Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW PASSAT B6 1.9 TDI - Pukanie przy wciskaniu sprzęgła.

04 Sty 2015 13:04 20286 18
  • Poziom 8  
    Witam. Dzisiaj odpaliłem samochód i zauważyłem że przy wciskaniu sprzęgła (lekko i do końca) słychać stukanie od strony silnika. Dodam że na rozgrzanym aucie również tak się dzieje. Dźwięki słychać tylko na zewnątrz. Nie jest to żaden zgrzyt tylko charakterystyczne pukanie. Czy ktoś wie co to może być?
  • Sklep HeluKabel
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Szybko wyciągaj skrzynię, pęknięty docisk uszkadza jej obudowę. Częsta usterka.
  • Poziom 8  
    Czyli to nie jest typowy objaw koła dwumasowego tylko docisku?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Już Ci napisałem. Jeszcze trochę i zobaczysz olej pod autem. I będziesz szukał skrzyni...
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 8  
    Dzięki za Sugestie. Jak najszybciej udam się do mechanika.
  • Poziom 8  
    Witam. Chciałem wrócić do tematu ponieważ wymieniłem docisk, sprzęgło kompletne, i dalej słychać stukanie, z tym że ustało po wciśnięciu pedału sprzęgła do końca. Teraz tylko słychać pukanie gdy wcisnę sprzęgło do połowy. Dodam również że lekko szarpie na 1 i 2 biegu przy obrotach 1500-2000.
    Przy wciskaniu sprzęgła podczas jazdy czuć wibracje (Wszystko to było też przed wymianą)
  • Poziom 14  
    Witam.
    A łożysko oporowe sprzęgła wymieniłeś? Przyjrzyj się poduszkom pod skrzynią i silnikiem miałem podobne objawy przy padniętych poduszkach w fiacie.
  • Poziom 8  
    Wymieniałem łożysko oporowe i nie mogę dojść skąd dochodzi pukanie na pół sprzęgle. Czy to nie jest coś ze skrzynią? Tarcie czuć na pedale sprzęgła, a pukanie słychać od strony silnika, no i te wibracje podczas jazdy.
  • Poziom 23  
    Pewnie poduszki do wymiany.
  • Poziom 8  
    Co ma pukanie na pół sprzęgle , na biegu jałowym wspólnego z poduszkami?
  • Poziom 14  
    Przecież sam napisałeś że na pierwszym i drugim biegu Ci szarpie.
  • Poziom 8  
    szarpie podczas przyspieszania , a puka na postoju na jałowym biegu przy wciśniętym do połowy sprzęgle. Więc to mogą być dwa różne problemy.
  • Poziom 8  
    wojt3k napisał:
    A wymieniał pan dwumasę???

Tak wymieniałem.
  • Poziom 16  
    Kolego czy mógłbyś przybliżyć miejsce powstawania dźwięku? Z tego co mówisz nic nie wynika.Kiedy ten dźwięk powstaje,czy jak mocno wciskasz pedał czy jak lekko czy bez zmian.Chodzi mi o to czy ciśnienie płynu w wysprzęgliku ma na to jakiś wpływ.
  • Poziom 8  
    marek1772 napisał:
    Kolego czy mógłbyś przybliżyć miejsce powstawania dźwięku? Z tego co mówisz nic nie wynika.Kiedy ten dźwięk powstaje,czy jak mocno wciskasz pedał czy jak lekko czy bez zmian.Chodzi mi o to czy ciśnienie płynu w wysprzęgliku ma na to jakiś wpływ.

Dźwięk Słychać tylko na zewnątrz, nie mogę określić z jakiego miejsca dochodzi ponieważ się rozchodzi po silniku (chodzi tu o pukanie).Zaczyna się kiedy delikatnie naciskam sprzęgło, przestaje pukać kiedy wciskam pedał do końca. Kiedy ruszam lub cofam puszczając sprzęgło pukanie jest głośniejsze i czuć wyraźne "Zamulenie" auta.
  • Poziom 16  
    To nieprawdopodobne o czym piszesz.taki objaw MOŻE być spowodowany luzem na podkładkach wału korbowego ale w 1.9tdi się z tym jeszcze nie spotkałem.Biorąc pod uwagę skrzynię żaden luz nie spowoduje spadku mocy silnika.Miałem taki dźwięk w sprinterze który miał uszkodzone wtryski i koło dwumasowe na skutek czego pękł w nim wał korbowy.Objawy były te same.Ja jednak jestem za tym żeby zaczynać od najbardziej banalnych przyczyn typu poluzowany przewód zasilający wysprzęglik czy niedokręcona pompa wysprzęglika.Dla głębszej diagnostyki zalecam ściągnąć płytę pod silnikiem i osłuchać problem przy pomocy drugiej osoby
  • Poziom 8  
    Niestety będę musiał udać się jeszcze raz do mechanika. Sytuacja wymaga że muszę jechać tym autem za granicę dlatego każda mała rzecz mnie drażni. Dziękuje Panowie za pomoc
  • Poziom 8  
    Witam. Odświeżam temat ponieważ okazało się że to skrzynia biegów. Na razie szukam nowej skrzyni lecz mechanik zasugerował pojeździć i zobaczyć czy stuki nie umilkną po pewnym czasie (po wymianie sprzęgła, dwu-masy, docisku itd . Tłumaczył to że może synchronizatory w skrzyni się poprawią. Nie znam się ale czy miał rację? Jak na razie jeżdżę i stuka .