Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Focus MK2 - odpala na hol, gaśnie na luzie, nie reaguje na pedał gazu

04 Sty 2015 15:18 1419 2
  • Poziom 2  
    Witam,
    Jestem "szczęśliwym" posiadaczem Fousa Mk2 1.6tdci. Jest po generalnym remoncie silnika, gdyż niezbyt douczona osoba zalała komputer i próbowała go odpalić na pych, skutek wiadomy - woda w oleju + siła z cylindrów wywaliły korbowód bokiem. Wymieniony blok + tłoki z korbowodami i nówki pierścienie. Nowy filtr powietrza, wszystkie uszczelniacze, mikropaski etc. Pół roku wstecz (gdy go sprowadzałem) była awaria rozrządu (łańuszek przeskozył o 2 ząbki i bum) też wymienione dużo rzeczy, ale z góry silnika. Generalnie problem zaczął się kilka dni wstecz. Mam przetarte wężyki paliwowe (są zamiast pompy wstępnej), przymierzałem się do wymiany ale czekałem na termin u mojego mechanika gdyż w okresie świątecznym miał urlop. Objawem tego było że gdy auto postało, przy odpalaniu trzeba było go chwile potrzymać na obrotach tak aby nie zgasł, bo gdy powietrze dostawało się do wężyka to awaryjnie cofało paliwo i potem z 2-3 min nie chciał odpalić, aż się odpowietrzył. Teraz było tak że zgasł, bo zapomniałem trzymać na obrotach, lecz po tych 3 min nie chciał odpalić dalej, ba, nawet po 3 dniach ;) padł aku, wiadomo. Odkręcałem wtryski i kręciłem wtedy żeby je całkiem odpowietrzyć, odpiąłem filtr powietrza i psikałem plakiem żeby z tych wtrysków wypłyneła już sama ropa. Niestety poszło tylko z dwóch (1 i 4). Naładowałem akumulator, słychać że rozrusznik już się wykańcza (to tylko przypuszczenie), bo nie chce prawie w ogóle kręcić, jakby go dusiło. Więc już zmęczony tym wziąłem go na linke i spokojnie operując sprzęgłem odpalił. Ku mojemu zdziwieniu pedał gazu nie reaguje kompletnie, a gdy tylko wciskam sprzęgło to gaśnie. Trzyma obroty takie jakie powinien miec do danej prędkości i nic więcej zrobić się nie da. Jutro i tak go będę wiózł do mechanika, ale może ktoś podpowie co mogło pójść. Z góry dziękuję za odp.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Komputer był zalany, ale potem jeździłem tym autem ze 3 tyg bez problemu po wymianie na nowy, dopóki nie znowu te wężyki paliwa. Okazało się że były zapowietrzone wtryski i komputer przeszedł w tryb awaryjny bez możliwości regulacji gazu. W tym momencie dalej mam problem z rozruchem. Na holu odpalil i jezdzilem, ale turbina się nie włącza. Nie wem czy to jej wina czy przepływomierz nie załapał. A ze stojącego auta nie ma opcji odpalić, nie wiem czy to wina rozrusznika czy akumulatora, który niby się ładował całą noc, ale ten prostownik nie był używany "X lat". Jutro zawioze żeby sprawdzić co to do wymiany.