Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tonsil 30/60/3 Kobalt - regeneracja a rozmagnesowanie i namagnesowanie

owca_123 04 Sty 2015 04:42 879 7
  • #1 04 Sty 2015 04:42
    owca_123
    Poziom 4  

Witam,

Przypadkiem wpadłem w posiadanie 17 kartonów z głośnikami TONSIL w tym 8x 30/60/3 Kobalt. Głośniki są do remontu, i naprawy takie jak wymiana zawieszenia czy membrany to żaden problem, ale część z nich ma "zapieczone" membrany. Mam na myśli że cewka jest poniekąd przyciśnięta do zewnętrznej ściany szczeliny (tak mi się bynajmniej wydaje po oględzinach). W Tonsilu oczywiście mi mogą to zrobić ale regeneracja kosztuje po 90zł od sztuki.

W jaki sposób mogę je zregenerować? Czy rozmagnesowanie a następnie namagnesowanie wchodzi w grę, i jak/gdzie w trójmieście mogę tego dokonać? Bo wklejenie nowego zawieszenia czy wymiana cewki bądź membrany nie są dla mnie problemem.

Proponuję się zapoznać ze znaczeniem tego słowa.
    Telecaster1951

• #2 04 Sty 2015 11:51
    goraj krzysztof
    Poziom 27  

Musiał byś rozkrecić je i na nowo wycentrować. Były takie próby opisane na elektrodzie gdy magnes przemieścił się podczas transportu czy upadku i zaklinował cewkę. Ciężka sprawa przy dużym i silnym magnesie :|

• #3 04 Sty 2015 12:04
    owca_123
    Poziom 4  

Hmmm, no a masz może jakiś dobry sposób na centrowanie? Jak ostatnio próbowałem to robiłem to za pomocą tekturki ale to nie wyszło bo się zacinała tak samo jak cewka.

• #4 04 Sty 2015 12:44
    Sanjose
    Poziom 25  

Bez ustalacza czy jak to się zwie nic nie zdziałasz, chyba że sam wykonasz odpowiednie narzędzia.

• #5 04 Sty 2015 12:53
    owca_123
    Poziom 4  

A mógłby ktoś wrzucić zdjęcie bądź link do niego jak taki ustalacz powinien wyglądać? Spróbuję sobie taki zrobić :). Szukałem w Googlach ale nic ciekawego nie było bo nie bardzo wiem jak sformułować zapytanie :/.

• Pomocny post
    #6 04 Sty 2015 14:36
    wkj
    Poziom 34  

owca_123 napisał:
    A mógłby ktoś wrzucić zdjęcie bądź link do niego jak taki ustalacz powinien wyglądać? Spróbuję sobie taki zrobić :). Szukałem w Googlach ale nic ciekawego nie było bo nie bardzo wiem jak sformułować zapytanie :/.

Bo w googlach nie ma wszystkiego.
    Jak nie masz ustalacza magnetycznego to rozkręć pierwszy lepszy układ magnetyczny, suwmiarką zmierz średnice nabiegunnika i jarzma, odejmij, wynik podziel przez dwa i będziesz miał szerokość szczeliny - warto dodać by nie robić tulejki na wymiar bo nie wyjmiesz, 5-10 setek zjedź z wymiaru grubości byś nie miał problemu z wyjęciem. Ja to toczyłem z teflonu, dobrze sprawdza się plexi.

• #7 04 Sty 2015 15:39
    owca_123
    Poziom 4  

Aaaaaaa taki odciągacz, już wiem jak to ma wyglądać. Dzięki wielkie wszystkim za pomoc :). Pewnie wrzucę za jakiś czas notkę czy udało i jakie są efekty. Pozdrawiam.

• #8 04 Sty 2015 18:29
    wkj
    Poziom 34  

Tu na forum były już takie tematy wraz z fotkami, jak ludzie sobie radzili - poszukaj.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME