Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki nowy router kupic do domu jednorodzinnego

RafalGT2 04 Jan 2015 13:53 1083 6
    RafalGT2
    Level 24  
    Witam Panowie w temacie internetu i łączności jestem like. Wiec chce spytać sie jaki router mam kupić. Wiec do rzeczy internet radiowy 2MB prędkości antena na dachu w domu jakieś urządzenie GP-A240+050 do którego podpinam router wcześniej miałem router WR740N ale niestety padł i używam pożyczonego od kolegi. Czytałem na temat routerów ale jak zerknąłem do sklepów jest tam tysiące marek i modeli doradźcie co kupić aby to działało. Mieszkam w domu jednorodzinnym codziennie kożystane jest z 2 laptopów od święta z 4 jak się rodzina zjedzie. Dziękuje za pomoc prosił bym o konkretne modele w rozsądnej cenie ale też nie najtańsze ma to po prostu działać.
    bryko
    Level 21  
    GP-A240+050 to jest zasilacz PoE prawdopodobnie do jakieś UBiQUiTi. Potrzebujesz więc jakiś router z wejściem WAN Ethernet. Podaj o jakim budżecie mówimy oraz czy oczekujesz czegoś więcej od routera niż tylko funkcji bramy do netu np podłączenie drukarek, NAS, itd. Szukał bym raczej wśród modeli z możliwością instalacji oprogramowania alternetywnego
    RafalGT2
    Level 24  
    Mówiłem nie znam się ma to działać podłączał nic nie będe ma byc w domu wifi i tyle ma to działać.
    bryko
    Level 21  
    Zadałeś bardzo ogólne pytanie, czemu nie chcesz nowego WR740N? Kup taki sam jak Ci się sprawdził

Jak chcesz inny to wybór masz ogromny,
    TpLinki np. TL-WR941ND, TL-WR1042ND, TL-WR842ND
    Asusy np. RT-N10, RT-N10E, RT-N10P
    Netgeary np WNR3500L,

tego ostatniego sam używam bez problemowo od kilku lat
    RafalGT2
    Level 24  
    Kolego dlatego napisałem ten post bo poprzedni ruter mam około 3 lat a wiadomo że elektronika się pojawia nowa i wszystko idzie do przodu. Wiec chciałem uzyskać konkretna odpowiedź jakiej firmy kupić ruter jakie przepustowości jak to się ma ich instalacja i w ogóle. Ok mogę kupić taki jak miałem ale może są nowsze rutery szybsze może takie które za rok się nie okażą stare bo weszła jakas nowa technologia. Może mój ruter nie był najlepszy może są troszkę szybsze z większym zasiegiem właśnie po to napisałem ten post bo dla mnie to czarna magia a jakiś muszę kupić. Jeśli ktoś powie ze za 50 zł będzie dobry to w porządku a może za 100 czy 200 będzie dużo lepszy mimo ze nawet ten za 50o jest OK. Wiec chce mieć solidny z dobrym zasiegiem żebym za rok czy 2 nie musiał wymieniać

Dodano po 7 [minuty]:

I sam piszesz wybór gromny a ja jestem kompletnie ciemny nie moja dziedzina i mnie to nie interesuje a jednak coś musze kupić
    bryko
    Level 21  
    tak jak napisałem, ja z powodzeniem w domu jednorodzinnym używam netgeara WNR3500L. Teraz jest dostępny w wersji 2. Budżetu nie podałeś, ale za 100 zł będą to raczej modele jak to określasz "starszych technologii", przy czym starsze nie oznacza gorsze. Zakładam, że chcesz routera dwuzakresowego, wystarczy Ci jednozakresowy w standardzie N
    RafalGT2
    Level 24  
    No dobra nadal nie wiem co mam kupić pójdę do znajomego Informatyka niech mi on
    poradzi i powie co ma w sklepie . Bo nie chce kupić badziewia. Zadałem pytanie dlatego że mógł bym kupić taki jak miałem wcześniej ale sądziłem że techn ika idzie do przodu i może warto zainwestować w coś nowszego ale jednocześnie bez zbędnych dodatków aby działało w całym domu parterowym i na tych 4 kompach niby mój stary działał ale był on jeszcze od poprzedniego dostawcy a aktualny chciał dać mi swoje urzadzenie tylko mowie po co skoro mam stare. Niby net chodził OK ale pomyślałem czy z nowym nie mogł by lepiej po prostu ot takie pytanie. Za rok i tak będę zmieniał dostawce wiec nie chciał bym zmieniać znów urzadzenia.