Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

JVC RX-5042 + diora polaris 12 - podłączenie

koksik888 04 Sty 2015 15:54 606 10
  • #1 04 Sty 2015 15:54
    koksik888
    Poziom 9  

Witam chciałbym kupić amplituner kolumny i nie wiem czy da się podłączyć sprzęty razem z X BOX 360.

Amplituner JVC RX-5042 Kino Domowe 5.1
    Kolumny Diora Polaris 120 2 szt
    X box 360 250 GB (chciałbym żeby używać DVD w konsoli zamiast dokupować odtwarzacz DVD/BR o ile się da ??)

Jestem trochę zielony w tych sprawach i prosił bym o wyrozumiałość oraz wytłumaczenie czy da się ogarnąć wszystko żeby hulało jakie kable itp etc.

Pozdrawiam koksik888.

0 10
  • Pomocny post
    #2 04 Sty 2015 16:08
    dzimi
    Moderator

Poprzez przewód Composite AV ( będący w komplecie XBox) oraz gniazdo AV Port w XBox do amplitunera.

0
  • #3 04 Sty 2015 17:04
    koksik888
    Poziom 9  

Ok ale ten zestaw będzie chodził bo dopiero zamierzam kupić, ten amplituner jest 5.1 a jak podłącze dwa głośniki to będzie grało ok i w jakie gniazda wczepić do amplitunera bo jest ich dużo.

0
  • Pomocny post
    #4 04 Sty 2015 17:24
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

koksik888 napisał:
    ten zestaw będzie chodził bo dopiero zamierzam kupić

Kolega poważnie pyta - skąd mamy to wiedzieć?.
    koksik888 napisał:
    ten amplituner jest 5.1 a jak podłącze dwa głośniki to będzie grało ok

Jak podłączysz poprawnie, to będzie "to grało".
    koksik888 napisał:
    w jakie gniazda wczepić do amplitunera bo jest ich duzo

We właściwe...- a najlepiej CD, TAPE IN.

0
  • #5 04 Sty 2015 20:18
    koksik888
    Poziom 9  

Ok dziękuję za poświęcony czas i wszelkie informacje na temat tego sprzętu. Mam jeszcze jedno pytanie czy ww. sprzęt będzie kompatybilny z telewizorem Samsung LE-37C550?

0
  • #6 04 Sty 2015 20:30
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

koksik888 napisał:
    Mam jeszcze jedno pytanie czy ww. sprzęt będzie kompatybilny z telewizorem Samsung LE-37C550?

Co rozumiesz przez "kompatybilny"?.

0
  • #7 04 Sty 2015 21:43
    koksik888
    Poziom 9  

Chodzi mi o to czy wszystko będzie razem współgralo jak opisałem w pierwszym poście że konsola zastąpi DVD a tv będzie odtwarzać obraz normalnie a dźwięk popłynie przez amplituner do zewnętrznych głośników nawet podczas oglądania wiadomości tvn

0
  • Pomocny post
    #8 04 Sty 2015 22:10
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

koksik888 napisał:
    czy wszystko będzie razem współgralo jak opisałem w pierwszym poście że konsola zastąpi DVD a tv będzie odtwarzać obraz normalnie

Będzie ok.
    koksik888 napisał:
    dźwięk popłynie przez amplituner do zewnętrznych głośników nawet podczas oglądania wiadomości tvn

I tu się trochę to komplikuje....
    Wszystko zależy w jaki sposób tv podłączysz do amplitunera - nie ma sensu się rozpisywać co i jak, dopóki sprzętu nie kupisz i nie zdecydujesz się na konkretne rozwiązanie.

0
  • #9 04 Sty 2015 22:21
    koksik888
    Poziom 9  

A myślisz, że cena 300 zł za kolumny i 150 zł za amplituner to dobre ceny?? oraz napisz tylko czy da się zrobić tak jak w moim ostatnim poście ostatnie pytanie

0
  • Pomocny post
    #10 04 Sty 2015 22:41
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

koksik888 napisał:
    myślisz, że cena 300 zł za kolumny i 150 zł za amplituner to dobre ceny??

To byś musiał zapytać w dziale "co kupić", i tam zadać to pytanie,
    ale jeśli mogę "przemycić" trochę mojego doświadczenia, to zrób na odwrót (jak się da).
    Kup droższe KD (zawsze to młodsza jednostka, nowsza, z mniejszymi błędami konstrukcyjnymi itd.), a kolumny za mniejszą kwotę (je zawsze można wymienić).
    Trudniej kupić dobrą używaną jednostkę KD za dobre pieniądze - często to na szybko "poklejony" szmelc, byle tylko sprzedać (co sugeruje cena).

Chcesz lać Vervę Super Racing do Poloneza - na lepszym paliwie on szybciej nie pojedzie.
    Połowa mocy kolumny, jej walorów będzie "spać", bo je KD ograniczy.
    koksik888 napisał:
    napisz tylko czy da się zrobić tak jak w moim ostatnim poście ostatnie pytanie

KOCUREK1970 napisał:
    zależy w jaki sposób tv podłączysz do amplitunera

No, a skoro wskazujesz ceny sprzętu, to tym bardziej trudno jest na to odpowiedzieć - bo na bank, sprzęt KD za takie pieniądze ma mankamenty - tylko sprzedający o tym "zapomni" Cię poinformować.
    Kupuj osobiście, od kogoś z domu, zanim zapłacisz, sprzętu posłuchaj, z każdego portu ma wszystko działać, nie daj sobie wmówić, że to co nie działa, to za 20 zł da się naprawić (to dlaczego sprzedający sam tego nie naprawił?) - nie kupuj tego na wysyłkę - w razie problemów nic sprzedającemu nie udowodnisz, że wysłał Ci sprzęt uszkodzony, będzie "zwalał" winę na wszystkich, tylko nie na siebie.

0
  • #11 04 Sty 2015 23:59
    koksik888
    Poziom 9  

Dzięki
    Pozdrawiam koksik888.

0
  Szukaj w 5mln produktów