Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAECO INTELIA -jak wejść w tryb serwisowy?

kajca 04 Sty 2015 10:48 7089 6
  • #1 04 Sty 2015 10:48
    kajca
    Poziom 1  

Witam, ma ktoś procedurę wejścia w tryb serwisowy do Saeco intelia, zablokował się młynek i poszły szczotki, wyskoczył kluczyk z nr 1. Po wymianie szczotek silniczek młynka chodzi bezproblemowo jednak po po podłączeniu do ekspresu jak dochodzi do funkcji zmielenia kawy wyskakuje kluczyk z nr 1, jak wykasować ten błąd z pamięci ekspresu?

0 6
  • #2 16 Lip 2015 21:49
    Myrek1
    Poziom 23  

Nie wiem czy jeszcze potrzebne, ale będzie dla potomnych.

Tryb serwisowy Intelia:
    - wyłączamy ekspres przełącznikiem z tyłu;
    - naciskamy przycisk MENU oraz parzenia jednej kawy (lewy, górny);
    - przy wciśniętych przyciskach włączamy ekspres przełącznikiem z tyłu.

Pełny opis serwisowy ekspresu oraz trybu serwisowego tutaj: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=14765665#14765665

5
  • #3 20 Maj 2016 07:40
    3scaP3r
    Poziom 2  

Cześć drodzy Elektrodowicze.
    Borykam się z podobnym problemem, a serwis zawołał 810 zł za naprawę, czego nie zamierzam pokrywać w najmniejszym stopniu.

Czy kolega może napisać jaki był finał zabiegu wymiany szczotek w silniku od młynka? Skasował błąd serwisowy Nr 1? No i najważniejsze... Gdzie udało się kupić te szczotki, czy może są to jakieś dopasowane od "flexa" haha?
    Będę dozgonnie wdzięczny za informacje w temacie.
    Pozdrawiam serdecznie,
    Marcin

2
  • #4 20 Maj 2016 12:14
    leotdipl
    Poziom 18  

kajca napisał:
    Witam, ma ktoś procedurę wejścia w tryb serwisowy do Saeco intelia, zablokował się młynek i poszły szczotki, wyskoczył kluczyk z nr 1. Po wymianie szczotek silniczek młynka chodzi bezproblemowo jednak po po podłączeniu do ekspresu jak dochodzi do funkcji zmielenia kawy wyskakuje kluczyk z nr 1, jak wykasować ten błąd z pamięci ekspresu?

cześć,

masz zblokowany młynek:

ERROR Codes 01: The coffee grinder is blocked (grinder blades jammed or sensor not
    reading properly)

Silnik silnikiem - wymiana szczotek - a młynek młynkiem. Wnoskuję, że nie rozbierałeś młynka?

Błędu NIE wykasujesz. Musisz usunąć przyczynę pojawienia się błędu - rozkręcić, oczyścić i skontrolować młynek (ew. uszkodzony czujnik Halla).

1
  • #5 20 Maj 2016 15:29
    3scaP3r
    Poziom 2  

Dzięki wielkie za poradę leotdipl .
    Będę w weekend rozbierał i wyczyszczę wszystko, sprawdzę szczotki i sensor.
    W trybie serwisowym młynek kręci, ale ledwo co i po kilku obrotach wyskakuje błąd. Podejrzewam i mam nadzieję, że to jedynie szczotki.
    Napiszę jak będę wiedział coś więcej.
    Dziękuję jeszcze raz i pozdrawiam :D
    Marcin.

0
  • #6 29 Lis 2016 23:17
    gdaraf1
    Poziom 10  

witam posiadam ekspres saeco syntia i mam problem jak wejść w tryb serwisowy by skasować błąd młynka jest nowy wstawiony i dalej pokazuje klucz i na dole 1,prosze o pomoc

1
  • #7 09 Gru 2016 21:40
    leotdipl
    Poziom 18  

gdaraf1 napisał:
    witam posiadam ekspres saeco syntia i mam problem jak wejść w tryb serwisowy by skasować błąd młynka jest nowy wstawiony i dalej pokazuje klucz i na dole 1,prosze o pomoc

cześć,

choć wpis jest już stary odpowiem ci tak:

1) nie da się skasować błędu.
    2) błąd 01 zniknie, kiedy usuniesz przyczynę problemu z młynkiem.
    3) albo młynek jest dalej zablokowany, albo masz problem z czujnikiem Halla na młynku.

Mam nadzieję, że jednak problem już rozwiązałeś :-)

1