Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Eminence Kilomax 18 uszkodzona cewka.

nowakus 04 Sty 2015 00:37 498 5
  • #1 04 Sty 2015 00:37
    nowakus
    Poziom 19  

Witam,
    Mam w swojej flocie subwofer na tym głośniku, ostatnio na imprezie coś sie złego stało. Mianowicie usłyszałem chrobotanie przy graniu z niezbyt dużą głośnością. Subwofer odłączyłem, impreza była dokończona bez dołu. Dzisiaj rozbieram paczkę, oglądam głośnik i z tyłu przez otworki wentylacyjne widze jak 1,5 - 2 zwoje cewki oderwały się od reszty i poruszają się luzem. Cewka oczywiście przewodzi, głośnik gra. Czy stało się komuś coś podobnego? Jak naprawić takie coś ? Zailany jest max. ok 700W, subsonic 25Hz, obcięty na ok 120Hz, Pozdrawiam i prosze o pomoc.

0 5
  • #2 04 Sty 2015 11:32
    goraj krzysztof
    Poziom 28  

Mi się to często zdarza :D Choć ze słabszym głośnikami. Zsunęło Ci się uzwojenie zapewne z powodu przegrzania. Generalnie cewka do wymiany. Polecam nawinięcie nowej przez umifon niezła jakość za rozsądną cenę jak niema dostępu do orginalnych części.

0
  • #3 04 Sty 2015 16:55
    nowakus
    Poziom 19  

Ale kurde nie przegrzałem go napewno. Nigdy nie grał żyłowany. A powiedz mi czy da się to naprawić, oszczędzając membranę i zawieszenia, bo rozklejać to trzeba na pewno ?

0
  • #4 04 Sty 2015 17:20
    goraj krzysztof
    Poziom 28  

Może miał jakąś wadę. Rozsunięte uzwojenia to klasyczny przykład działania zbyt wysokiej temperatury. Nie wiem kolego kto Ci go będzie naprawiał, ale myślę że przy odrobinie wprawy i dobrego rozpuszczalniku powinno się go dać rozkleić bez większych uszkodzeń. Cewkę od membrany chyba odciąć, a otwór zeszlifować bo tam jest twardy klej i żaden rozpuszczalnik go nie ruszy. Powodzenia :D

0
  • #5 04 Sty 2015 20:46
    Mirek Z.
    Moderator

goraj krzysztof napisał:
    myślę że przy odrobinie wprawy i dobrego rozpuszczalniku powinno się go dać rozkleić bez większych uszkodzeń.
    Szkodliwa porada - naprawa głośnika tej klasy i mocy w domowych warunkach? Bez odpowiednich klei chociażby? Już lepiej i taniej dać do Dragon'Shead'a czy innego zakładu.

0
  • #6 04 Sty 2015 21:09
    goraj krzysztof
    Poziom 28  

Fakt, głośnik mocny. Właściciel się pyta to mu odpowiedziałem jak ja to widze. Może takiego jeszcze nie robiłem, ale kilka 15 się naprawiło i coś nie coś wiem o tym :D Nie chwaląc się oczywiście :D

0