Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekran z tabletu jako lcd do raspberry pi.

04 Sty 2015 16:39 16992 11
  • Poziom 9  
    Nie wiem czy wybrałem odpowiednie forum. Jeśli zrobiłem błąd to przepraszam i prosiłbym o poprawienie mnie :) .

Teraz pytanie: Co mogę zrobić z ekranu od tabletu (Manta MID08S)?
    Wygrzebałem z półki zepsutą Mantę MID08S (wylana bateria, pęknięty digitizer i jeszcze wyłamane USB - po prostu super :D ). Jedyne co mógłbym wykorzystać to działający ekran. Kiedyś chciałem kupić Raspberry PI, ekran, akumulator + kilka jeszcze potrzebnych komponentów i zbudować przenośny komputer do wszelakich celów. Czy jest możliwość podłączenia tego ekranu do Raspberry PI? Jeśli nie to czy ma ten ekran jeszcze jakieś zastosowanie czy jest po prostu bezwartościowy?
    Ekran z tabletu jako lcd do raspberry pi. Ekran z tabletu jako lcd do raspberry pi. Ekran z tabletu jako lcd do raspberry pi.
  • Poziom 39  
    Zastosowanie będzie miał jak ktoś znajdzie rozpiskę jego pinów.
    Na razie nic nie wiadomo na ten temat, ale nie wyrzucaj go jeszcze...
  • Poziom 9  
    Na płycie głównej z tego tablecika jest jakaś rozpiska w tym miejscu co port i raczej wydaje się że to to, ale nie wiem czy ktokolwiek domyśliłby się które jest do jakiego pinu.

Dodano po 2 [minuty]:

Chociaż sądzę, że jakbym się uparł to w kilka godzin mógłbym wyznaczyć jak są przypisane piny.
  • Poziom 39  
    Zrób fotkę tej rozpiski jak możesz...
    W anglojęzycznym internecie pracują nad tymi ekranami (dx7005), bo są dość popularne w chińskich tabletach, jednak bez sukcesu na razie.
  • Poziom 9  
    Ahh, zapomniałem napisać, że ta rozpiska znajduje się z tyłu tej płyty, dlatego byłby taki problem. Przepraszam za mój błąd.

Ekran z tabletu jako lcd do raspberry pi.

Chciałbym wykorzystać płytę główną. Zostawić sam port ze wszystkim co potrzebne i znajduje się na tej płytce a resztę wyciąć. Jakie piny są potrzebne do podłączenia do Raspberry Pi? Ekran mogę zasilać osobno i nawet już go podłączyłem pod płytkę stykową razem z zasilaniem płytek stykowych, jasność ustawiam za pomocą potencjometru.
  • Poziom 9  
    Wyświetlacz LCD, 800x600, model: DX7005 CYX

Dodano po 15 [minuty]:

Znalazłem ten oto wyczerpujący artykuł.
    http://www.nxp.com/wcm_documents/techzones/mi...e/Presentations/graphics.lcd.technologies.pdf

Można tam znaleźć wzmiankę o pinach "D(liczba)" u mnie oznaczonych jako "LCD-D(liczba)" więc mam nadzieję że się to mi przyda do podłączenia wyświetlacza.

Dodano po 8 [minuty]:

Mam przeczucie, że aby podłączyć wyświetlacz będę musiał użyć jakiegoś konwertera.
  • Poziom 43  
    adex123990 napisał:
    Wyświetlacz LCD, 800x600, model: DX7005 CYX

Teraz trzeba szukać karty katalogowej do tego typu.
    Cytat:
    Gdzie tam masz jakąkolwiek wzmiankę o konkretnym Twoim wyświetlaczu ?
    To są informacje ogólne o różnych typach wyświetlaczy nxp.
    Cytat:

Można tam znaleźć wzmiankę o pinach "D(liczba)" u mnie oznaczonych jako "LCD-D(liczba)" więc mam nadzieję że się to mi przyda do podłączenia wyświetlacza.

Dodano po 8 [minuty]:

Mam przeczucie, że aby podłączyć wyświetlacz będę musiał użyć jakiegoś konwertera.
    Na pewno, jest taki temat na elektrodzie i to cały czas aktywny.
  • Poziom 9  
    Postanowiłem, że szkoda zachodu z tym ekranem. Wolę kupić jakiś 7 calowy dedykowany i mieć spokój. Temat zamykam.
  • Poziom 9  
    I jak się pracuje na ekranie do Raspberry Pi, który nie ma żadnej obudowy?

Szukam jakiegokolwiek ekranu 7-10 cali, który miałby obudowę do powieszenia na ścianie.

NIGDZIE nic nie ma!