Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mercedes w639 - brak lewego światła mijania

04 Sty 2015 15:13 2538 10
  • Poziom 8  
    Witam zgubiło mi się napięcie w lewej żarówce mijania bezpieczniki sprawne żarówka też.Dziwna sprawa ponieważ kontrola oświetlenia nie sygnalizuje o przepalonej żarówce lecz gdy ją wypnę od wtyczki zaczyna sygnalizować że jest przepalona.Na wtyczce mam dwie masy brak plusa uwalony sterownik???Może jakiś przekaźnik ma ktoś może schemat przekaźników do vito 115cdi 2005r.
  • Relpol przekaźniki
  • Spec od Mercedesów
    w639 napisał:
    zgubiło mi się napięcie w lewej żarówce mijania bezpieczniki sprawne

Ciekawe, gdzie ty znalazłeś bezpieczniki od świateł mijania... ;)
    w639 napisał:
    kontrola oświetlenia nie sygnalizuje o przepalonej żarówce lecz gdy ją wypnę od wtyczki zaczyna sygnalizować że jest przepalona

Nie ma osobnego modułu do kontroli oświetlenia.
    w639 napisał:
    Na wtyczce mam dwie masy brak plusa uwalony sterownik?

Nie wiem na jakiej wtyczce, nie rozumiem twoich skrótów myślowych.
    w639 napisał:
    Może jakiś przekaźnik

W instalacji świateł nie ma przekaźników dla poszczególnych żarówek.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 8  
    Gdy wypnę wtyczkę od żarówki H7 włącza się kontrola oświetlenia ,na samej wtyczce w lampie od żarówki brakuje mi plusa zamiast plusa i masy są dwie masy.
  • Poziom 8  
    a czy może być winy sam przełącznik w kabinie???
  • Spec od Mercedesów
    Jeżeli dwa nie świecą - to może tak. Jeżeli jedno - na pewno nie.
    Nie żebym nie chciał pomóc - po prostu nawet w takich przypadkach korzystam z komputera serwisowego i mogę z poziomu klawiatury i sterownika załączyć praktycznie każdą z żarówek w samochodzie. Sprawa jest dużo prostsza. Bez komputera to już kombinacje ;)
  • Poziom 8  
    Rozumie jeżeli komputerem serwisowym wysteruje włączenie świateł mijania i dalej nie będzie się świecić ta żarówka to prawdopodobnie moduł do wymiany??
  • Pomocny post
    Spec od Mercedesów
    Niekoniecznie. Wysterowując bezpośrednio moduł sam eliminujemy całą część przed modułem - czyli wyłącznik główny, przełącznik pod kierownicą, usterki CAN-u itp. Pozostaje natomiast dalej okablowanie, żarówka plus reflektor. W podanej sytuacji dobrze byłoby na próbę zamienić w wadliwym reflektorze kabelek światła mijania z kabelkiem dla drogowych - trzeba by to jednak zrobić na wtyce w module SAM. To przyniesie ostateczną odpowiedź na temat usterki.
  • Poziom 8  
    Rozumiem jutro podepnę komputer zobaczymy co wyjdzie, mówisz że może być wiązka przerwana od modułu do żarówki ale dlaczego na żarówkę dochodzą dwie masy??
  • Poziom 8  
    podpoiłem komputer co ciekawe w module elektrycznym brak jakich kol wiek błędów po wysterowaniu świateł mijania komputerem dalej h7 nie świeci i co teraz wiązka od modułu do żarówki do sprawdzenia??
  • Poziom 8  
    Dziś wyciąłem moduł i i do wtyczki w module tej która idzie do lewego światła mijania dokładnie do czerwono żółtego kabla puściłem 12v i h7 zaświeciła najwyrazniej mam do wymiany moduł.
  • Poziom 8  
    Po wymianie modułu problem się rozwiązał dziękuje wszystkim za pomoc.