Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Philips 40PUK6809 - Nie włącza się, nie świeci dioda

04 Jan 2015 14:23 7503 13
  • Level 8  
    Witam, mam problem z TV Philips PUK6809. Podczas oglądania się wyłączył. Nie pali się dioda, nie włącza się. Pomóżcie proszę, jaka może być przyczyna? Pozdrawiam i z góry dziękuje.

Zdjęcie zasilacza:
  • Level 8  
    Sprawdziłem napięcia CN9301 jest 0V, powinno być 12V (dla 6 pinów). Transformator 380GL52P070H delikatnie go słuchać co 3s. Nie wiem jakie powinny być inne prawidłowe pomiary na płytce.
  • Level 11  
    A bezpiecznik sprawdzałeś?
  • Level 8  
    Tak sprawdzałem.
  • User removed account  
  • Level 8  
    cały (sprawny).
  • User removed account  
  • Level 43  
    Baxter21 wrote:
    Nie wiem jakie powinny być inne prawidłowe pomiary na płytc
  • Level 8  
    Sprawdzałem mostek, jeśli buzzer piszczy:
    nóżka 2 i minus / nóżka 3 i plus. Powinno piszczeć?
  • User removed account  
  • Level 8  
    Ok, proszę zamknąć temat.
  • Level 15  
    Witam , dołączam się do pytania telewizora Philips 40PUK6809/12 stan nowy na gwarancji 2 tygodnie i przestał działać ? Nie pali świeci się dioda. Widzę że ten temat był już poruszany więc mam taki sam problem co kolega Baxter21 . Może wiadomo jaką jest przyczyoną brak zasilania ? Z względów gwarancyjnych nie chciałbym zaglądać do telewizora. pozdrawiam Mariusz
  • Level 15  

Wymiana zasilacza około 200-300 zł serwis Philipsa darmowy, także nie wiem czemu kolega zleca naprawę zasilacza, jak to jest nowy telewizor i Philips pokrywa koszty. Ta usterka często zdarza się często przy tym modelu można poczytać inne fora. Co do zasilacza szczegółowej usterki nie wiem serwisant wziął uszkodzoną płytę. (Musi kolega sprawdzić tranzystory, transformator rezystory i powinna wyjść usterka). Nie wiem czy gra warta świeczki.