Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Promiennik gazowy na propan butan

04 Jan 2015 11:59 5910 5
 • Level 1  
  Witajcie.
  Mam problem z moim promiennikiem gazowym. Po zapaleniu promiennika zaczynają się nagrzewać ładnie płytki. Po jakimś czasie następuje takie małe "bam" i przestają palić się płytki, a ogień przeskakuje jakby za nie i pali się od samej dyszy tuż przy zaworku. Czym to może być spowodowane. Wymieniłem już reduktor na inny i nadal to samo.

  Pozdrawiam.
  Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
 • Level 39  
  Za mało informacji, przeskanuj i wrzuć dokumentację techniczną tego promiennika.
 • Level 2  
  Witam,ja mam ten sam problem,już trzeci piecyk kupiony do garażu i to samo.
  Zachodze w głowę co moze być przyczyną,został wyczyszczony i dalej to samo. :cry:

  Dodano po 1 [minuty]:

 • Level 28  
  Konstrukcja i eksploatacja palnika do bani. Mamy klasyczne cofanie płomienia wskutek rozgrzania korpusu. Korpus nie powinien się rozgrzewać, a geometria i stan reflektora powinny zapewniać emisję w przód, przy konkretnym, nawet małym ciśnieniu. Reflektor ma być tak wykonany i użytkowany by się nie nagrzewał (ma być CZYSTY, a nie zasyfiony). Przy okazji małych (nie wiemy czy nie za małych?) ciśnień kształty i odległości inżektora i dyszy mogą się okazać niedopracowane i nie zapewniają prawidłowego mieszania i wyrzucania mieszanki na palnik. Jest to maksymalnie uproszczona konstrukcja (nawet bez możliwości regulacji dolotu powietrza) i użytkownik musi pamiętać, że skoro "oszczędzał" to musi UWAŻAĆ! To nie zabawa -to gaz!
 • Level 2  
  Dziś udało mi sie rozwiązać problem z promienikiem,chodził poł godziny i nie cofnął sie płomień,nie strzelił,palił sie cicho bez tzw "charczenia",problem rozwiązałem tak,że uszczelniłem cały wkład ceramiczny pastą montażową do tłumików samochodowych na wysoką temperature-taki cement i pomogło!:D
  Doszedłem do tego gdy po rozgrzaniu (około 5 minut) zaczynał między płytką grzewczą a obudową tak "charczeć" i palił sie ledwo widoczny niebieski płomień około 2mm,działo sie tak,ze po rozgrzaniu przerwa miedzy plytką grzewczą a obudową powiększyła sie nieco co powodowało cofanie sie płomienia.
  Troche sie rozpisałem ale chciałem jak najbardziej zobrazować ten problem :D Promiennik gazowy na propan butan
 • Level 28  
  Niestety to sprzęt podwyższonego ryzyka.