paliwa w pompie. przy okazji przetestowałem parametry mam nadzieje że autko teraz już nie będzie robiło Niespodzianek
  • Poziom 9  
    i znowu powtórka :) auto zgasło podłączyłem pod komputer pokazało dwa błędy P0191.P1671
    nie wiem już gdzie zajrzeć wymieniony filtr paliwa w zbiorniku czyściutko. podmieniona pompa wysokiego ciśnienia zawór w pompie sprawdzone wtryski po prostu nie mam już pojęcia co mu dolega. czy jest może ktoś kto mógłby mi udzielić jakieś rady ???
    z góry dziękuje
  • Poziom 32  
    Masz problem z ciśnieniem paliwa, mogą być wtryskiwacze na wykończeniu, może zawór się przycina bo są opiłki w paliwie, a może czujnik ciśnienia paliwa na listwie nawala.
  • Poziom 9  
    Witam wszystkie opcje o których piszesz są już sprawdzone. !!i wszystko jest Ok.. nie poddaję się i szukam dalej ,wyczytałem na Niemieckim Forum żeby sprawdzić czujnik położenia pedału sprzęgła więc sprawdziłem i okazało się ze był wygięty bolec(foto) i czasami rozłączał a czasami nie wykręciłem wyprostowałem zaaplikowałem troszkę smaru. wkręciłem i Kontrolka zgasła brak błędów. a zrobiłem do tego szybki test że jak odłączyłem czujnik z kostki to auto po około minucie gasło i zapalała się kontrolka wtrysków. więc może to czujnik miał winę !!
  • Poziom 9  
    Poddaję się albo zostaje jakiś Magik,albo czas sprzedać Autko choć szkoda bo ma dopiero 168 tyś km. Skończyły mi się pomysły. co może być nie tak. wszyscy obstawiają Pompę wysokiego Ciśnienia. ale po sprawdzeniu, jest na wolnych obrotach 258 Bar a na wysokich obrotach 1280.Bar
    zgłupiałem do reszty :( ale widzę że to Ciężki temat dla wszystkich !! te HDI
  • Poziom 9  
    Bingo doszedłem Sam do tego !!!! i o to są Sprawcy całego zamieszania Biały przewód przerwany wtyczka czujnika ciśnienia na listwie wtryskowej i zabrudzony zawór wysokiego ciśnienia(choć został podmieniony) wymiana wtyczki i Myjka ultradzwiękowa !! i umyjcie porządnie kilka razy!! zawór wysokiego ciśnienia bo dmuchanie pomaga tylko na chwilę czasami jeden dzień czasami 2 minuty mój po wymyciu pracuje idealnie i skończyły się problemy Pamiętajcie zawsze podłączyć pod komputer i sprawdzić kody usterek i ciśnienie na Pompie oraz test wtryskiwaczy jeśli Ciśnienie jest ok a występuje błąd P0191 to pomaga tylko Mycie a nie przedmuchiwanie !!
    ten zawór się nie Psuje !!