Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piekarnik z mikrofalą ELECTROLUX JUNO JOK 86030X - mikrofala nie działa

04 Sty 2015 10:44 1422 6
  • Poziom 2  
    Witam,
    opiszę swój problem.
    Mam nowy, powystawowy z Niemiec piekarnik z funkcją mikrofali JUNO ELECTROLUX JOK 86030X, odpowiednik ELECTROLUX EOK 86030X.
    Problem był tego typu, że wywalał mi różnicówkę 25.
    Elektryk sprawdził, że bez uziemienia piekarnik działa, więc odłączył różnicówkę i podłączył pod zwykł bezpiecznik. Mam obserwować, co się będzie działo.
    No i dzisiaj do podgrzania kubka mleka w mikfrofali - standard dla mnie to 1000W na 1min 20 sek. - mleko zimne jak z lodówki :-(
    Włączyłam raz jeszcze - jakby lekko cieplejsze. To włączyłam na 3 minuty na 1000W to podgrzało się do letniego.
    Jak urządzenie pracowało, to wydawało mi się, że ono tylko momentami się załączało, bo był inny dźwięk pracy i światło na panelu, z przodu, takie ledowe mrugało - czyli był chyba zwiększony pobór energii.
    Szczerze: mam już dość! Urządzenie nie tanie, bo 1600,00 zł.
    Proszę, podpowiedzcie Panowie i Panie, co poczynić.

Z góry dziękuję za informacje.

Ola
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    ola.p napisał:
    Elektryk sprawdził, że bez uziemienia piekarnik działa, więc odłączył różnicówkę i podłączył pod zwykł bezpiecznik

Czyli "dopsuł" piekarnik. Szukać teraz zwarcia do obudowy na czymś tam wewnątrz - metodycznie i z miernikiem ;)
  • Poziom 2  
    Cel mam taki, że z powrotem każę podłączyć różnicówkę, ale jakąś większa, mocniejszą.
    No i szukam jakiegoś dobrego fachmana od AGD.
    Bo teraz to już i tylna grzała i wentylator od termoobiegu nie działają :-(
    Załamka.
    Jak będę miała jakieś wątpliwości, to na pewno napiszę.
  • Specjalista AGD
    ola.p napisał:
    Cel mam taki, że z powrotem każę podłączyć różnicówkę, ale jakąś większa, mocniejszą

Nic to nie pomoże :(
    ola.p napisał:
    Bo teraz to już i tylna grzała i wentylator od termoobiegu nie działają :(

A reszta funkcji działa, z wyłaczenem oczywiście funkcji mikrofali :?
  • Poziom 2  
    Czy uważasz, że na chwilę obecną nie ma co podłączać tej różnicówki?
    Czy jej odłączenie nie ma żadnego znaczenia, wpływu na działanie urządzenia?

Co do pozostałych funkcji, to grzałka górna grzeje, ale jak napisałam wyżej, coś z mikrofalą oraz już grzałka od termoobiegu oraz wentylator termoobiegu nie działają.
    Na czwartek jestem umówiona z Panem od naprawy AGD - się okaże może, co jest.
    Dam info, jak będę coś wiedziała.

Ola
  • Poziom 2  
    Wyjaśniło się, że tyla grzałka od termoobiegu robi mi przebicia, stąd ona mogła wywalać różnicówkę. Pan od naprawy powiedział, abym przegrzała tą grzałkę, z jakie 2-3 godziny - może coś pomoże, jak nie, to będzie trzeba ją wymienić.
    Wentylator działa - poluzowany z tyłu był.
    Ale mikrowela nadal raz się włącza raz nie :-(
    Miernik pokazuje, że ma bardzo duży pobór 20-24 amper. Po odłączeniu megnatornu 2-4 amper. Po odłączeniu od magnetronu czujnika nawet iskrzy - stwierdzenie serwisanta agd, że należy wymienić magnetron.
    Ja mam nadzieję, że słuszna ekspertyza była.
    Ja ktoś może z Was ma jeszcze jakiś inny pomysł, to proszę o info.
    Z góry dzięki :-)
    Ola
  • Specjalista AGD
    Przebicie którejkolwiek z grzałek w tym piekarniku skutkuje powyższym. Swoją drogą trafiłaś na niezłych " fachowców"
    ola.p napisał:
    Po odłączeniu od magnetronu czujnika nawet iskrzy

Nerozumím :-?