Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jaki router vdsl2, do neostrady 80mb/s, z voip i tv satelitarną

04 Sty 2015 07:40 2058 5
  • Poziom 9  
    Witam szanownych forumowiczów, mam pytanie dotyczące zakupu routera do neostrady vdsl2 80mb/s, z bramką voip i telewizją sat. Obecnie posiadam router vdsl2 dgt fg4. Wyczytałem na forum, że router Fritzbox 7490 będzie działał jeśli idzie o internet, natomiast nie znalazłem nigdzie informacji na temat konfiguracji bramki voip z neostrady. Proszę o pomoc w tym temacie i poradę o ewentualną konfigurację bramki voip z neostady na routerze frizbox 7490. Router już kupiłem i zastanawiam się teraz czy będzie działał na nim internet ( z konfiguracją nie będzie problemu bo znalazłem na forum dużo informacji) i telefon voip z neostrady. Dziękuję z góry za odpowiedź.

Aureliusz
  • Poziom 9  
    Czyżby nikt nie był chętny pomóc !????
    Aureliusz
  • Poziom 31  
    Jeżeli masz osobną bramkę VoIP to poprostu kup zadowalający Ciebie router vDSL i koniec. Bramka VoIP po konfiguracji wie po jakim adresem jest dostępny serwer SIP i gdzie wysyłać wszelakie żądania.
  • Poziom 9  
    Dzięki za informacje, chociaż nie do końca rozjaśniło mi to w głowie. Zatem postawię jeszcze raz pytanie, czy ktoś mając neostradę i router vdsl2 dgt fg4 80mb/s, z telefonią voip i telewizją sat, wymienił na Fritz!boxa i po wymianie działa u niego internet oraz telefonia voip.
    Dziękuję i pozdrawiam,
    Aureliusz
  • Poziom 26  
    Witam
    Ne korzystam z VoIP bo nie potrzebuję ale reszta czyli internet ,telewizja ;) (nie satelitarna bo takiej nie masz na linii VDSL :)), a z dekodera na linuksie SAT i streamy z linii spisuje się extra na frytce 7390 .Nie mam problemów :) WiFi dwa niezależne radia o znakomitym pokryciu.
  • Poziom 9  
    Witam
    oczywiście masz rację, źle się wyraziłem z tą telewizją, chodzi o telewizję z neostrady (dekodera podpiętego do routera)